cyborg15

Auto a zwrot vat-u w rolnictwie

Polecane posty

vitara    0

jak juz chcecie pick-upa to tylko toyta hilux nissany nawary ze słynnym silnikiem D22 to porażka co drugi jeździ po przeszczepie silnika - brat pracuje w salonie nissana i mówił że nawara to najgorszy model jaki nissan wydał na świat

jesli już to hilux jest nie do zajechania i nic się tam nie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli ktoś szuka pojazdu uzytkowego, który naprawde ma słuzyc do pracy a nie po to aby pokazać się sąsiadom najlepiej kupić busa. Mniej rzeczy do dużego samochodu zawsze włożysz gorzej gdy jest odwrotnie. Sam posiadam sprintera 313 max auto bardzo się przydaje.

Nawarra pewnie jest gorsza od hi luxa ale nowo bogaccy i biznesmeni t na dorobku to biorą i nikt nie wnika bo jest taniej. Generalnie taki picku up w wersji 5 osobowej nadaje się do niewielu rzeczy.Na trasie jest mało komfortowy duzo pali ma marne właściwości jezdne i zawsze przegra z osobówka czy chocby normalnym suvem. Z drugiej strony każdy bus bedzie miał lepsze mozliwości transportowe i napewno mniej spali. Jak mówi stare przysłowie jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Co do zakupów samochodu na prow panowie bez przesady widzę że niektórzy wszystko by chcieli i to jeszcze za darmo najlepiej tak dobrze nie ma niestety trzeba pracować.

Co do odliczeń pełny vat można odliczyc jeśli przestrzeń ładunkowa jest dłuzsza od pasażerskiej, do 7 tys chyba za normalną osobóke z kratką, chociaż w zeszłym roku komisja europejska zakwestjonowała jakieś przepisy odnosnie tych kratek i coś się zmieniło najlepiej popytajcie w skarbówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

preferowany rodzaj auta zależy w najwyższym stopniu od zadań, które auto ma spełniać, także dyskusja o gustach jest jak najbardziej pozbawiona sensu, wracając do kwestii dofinansowania należy podkreślić, iż rozwiązania prawne są solidnie niedopracowane w zakresie PROW, dla przykładu w przypadku pomocy krajowej (kredyty preferencyjne) jest jasno określone, że kredyt nie może zostać przeznaczony na zakup pojazdów samochodowych, ale niestety jeszcze upłynie dużo czasu zanim doczekamy się precyzyjnych przepisów, czytelnych dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tu się zgodze polskie prawo posiada wiele niedomówień luk i niedoróbek nie tylko w kwestjach związanych z rolnictwem. Co do zakupów samochodu na PROW uważam że to już lekkie przegięcie. W sytuacji gdy kasa juz się kończy w niektórych województwach prawdopodobnie starczy jeszcze na rok. Nie zapominajmy że idea tej pomocy jest taka, aby pomóc rolnikowi tak zmodernizować gospodarstwo żeby na zakup samochodu mogło go byc stać. Myśle że niektórzy te programy kojażą z rozdawnictwem dali na obore dali na traktor to może dadzą na samochód albo na dom.

Co do silnika nawarry jest to znany z renault master 2,5 dci tylko tam ma mniejszą moc podkręcony w nissanie widać gorzej to znosi. Jeśli już ktos chce pick up lepszy chyba będzie hi lux lub nowośc vw amarok ponoć jest dobrze wykonany i ma lepsze zawieszenie do jazdy po asfalcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

jak juz chcecie pick-upa to tylko toyta hilux nissany nawary ze słynnym silnikiem D22 to porażka co drugi jeździ po przeszczepie silnika - brat pracuje w salonie nissana i mówił że nawara to najgorszy model jaki nissan wydał na świat

D22 to poprzedni model pickupa, silniki 2.5 o mocy 133KM były w nim wadliwe, seria do któregoś tam roku, mogę sprawdzić jakby kogoś interesowało. Aha, 3.0 w Patrolach to też podobna mina :D

 

