Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co robicie jak byk sie zerwie??

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 16 luty 2007 - 21:17

Co robicie jak byk sie zerwie?? coolman111 wiem cos na temat takich akcji sam nieraz miałem różne takie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co robicie jak byk sie zerwie?? Dzisiaj, 01:36
  •  

#22 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 16 luty 2007 - 21:23

Co robicie jak byk sie zerwie?? a zakłąda ktoś z was kółka w nos bo chyba przy tym łatwo poskromic takiego byka

#23 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 16 luty 2007 - 22:57

Co robicie jak byk sie zerwie?? ja nie zakładam kółek na nos i nigdy nie zakładałem niewiem czy z nimi jest lepiej czy nie :)

#24 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 16 luty 2007 - 23:02

Co robicie jak byk sie zerwie?? U nas kiedys zakładali kółka ale ponać nie sprawdzały egzaminu przynajmniej tak mi tata mówił.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#25 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 luty 2007 - 01:29

Co robicie jak byk sie zerwie?? kolka moze i dobre ale jak byk sie wscieknie to potrafi wyrwac
u mojego taty kiedys tak bylo

#26 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 17 luty 2007 - 21:07

Co robicie jak byk sie zerwie?? Najgorsze są takie pempy 500-550 kg brykają i czują się nieokrzesane nieraz mam takie spokojne byki, że żal sprzedawać ostatnio miałem byka nie było na niego siły, gdy sprzedawałem z 30 minut się męczyli żeby wzeszedł na wagę gdy wzeszedł i uwiązali go potrafił wyrwać mocowanie właściciela to krew zalewała dopiero dali mu igłę w kark jakiś środek na uspokojenie położył się i leżał jak baranek
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 luty 2007 - 21:22

Co robicie jak byk sie zerwie?? Co do kułek to kiedyś nie chcieli kupić byśka bez kółka ale teraz kupują.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#28 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 17 luty 2007 - 21:23

Co robicie jak byk sie zerwie?? kiedys mielismy byczka. teraz to tylko swinki, wiec jak sie zerwal, to ojciec szedl do obory i go wiazal. normalnie. bez klopotu. bo te byki (bo jak sprzedawalismy jednego, to potem hodowalismy nastepnego) byly jakies takie zawsze spokojne, ze raczej sie nie rzucaly. gorzej maja ci, co kopia byki po wiadomo czym. wtedy byk odwdziecza sie wlascicielowi za "dobre" traktowanie. jak taki byk sie urwie, to ojojojoj.

#29 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 17 luty 2007 - 21:23

Co robicie jak byk sie zerwie?? prawda że czasem aż szkoda sprzedać, kiedyś miałem czerwonego to jak zerwał łańcuch i uciekł na dwór to podeszłem złapałem za róg i on tak ze mną poszedł do szopy, a miał ze 650kg.
Kiedyś znowu po H-F to jak przyjechał po byki klient, to jak wyprodziłem byka to z pół godziny latał wokół mnie zanim go można było wprowadzić na wagę.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#30 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 17 luty 2007 - 22:17

Co robicie jak byk sie zerwie?? U mnie to jeszcze nie pamiętam żeby byk był szczegulnie agresywny jak się urwie to ojciec bez większych problemów go złapie. Ale znam kolesia którego byk "przewiuzł na rogach'' bo zaczepił rogami o pasek ale na szczęście nic mu się nie stało. Znam też takiego wymądrzającego się kolesia który dokuczał bykowi swoją laską z dwoma metalowymi kolcami, i byk po jakimś czasie się odwdzięczył. Gdy ponownie zaczepiał byka ktoś strzelał do kaczek i to jeszcze go rozwścieczyło i poturbował kolesia. Oczywiście ten sądził się z właścicielem oczywiście wygrał ten koleś bo uważano że byk miał za cienki łańcóch. Dureń tylko narobił kłoputu boguducha winnemu człowiekowi.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 17 luty 2007 - 22:40

Co robicie jak byk sie zerwie?? Mojego tate prawie zabił byk, gdyby nie dziadek który wziął pałe i przylał mu po łbie to byk staranował ojca.
A co do tych kółek to tata mówił zawsze gdy założyli mu kółko to byk pózniej przez 2 tygodnie niechciał jeść, więc to takie dobre raczej niebyło.
Ale to jest nasze zdanie na ten temat

