Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co robicie jak byk sie zerwie??

94 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 luty 2007 - 13:13

Co robicie jak byk sie zerwie?? Witam :) chchiałbym sie dowiedziec co robicie jak byk Wam sie zerwie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co robicie jak byk sie zerwie?? Dzisiaj, 06:10
  •  

#2 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 luty 2007 - 13:15

Co robicie jak byk sie zerwie?? To trzeba go uwiązać :) . A mam takiego mądrego psa że jak coś takiego się stanie to nie pozwoli mu wyjść z budynku :)

#3 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 luty 2007 - 13:21

Co robicie jak byk sie zerwie?? że trzeba go uwiązac to tez wiem :) ale chciałbym wiedziec jakie macie spodoby w takich wypadkach

#4 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 15 luty 2007 - 13:24

Co robicie jak byk sie zerwie?? Powrozem za rogi, później pysk i przeciągnąć powróz wokół ogrodzenia, żeby nie mógł ruszyć głową i wtedy się przypina (najczęściej dwoma łańcuchami).

#5 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 luty 2007 - 13:27

Co robicie jak byk sie zerwie?? no to tak jak ja robie tylko ja mam zaczepione na jeden łąńcuch wszystkich.

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 luty 2007 - 13:41

Co robicie jak byk sie zerwie?? To u nas ja z ojcem wchodzę z jakimś kijem. Wystarczy w dobrym miejscu stanąć przed bykiem a druga osoba lekko kijem(szy tam widłami) go popędzi i sam wejdzie na swoje miejsce. A wtedy to jedna osoba stoi za nim i trzyma kij na jego "zadzie", wtedy się nie cofnie. I wystarczy wejść i go uwiązać :)

#7 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 luty 2007 - 13:44

Co robicie jak byk sie zerwie?? kat heh łatwo sie mówi ale jak zerwi sie taki 700 kg to nie jest tak łatwo stanąc z kijaszkiem takie to lubiąsobie pobrykac. :)

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 luty 2007 - 15:40

Co robicie jak byk sie zerwie?? Ja mam krowe która nie lubi łańcucha i czasami musiałem jo łapać no "lasso". Poprostu brałem obdze i zapinałem sprenżyne tak aby mogł się zaciągnoć. Wystarczyło to zażucić na rogi i po kłopocie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 luty 2007 - 15:50

Co robicie jak byk sie zerwie?? każdy ma swój sposób. a ten sposób z kałachem może czasem stado zmniejszyc :)

#10 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 luty 2007 - 16:58

Co robicie jak byk sie zerwie?? A czy ja napisałem że to jest takie proste? Ale jak z bykami cały czas obchodzimy się spokojnie to one też są spokojne (jak na byki oczywiście).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maQ

maQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 luty 2007 - 18:35

Co robicie jak byk sie zerwie?? z doświadczenia wiem, że jak od małego takiego byczka będziesz dobrze traktował, czasem go głaskał to raczej nie będziesz musiał w przyszłości zanim biegać, nawet gdy już sie urwie to sam do ciebie przyjdzie :) , oczywiście zdażają się też czasem takie diabełki i wtedy głaskanie nic nie da

#12 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 luty 2007 - 18:41

Co robicie jak byk sie zerwie?? Byka od maleńkosci trzeba przyzwyczaic do ludzi i ze chodzi sie koło niego i nie mozna go tylko tłuc bo sie robi zły najlepiej czasem go poklepac pochwalic :)

#13 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 15 luty 2007 - 19:54

Co robicie jak byk sie zerwie?? A jak przyjdzie czas odstawy to żal będzie sprzedać :)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#14 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 luty 2007 - 20:19

Co robicie jak byk sie zerwie?? no szkoda zawsze jest ale po to sie je hoduje zeby sprzedac :)

#15 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 16 luty 2007 - 15:23

Co robicie jak byk sie zerwie?? Witam czy którys z was ma moze gg??
jesli tak niech sie odezwie na ten nr gg 9879063

Pozdro Karol12
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

#16 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 16 luty 2007 - 16:46

Co robicie jak byk sie zerwie??

z doświadczenia wiem, że jak od małego takiego byczka będziesz dobrze traktował, czasem go głaskał to raczej nie będziesz musiał w przyszłości zanim biegać, nawet gdy już sie urwie to sam do ciebie przyjdzie :)

No nie wiem jak taki ok. 700 kg będzie do ciebie biegł, to czy to będzie dla ciebie dobre :) , Z dotychczasowego doświadczenia, to najspokojniejsze są limuzeny, a najbardziej wredne po H-F ( mam teraz takiego, to strach przy tym chodzić ).
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#17 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 16 luty 2007 - 16:55

Co robicie jak byk sie zerwie?? mi tez sie wydaje ze HF to największe cholery. :) a limuseny są spokojne. nieraz jak sie wścieknąbyki to sam sie boje podejsc ale u mnie tylko mnie słuchają:)

#18 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 16 luty 2007 - 18:25

Co robicie jak byk sie zerwie?? trzeba mu wytlumaczyc że ma iść na miejsce czasami lekko pomóc jakąś witką lub kijem i sam idzie na miejsce. :)

#19 Share maQ

maQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 luty 2007 - 18:28

Co robicie jak byk sie zerwie?? mój sąsiad ma już 70 lat, nikt mu nie pomaga ale i tak hoduje byczki, jak do tej pory nie miał żadnego wypadku
więc albo ma szczęście albo dobrą ręke do hodowli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 16 luty 2007 - 21:13

Co robicie jak byk sie zerwie?? Na szczęście nie mam bydła, ale tata mojej dziewczyny hoduje byki. Czsami niezłe akcje mają jak im się zerwie i biega po podrórku :).