Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co robicie jak byk sie zerwie??

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lolo149

lolo149

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta gospodarskie zwłaszcza Trzoda chlewna<br />Formula 1

Napisany 19 luty 2008 - 18:58

Co robicie jak byk sie zerwie?? jak znaja dobrze wlasciciela to pojda za nim na miejsce.. tak ja robie jak mi sie byk zrywa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co robicie jak byk sie zerwie?? Dzisiaj, 15:57
  •  

#62 Share dawdfarmer

dawdfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna i oczywiście rolnictwo

Napisany 19 luty 2008 - 19:15

Co robicie jak byk sie zerwie?? kijem go i na miejsce ;)
U-R-S-U-S C330 siła i potęga

#63 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 19 luty 2008 - 20:00

Co robicie jak byk sie zerwie?? taa tylko bić, Ciebie tak kijem-bez obrazy ;p, zdarza sie czasami ze trzeba przywalic w nerwach, ale lepiej sie powstrzymywac i spokojnie takie sprawy załatwiać, czasami jest lepiej, bo tak to sie byczek moze bardziej wkurzyc ;)

#64 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 19 luty 2008 - 20:47

Co robicie jak byk sie zerwie?? Trzeba do niego podejść na spokojnie bez gwałtownych ruchów pogłaskać chwycić za łańcuch i odstawiś na miejsce ;)

#65 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 19 luty 2008 - 21:41

Co robicie jak byk sie zerwie?? Biegam i wiże ją na nowo

#66 Share dawdfarmer

dawdfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna i oczywiście rolnictwo

Napisany 21 luty 2008 - 09:38

Co robicie jak byk sie zerwie?? gumów mu z piec razy i zaraz mu sie przypomi gdzie ma mniejsce.no :angry:
U-R-S-U-S C330 siła i potęga

#67 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 21 luty 2008 - 09:52

Co robicie jak byk sie zerwie?? U nas jak zarazie jak byk sie zerwie to wystarczy tylko trochę odczekać aż sie uspokoi i można powoli go do stanowiska z powrotem podpiąć. Ale jak sie niekiedy słyszy od innych co taki zerwany byk zrobił to aż strach...
Praca, pasja, zamiłowanie.....

#68 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 21 luty 2008 - 12:54

Co robicie jak byk sie zerwie?? Byki to są takie hultaje że głowa mała ;) Byczek musi poczuć że naprawę ma swojego pana który się jego w ogóle nie boi bo w innym przypadku to zrywania i gonitwy za bykiem mogą trwać wiecznie :D
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

#69 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 26 luty 2008 - 18:29

Co robicie jak byk sie zerwie?? ja tam biorę lasso i jazda <_< , ale tak na serio to mam byki uwiązane na łańcuch i jeszcze grubym sznurem za rogi a wiadomo ze nie wszystkie rasy mają rogi to jak któryś nie ma rogów to montuję mu koło nosowe na nos i wtedy zamiast sznura na rogi wiąże go za nos, to jest najlepsze rozwiązanie bo gdy jest grzeczny to go nie boli ale gdy skacze i szarpie sie to boli go ten nos i sie odrazu uspokaja. :rolleyes: rok temu mieliśmy taką sytuacje ze sprzedawaliśmy byka to facet co przyjechał mówi ze go sam wprowadzi na samochód bo sie zna i trzymał go sznurem za same rogi i jak ten byk go pociągnął i sie wyrwał to dopiero była jazda na dworze ze hej bo byk sie wściekł i kolesiowi samochód zaczął atakować rogami, efekt to drzwi kompletnie do wymiany :) :) :) ale facet był wkur***ny, potem udało nam sie go złapać i zaciągnąć na wagę i do samochodu :)

#70 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 26 luty 2008 - 19:36

Co robicie jak byk sie zerwie?? Spuścimy krowę i spierdzielamy gdzie pieprz rośnie!!!!!!!!HEHEH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 26 luty 2008 - 22:07

Co robicie jak byk sie zerwie?? A tak na serio to zawsze inne bydło jak coś po oborze lata to zaraz ryczy. To zawsze bierzemy byka na sposób:); do wiadra daję śrótę z zboża, i daje bykowi. On za tym wiadrem idzie na stanowisko. Tam daję wiadro na ziemię, po czym byka się wiąże:)

#72 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 26 luty 2008 - 22:48

Co robicie jak byk sie zerwie?? używaj opcji edit jak chcesz coś dopisać ;)

#73 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 luty 2008 - 22:58

Co robicie jak byk sie zerwie?? Na powróz go i wiąże sie go a z tom srutom to musze kiedys wypróbować ;)
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#74 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 26 luty 2008 - 23:02

Co robicie jak byk sie zerwie?? Jak by mi sie zerwał byk to jak by mnie zobaczył to by mi nie odpóścił na razie w nowej oboże sie jeszcze nie zerwały ale jutro je sprzedajem to będzie spkójbo zawsze jak sie przechodzi to rogiem walną.

A jak sie zerwie to na powróc go i na jego miejsce ;]

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#75 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 26 luty 2008 - 23:18

Co robicie jak byk sie zerwie?? Jeden facet miał byki i jak się kiedyś zerwał jeden byś to do stodoły nie mógł wejść i w pięciu chłopów z nim walczyli byk miał jakies 650kg ale po kilkunastu minutach byk się uspokoił i odstawili go na parking xd a u nas jak się zerwie to normalnie za łańcuch i uwiązać , choć kiedyś dostałem w ramie z rogu i troche mnie bolało .

#76 Share ROPA

ROPA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:sprzęt zielonkarski

Napisany 28 luty 2008 - 21:16

Co robicie jak byk sie zerwie?? ponoć limuzyny sa spokojniejsze od hf zgonilismy byka z łaki do obory i nieidzi go upiąc jak poszedł rogami to mało co ojca nie zabił chodzi na 70 metrach kwadratowych i nic mu niezrobisz

#77 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 luty 2008 - 21:24

Co robicie jak byk sie zerwie?? Z bykami nie ma żartów nie wiem co mu strzeli moze być zawsze spokojny a jak mu coś walnie do łba to poże być kiepsko

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#78 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 15:05

Co robicie jak byk sie zerwie?? pytanie retoryczne;/ Trzeba go wtedy tak uwiazac zeby sie nie zerwal :P ale przedtem to nalezy go zlapac a z tym to nieraz bywaja problemy i to spore;/ Bynajmniej u mnie, kiedys pamietam mielismy takiego byka co tylko dziadek mogl do niego podejsc, a jak ktos inny podchodzil to walil rogami...no i pewnego razu ten byk sie zerwal to w 5 chlopa go lapalismy-ojjj byly wtedy z nim problemy;/ wazyl cos ponad 600kg.

#79 Share grabos

grabos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 16:49

Co robicie jak byk sie zerwie?? pewnie że zbykami trzeba uważac ale jak byk czuje respekt przed właścicielem to nie ma bata żeby się coś stało. Byczory to takie cwaniaki że zaczynają się tylko do słabszych od siebie. Ja tam trzymam byki luzem i mogę pomiędzy nimi sie przejsc pobawic sie znimi itd. i nie ma znaczenia czy byk ma 400 czy 700kg czy to hf czy jakiś mieszaniec. U mnie zawsze byki są spokojne bo od małego przechodzą szkolenie, jak coś przezkrobie to wp***dol i pamiętają przez całe życie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 17:07

Co robicie jak byk sie zerwie?? masz całkowitą racje, po prostu byk musi wiedzieć kto rządzi i musi czuć respekt do właściciela, niektórzy mówią żeby nie bić tych byków inaczej sie nie da nauczyć bo jak sie zerwie to cię może zabić a jak cię zna i czuje respekt to nic nie zrobi bo wie że pużniej może dostać pożądane lańsko batem, choć są wyjątki które niczego sie nie boją i odrazu atakują