#32 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 17 luty 2007 - 22:48

Co robicie jak byk sie zerwie?? dobrze jest jak duzy byk stoi przy mniejszych to wtedy nie jest taki agresywny bo niema kogo zaczepiac bo widzi ze z małymi to nie jest zabawa :) a umnie jak byk sie zerwie to raczej nie wojuje tylko sie zapiera. jak sie zaprze to kaplica ;/

#33 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 17 luty 2007 - 22:52

Co robicie jak byk sie zerwie?? U mnie jak latem brali byki to na samochód musiałem je ciagnikiem wciagac bo nie chciały wejsc. A jak u was wyglada sprawa z wejsciem byków na samochód??

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#34 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 17 luty 2007 - 22:58

Co robicie jak byk sie zerwie?? u mnie to jest straszne. ^_^ wiele razy juz wciągałem ciągnikiem. raz tez latem jak przyjechali to 3 sprzedawałem to luzem na samochód wpuszczali. Boże co tam sie działo to az strach.

#35 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 luty 2007 - 10:30

Co robicie jak byk sie zerwie?? tak sobie czytam te posty i dochodze do wnisku że nie ma jak to luzem...rogi wypalone,grupy w jednym wieku i o jednej masie,płoty pporządne i niech se robią co chcą...a na samochód same wchodzą :)
ale do chowu luzem trzeba sie przyzwyczaic.10 lat temu tez maiłem wiązane to rózne cyrki sie działy.jak je pierwszy raz luzem wypuscili to miały przednie nogi powiązane pasami żeby nie skakały ale i tak sie nauczyły...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 18 luty 2007 - 12:56

Co robicie jak byk sie zerwie?? Kiedyś gdy byk się zerwał, mój dziadek wziął linkę i powoli, bez gwałtownych ruchów szedł w stronę byka i gdy się wystarczająco zbliżył zarzucił mu linkę na rogi i złapał go :)
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#37 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 18 luty 2007 - 13:09

Co robicie jak byk sie zerwie?? Mój wujek chowa byki luzem na łące, a żeby niebyły zbyt skoczne i nieprzeskakiwały przez pastuch, każdy nich ma przywiązaną opone lub spory kawałek drzewa do szyi, a gdy to niepomaga to maja wiązane przednie nogi

#38 Share MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 luty 2007 - 13:35

Co robicie jak byk sie zerwie?? @Pioter
Pewnie, że najlepiej utrzymywać luzem, robią co chcą, nie ma rzadnych kłopotów. Czytałem też kiedyś, że przyrosty bydła opasowego utrzymywanego luzem są większe, niż u trzymywanego na uwięzi.
Pozdro :)
-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

#39 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 19 luty 2007 - 20:07

Co robicie jak byk sie zerwie?? oj powiem wam tylko u wujka byka trzymalismy w szopie odzielnie nie z krowami w oborze bo ciagle sie zrywał ale byl taki agresywny ze zamkniecie w szopie nie pomoglo...wywalil drzwi i uciekl hehehe :) :) no i go sprzedali...
a te byczki co teraz ma to na ogol spokojne sa.. :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Pronar15

Pronar15

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:38

Co robicie jak byk sie zerwie?? U mojego wujka to byk nie ma prawa być nie grzeczny jak muj wujek sie zdenerwuje to potrafi tak bykazałatwic ze przez całą noc może cierpiec a co do kółek jestem za tym że byki powinny miec kółka muj wujek ma takiego 700kg i był strasznie agresywny a jak mu założył to teraz jak baranek chodzia co do jedzenia byków p[o założeniu kółka to jest kwestia przyzwyczajenia jak sie przyzwyczai to będzie jadł.Uważam żejesli ktos choduje byki na opas to powinien kastrowac je od małego ponieważ sa spokojniejszei lepiej przybierają na wadze takie byki

A ci co chodują do krycia to powinni uważac bo jednego w moim regionie byk prawie zabił gdyby nie jego syn,który walknął go w łeb 10 kg młotem

Pozdrawiam Pronar15

Załączone pliki