mar3k17

założenie firmy

Polecane posty

mar3k17    0

Witam. Razem z kolegą planujemy założyć wspólnie firmę która będzie się zajmowala produkcjią zwierzęcą oraz roślinną. Chcemy wziąć kredyt i zakupić pgr. budynki wymagają drobnych remontów oraz przeróbek, wejdzie w nie ok 150 krów mlecznych a w resztę budynków młodzież. są też duże pomieszzcenia na trzodę chlewną którą możemy spokojnie trzymać w ilości 100-200 loch. ziemi łącznie mamy z kolegą 150 ha ale można jeszcze bardzo dużo ziemi wydzierżawić w promieniu 25 km od gospodarstwa. chcieli byśmy także prowadzić skup zbuż. proszę powiedzcie czy ma szansę to wypalić oraz jakie są wasze spostrzeżenia na temat tego? czy można się jakoś zabezpieczyć przepisami żeby w razie czegoś firma nie rozpadła się? czy opłaca się brać ziemię w takiej odległości od gospodarstwa? proszę o wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Z firmą to nawet fajny pomysł , ale żeby uzyskać wyższe ceny mleka, wieprzowiny. Bo, po co mieć firme, a sprzedawać jak zwykły rolnik, ale co do tych cen to jak by był np jakiś eksporter z zza granicy albo umowy kontraktacyjne z wyższymi cenami produkujacych przez firmę produktów to, by było nawet opłacalne.Firma zawsze lepiej się utrzyma na rynku dzisiejszych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

popieram kolgę z góry "ale żeby uzyskać wyższe ceny mleka, wieprzowiny"bo tak to sie nie opłaca a z czegos ten kredyt trzeba spłacać ,a co do odległości od pól to sam nie wiem zależy co byś na tych polach robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar3k17    0

właśnie nam o to chodzi żeby otrzymywać większe ceny za wyprodukowane przez nas produkty. na polach byśmy uprawiali głównie kukurydze na potrzeby chowu bydła oraz zborza dla trzody. w tą firmę trzeba by było zainwestować bardzo dużo pieniędzy ale myślę jak obierzemy dobre kierunki w hodowli i będą chęci do pracy to wszystko powinno się dobrze układać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to jeszcze raz macie swoje 150 ha i co tam rośnie ,to i macie jakiś sprzęt podaj jką moc i maszyny szczególnie do czego są .No i tak do 150 krów a raczej gdzieś 70 -90 bo reszta musi być mlodzież na odnowę ,to potrzebujesz dużooooo kasy (jak nic jeszcze nie masz) a mianowicie zbiornik ,dojarkę z halą .To na początek może mniej krów albo weź miesne dużo mniej roboty ,oczywiście potrzebujesz karmy nie tylko kukurydzy ale i trawy nawet więcej niż kuku ,ze świniami też nie ma tyle roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar3k17    0

to tak ja mam ciągnik zetor forterra9641 i c4011 a kolega c 360. posiadamy pług 4 skibowy lemkena agregat uprawowo siewny i resztę sprzętu potrzebnego do uprawy ziemi. krów chcemy mieć 150 krów dojnych plus do tego młodzież. łąk będziemy mieli ponad 100 ha do tego ziemi ornej ok 300 jak by wydzierzawić w promnieniu 25 km. właśnie na maciory też byśmy chcieli chlewnię budować tylko może powie ktoś nam jaka może być przypuszczalna cena budowa chlewni na 200 macior taka z prawdziwego zdarzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0
swojej byśmy mieli ok 300 tys reszta to kredyt

 

No 150 szt bydła !! to te 300 tys na waciki starczą, lekkie przeróbki w budynkach po PEGRZE na tak ilość to też z 300, dojarnia z tankiem 300 krowy 4000 x 150 sztuk = 600 kwoty potrzeba z milion litrów z haczykiem wóż paszowy z 80 W pegrze płyty obornikowej nie było na bank

prasa zwijająca przyczepa zbierająca przetrząsaczozgrabiarka kosiarka owijarka ... NA sama produkcja mleczna na dzień dobry potrzeba lekko 2 melony 2 000 000żł

do tego w promieniu 25km chcesz robić kukurydze na produkcje zwierz?? zwozić zielona masa na kiszonkę 25 km poroniony pomyśł albo marzenia 18 latka

na dzien dobry kredyt 10 milionów z wkładem własnym 300tyś w jakim banku???

- a 10milionów bo chcesz robić skup zboża chów świn krów mlecznych te 10 powinno starczyć

zabezpiecz sie spółką zoo wkładem własnym bedziesz miął 300 tys i ziemia z kolesiem a reszta jak wypali - dziś z problemami z opłacalnością produkcji odważny jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar3k17    0

krowy byśmy mieli z własnych hodowli maciory tak samo wieć największym problemem jest zakup pgr. chcą za niego 500000zł do tego remonty dojdą dojarka itp. maszyny swoje mamy a kukurydze to spokojnie moge siać na swoich ziemiach a te ziemie 25 km od nas to chcem jako dodatkowy dochód czyli siać zborza kukurydze na ziarno rzepak itp. maszyny nie musze brać na kredyt moge sobie spokojnie w leasing wziąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj