Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co robicie jak byk sie zerwie??

94 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:57

Co robicie jak byk sie zerwie?? Ja też mam na luzie to raz rano w niedzielę idę do pasienia a one po podwurku sobie chodzą i na mnie patrzą. 12 gnojków tak koło 200 kg buszowało bo wyrwały rurę. W sobotę wstawiłem kiszonkę, balot ze słomą i sianem to wszystko razem wymieszały. Taki byłem wsciekły że wziołem wąż od cyklopa. Jak kilku dostało po plecach to inni szli za mini do boksu bez żadnych oporów. Za karę przez całą niedzielę głodowały. Generalnie młodsze sztuki są bardziej agresywne ale są wyjątki.
Co do przyrostów może i są większe ale wszystko zależy od sztuki. Raz sprzedawałem byczka 29 miesiecy i miał aż 620 kg a inny miał 27 miesięcy i tylko 910 kg i wcale na tyle nie wygladał. 2 x go ważyliśmy bo myśleli że waga się przestawiła.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co robicie jak byk sie zerwie?? Dzisiaj, 00:52
  •  

#42 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 14:45

Co robicie jak byk sie zerwie?? Nie pamiętam za bardzo jak to ojciec robił, ale jak wiązał byki to najczęściej zakładał drugi łańcuch. końcówkę jednego w lewą ręke drugi w koniec w prawą, jeśli tylko byk zaczął się stawiać to mu tą końcówką po oczach lekko. gdy dostał tak ze dwa razy (ale lekko), raz z lewej, raz z prawej to potem żdnych problemów większych nie było, polecam :rolleyes:

#43 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 marzec 2007 - 16:08

Co robicie jak byk sie zerwie?? W naszym gospodarstwie hodujemy sporo byków, w większości na uwięzi, a już tak od 200 kg to na pewno,
oczywiście zdarza się, że byki zrywają się, czasami nawet jakąś jałoweczkę zgwałcą, ale przede wszystkim nie należy od razu byka kijem. Ja próbuję założyć linkę na rogi z zaskoczenia, powoli podchodzę bez krzyków, no nie zawsze sie udaje, ale w wiekszości przypadków to pomaga. Jak juz trzymam byka za rogi, to najważniejsze trzymać go cały czas krótko i silnie stojąc obok niego z łbem przy kolanie, tak żeby poczuł siłę i nie dać się przegonić,czyli być za tyłkiem, wtedy jak ucieka to lepiej puścić linkę. Trzeba po prostu zmęczyć go siłą.

Ale nie radzę dokładnie robić tego, jeżeli nie ma się doświadczenia, bo każdy byk to indywidualność.

Powodzenia

#44 Share Zetorek7711

Zetorek7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 19:54

Co robicie jak byk sie zerwie?? Jak mi sie byk zerwie to pierwsze co robie to uciekam szybko bramy pozamykac a dopiero z kimś go prubujemu wgonić do obory,a tam to juz tata wchodzi go uwiazać z 1,5 metrowom wiazka druta oblana gumą.Nie ma bata żeby byk sie nie uspokoił.

#45 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 20:20

Co robicie jak byk sie zerwie?? Ja miałem przypadek taki, że byk wyskoczył z wagi (1,5m. barierka) i pognał na pole. Normanie jak na korridzie.
Piana z pyska, kopie ziemie- jak go przyprowadzić :lol: ???
Ojciec wsiadł do ciągnika (MF 255) i pojechał po niego. Byk rzucał się rogami na ciągnik ;) ;) :) !!!
Po dłuższym używaniu klaksona, świateł i przepustnicy byk nawrócił się i po związaniu i zważeniu pojechał do rzeźni.

#46 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 20:42

Co robicie jak byk sie zerwie?? no to ciekawa przygoda. ale mogło sie nieciekawie skończyc jakby tak ruczył na ludzi. a dużo ważył??:lol:

#47 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 27 kwiecień 2007 - 23:30

Byk rzucał się rogami na ciągnik :lol: ;) ;) !!!
Po dłuższym używaniu klaksona, świateł i przepustnicy byk nawrócił się i po związaniu i zważeniu pojechał do rzeźni.

a nie uszkodził ciągnika?? kurde to rzeczywiscie bestia nie byk...heh wiem cos o tym bo miałem doczynienia z podobnym...normalnie siesta na całego jak taki ci zwieje.. :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#48 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 kwiecień 2007 - 12:21

Co robicie jak byk sie zerwie?? Ważył z 900kg- nie pamiętam dokładnie.
Ciągnika nie uszkodził- MF 255 to twardy ciągnik (uderzał w obciązniki z przodu).

#49 Share Veteran

Veteran

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 31 maj 2007 - 23:34

Co robicie jak byk sie zerwie?? U nas kiedys mielismy byka ktory łąził z krowami po pasniku. Tak sie gnojek rozbestwił, ze nie wpuszczał nikogo na pole :D na niego miałem bardzo dobrego psa ktory nie raz złapał go za nos totez byk do niego czuł repekt. Jak sie szło po krowy to tylko z psem :)

A teraz mamy byski po simentalach- dosłownie aniołki :) grzecznie chodza w pastuchu, nawet jak sie zdarzy ze wyjda z grudzi to wystarczy po nie pojsc, pogłaskac je a one same przyjda za człowiekiem do domu :D
HFy to czubki nie byki :angry: łapałem raz takiedo szatana, zarzyciłem mu linke na rogi z doczepionym łancuchem, nie utzrymałem hama, i pusciłem łancuch a ten jak na złosc zwinał mi sie wokoł kostki i zacisnał.... byczek przeciagnał mnie za noge ok 40-50 metrow, po prodze minałem o metr słup elektryczny i w koncu sie zmeczył.... efektem była peknieta łąkotka w stawie kolanowym, ktora do dzis czasami czuje :angry:

#50 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 09:28

Co robicie jak byk sie zerwie?? Ja mam tylko HFy ale zeby je na pastwisko wyprowadzac to bym byl chyba samobojca, problem jest go uwiazac jak sie zerwie, tylko ze jest taki patent ze ze sznurkow skrecamy grube linki i jak sa juz wieksze i maja juz rogi to za rogi sznurek i wiazanie, jak sa male to za kark, potem okres przejsciowy czyli na kark wiazanie jednoczesnie z wiazaniem za rogi , a potem to juz tylko za rogi :D

jak sie zerwie to zazwyczaj dlatego ze linke ukreci to wtedy jedna osoba nowa linke za rogi a druga z widlami na niego i jak jest spokojny byk to raz dwa i uwiazany a jak nie to troche wiecej ceregieli bo lata po calej oborze :) ale ale to sie dzieje w oborze a gdyby tak wylecial na podworko albo na pole to dopiero by by bylo :)

kiedys ojcu uciekl jak go na wage przeprowadzal i mial takie szczescie tylko ze byla zima i bloto i woda w rowie i ugrzazl w tym blocie :D bo tak to to po calych polach bylo by trzeba za nim ganic

a te siementale to dobrze rosna, to sa jakies miesne czy jak tam im?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share SameIron

SameIron

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motorytzacja

Napisany 01 czerwiec 2007 - 14:07

Co robicie jak byk sie zerwie?? U mnie jak byś się zerwie to mam spory kłopot bo posiadam ich 50 więc jak któryś wyleci to i reszta za nim
ale cóż co robić.
A jak się zerwie to wiadomo staram się go złapać co nie zawsze jest takie łatwe

Pozdarwiam SameIron

#52 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 22 lipiec 2007 - 14:53

Co robicie jak byk sie zerwie?? ja nigdy jeszcze nie mialem problemu z uwiazaniem, czasami jak ojca nie ma to nawet mama mi pomaga. Sprawa jest prosta wystarczy jakis kijek w reke i go nasterowac na swoje stanowisko i z reguly za pierwszym razem wchodzi dobrze,na zachete troche paszy w koryto nie zaszkodzi,a druga osoba spokojnie go wiaze. Jedyny problem to ten,ze jesli dlugo chodzi luzem to balaganu duzo narobi.

#53 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 lipiec 2007 - 15:19

Co robicie jak byk sie zerwie?? jak bylem maly kiedys na łący byk mnie zobaczy pie rozpedzil sie i pieprznął we mnie i stracilem przytomnosc:/ generalnie nie boje sie ale to tylko zwierze.....
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#54 Share gomez104

gomez104

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Le parkour no i pożadne bestie marki Fendt

Napisany 26 lipiec 2007 - 20:19

Co robicie jak byk sie zerwie?? co robie jak byk sie zerwie hmmmm, wolam tate :)

#55 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:23

Co robicie jak byk sie zerwie?? mój kolega ma byki i raz widziałem jak je karmił ;) nie raz jego matka dostała po zebrach z roga :) i wiaderko tez nie raz zgniotły.ale jak widziałem jak kumpel to robi to nie wiedziałem co powiedzieć :) jak wszedł do obory to takie byki po 600kg to tylko spier** na boki tak sie bały. nie wiem jak on to robił ;)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#56 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 19:36

To trzeba go uwiązać :) . A mam takiego mądrego psa że jak coś takiego się stanie to nie pozwoli mu wyjść z budynku :)

Ja też takiego mam śpi sobie w na środku obory gdzieś w słomie i jak się coś zerwie to robi taki hałas że ten pies co jest na dworze tez szczeka i już wiem co się dzieje ;) :) :) Pamiętam jak przyjechali do nas bo byśki to jeden się wyrwał i przycisnął jednego kolesia do ściany ;) :) :)

#57 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:34

Co robicie jak byk sie zerwie?? u nas jak sie zerwał kiedyś byk ok700 kg a było ich w oborze trzech takich no i 2 cielenta po 200 kg i krowa, to zaraz po nim zerwała sie krowa bo ją obskakiwał i ta małpa przetrąciła kark jednemu cielakowi

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:43

Co robicie jak byk sie zerwie?? U nas jak się byk zerwie to szybko zaganiamy go do stajni, żeby nam daleko nie uciekł. Jednego razu jak szliśmy obrządać dziadek otwiera dzwi, patrzy a tu byka nie ma, szukaliśmy go z 5 godz. oddalił się od nas na kilometr. Później był problem ze złapaniem...... ;)

#59 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 02 luty 2008 - 23:00

Co robicie jak byk sie zerwie?? Jak sie unas byk zerwie to jest tylko jedne wyjście paralizator jeden strzał i byk zamienia sie w slotkiego kociaka wiem niechumanitrne ale kiedys jak sie zerwał byk to zmasakrowal jednego z moich pracowników biodro żeba mysleliśmy ze go zabił 4 razy uderzyl go o kraty widok niespecjlny potem wyrwał dzrwi z obory i poszedł w las h...ja złapaliśmy dostal łańcuch na rogi z na pysk i ciągnikiem ciągliśmy go do domu odteraz paralizator bo wiem ze takie do 400 kg to są najgorsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2008 - 23:05

Co robicie jak byk sie zerwie?? Ja raz wpuściłem jałówki do zagrody luzem i jednej niemogłem złapać to musiałem na nią zastawić "wnyk" z prowoza zrobiłem pentelkę i zawiesiłem na gałęzi a linę przywiązałem mocno do pnia i zagoniłem ją na tą półapkę i po wszyskim. B)