Porównywanie busa z pickupem nie ma sensu, różne auta do różnych zastosowań, jedno drugiego nie zastąpi i vice versa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

jestem na vacie od paru dni zamierzam kupić samochód(audi kombi 2006r) czy ktoś mi powie jakie korzyści bądź nie będę miał z tego tytułu jeżeli kupie samochód na gospodarstwo (czy mogę wogóle ) jak bedzie wyglądała sprzedaż ewentualnie za 3-4 lata Proszę o pomoc tych którxy temat już przerabiali.Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Audi z 2006 roku na pewno nie ma homologacji na ciężarowy (tzw. kratki). Więc jest to samochód osobowy od którego możesz odliczyć 60 % vatu ale nie więcej niż 6 000 PLN. Pod warunkiem ,że sprzedający wystawi Ci Fakturę Vat 22% . Vatu od paliwa używanego auta osobowego nie możesz odliczyć.

 

Ja też się rozglądałem za używanym A6 lub BMW 5 ale w rezultacie kupiłem Toyotę Avensis z homologacją ciężarową. Po odliczeniu Vatu za podobne pieniądze mam nowe auto. + Prawo do odliczania Vatu od paliwa i serwisu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A jak to jest z odliczaniem VATu od oleju napędowego?

Kupuję używane autko - jest w nim kratka itp.

Przecież dalej mogę odliczać paliwo, niby do ciągników rolniczych, kombajnu itp.

 

Bawiąc się w auto i odliczenie vatu od paliwa trzeba prowadzić np kartę pojazdu/przebiegu?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Więc pod tym względem nic się nie zmienia każdy rolnik vatowiec może to zrobić czy auto ma kratkę czy nie paliwo można kupić na ciągnik i wlać do samochodu. Zresztą wielu robi tak ze kupuje w hurtowni na fakture i tankuje wszystko co ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Do Nikita: zgodnie z przepisami ustawy o Vat jeśli masz samochód z homologacją ciężarową zakupiony do gospodarstwa i jest on używany w związku z działalnością gospodarstwa to odliczasz Vat od paliwa , serwisu i części zamiennych. I nie musisz prowadzić ewidencji przebiegu.

 

Do Hubertus: To , że można kombinować i tankować zwykłą osobówkę paliwem kupionym na fakturę do ciągników to ja wiem. I nie mam nikomu tego za złe przecież rolnik musi czymś jeździć żeby załatwiać sprawy w gospodarstwie . Ale mam wrażenie , że dyskusja dotyczy jakie odliczenia Vatu można stosować zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Kolejne pytanko z mojej strony.

Jestem VATowcem który rozlicza sie kwartalnie. Obecny kwartał mi się kończy teraz z końcem września. Składam dokumenty na początku listopada o przyśpieszony zwrot VATu i dostaję go w w 25 dni. Wszystko ładnie pięknie i zawsze tak było.

W październiku, listopadzie lub grudniu kupuję nowy samochód-diesla. Kwartał rozliczeniowy kończy się z 31 grudnia. Oczywiście 31 grudnia autko będzie ubezpieczone, twardy DR itp.

Chcę odliczyć VAT od ceny zakupu czyli na początku stycznia składam dokumenty o przyspieszony zwrot VATu ale od pierwszego stycznia ma być zawieszona na 3 lata możliwość odliczania VATu od ceny zakupu auta. Jak to wyszłoby u mnie? Pytam bo nie wiem czy myśleć o nówce i kredycie a zarazem zwrocie VATU od ceny zakupu czy kupić jakąś używkę w dieslu na umowę K-S.

Czy dostanę zwrot VATu zgodnie z tym że autko kupiłem przed 1.01.2011 i VAT zapłacony został przed tą datą?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Liczy się data wystawienia faktury a nie złożenia deklaracji. Więc spokojnie odliczysz VAT od auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledzy a jak jest jesli np jestem na wacie i planuje zakup samochodu osobowego i otrzymam na niego fakture vat ale jest to np vw Passat sedan o wartosci np 30tysiecy czy moge od niego odliczyc vat czy musi byc z chomologacja ciezarowa??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decybel8    0

witam czy przepisy się zmieniły bo właśnie zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy mógł bym sobie odliczyć vat od samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Czy mozna odliczyc od paliwa i akcyze i vat, jak tak to skąd wzią dwie faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj