Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.?

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 19:41

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? Witam!
Chciałem zrobić hydropak do agregatu 2,7 m i taki tez sam siewnik. Nie wiem z jakich materiałów jest zbudowany itd.
Może ktoś ma pomysł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? Dzisiaj, 07:21
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 20:49

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? co co rozglądaj się tu na tej stronce są takie agregaty to podpatrz ,no i zaglądnij na strony producentów .O ile pamiętam to 3 punktu jak przy podczepianiu siewnika 2 płaskowniki na dół a może kątowniki i jeden albo rura na góre ,wszystko jak najbliżej zamocowane tam gdzie się przyłącza agregat do ciągnika no i 1 lub 2 siłowniki
oglądnij po 10 sekundzie

#3 Share Andrzej626

Andrzej626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 21:03

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? zrób kilka zdjęć, dokładnie zwymiaruj gdzieś taki hydropak fabryczny i na wzór jego zrób u siebie

#4 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 21:31

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? dzięki za podpowiedzi. Najbardziej się boję dobrania odpowiednich mocnych kątowników, rur itd.

#5 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 02 październik 2008 - 14:58

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? sam hydropak można kupić niedrogo i założyć po prostu na agregacie
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#6 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 październik 2008 - 15:04

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? dobry pomysł, nie pomyślałem-dzięki kolego ariss. A gdzie można kupić, nowy czy używany?

#7 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 październik 2008 - 21:19

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? taki i taki nowy niewiem w jakiej jest cenie a kupisz go u każdego producenta agregatów. jeśli chodzi o używany to popytaj w komisach z maszynami bądz udaj sie do naszych sąsiadów a konkretnie do niemiec ostatnio widziałem hydropak za 500 euro na 2 siłownikach w bdb stanie
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#8 Share barol

barol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 październik 2008 - 18:10

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? A gdzie i za ile można kupić taki gotowy hydropak??

#9 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 październik 2008 - 20:34

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? jeśli nowy to musisz podzwonic po firmach które produkują agregaty z owymi hydropakami, natomiast jeśli chcesz kupic używke to zadzwon bądz odwiedz najbliższe komisy rolnicze bądz też strony internetowe
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#10 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 14 październik 2008 - 22:12

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? Nowy to chyba tanio nie wyjdzie. Kolega kupił w Jaryszkach do Aresa za 4800, w Agromie Wągrowiec taki sam był jeszcze droższy - 5500 zł. Chyba miesiąc temu albo 2 było na ten temat w Top agrar cały artykuł. Były pokazane samoróbki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 16 październik 2008 - 19:31

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? to rzeczywiście sporo kasy! W takim razie nie ma sensu chyba kupować samego hydropaku bo praktycznie prawie za te same pieniądze kupi cały agregat używany.

#12 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 16 październik 2008 - 19:37

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? A może hydropak "made in stodoła" ? ;) Akurat w moim przypadku to agregat został zrobiony od podstaw, na wzór agregatu Lemken mojego znajomego :o

http://www.agrofoto....image31298.html
http://www.agrofoto....image31295.html
http://www.agrofoto....image31291.html

Honda - The Power of Dreams :)

#13 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 16 październik 2008 - 21:09

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? podoba mi się ten agregat, zgrabny i nie za ciezki pewnie? Nadałby się do Zetora 72.11? Oczywiście + siewnik. A jaki to był koszt tak ok.?

#14 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 17 październik 2008 - 14:45

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? Koszt budowy agregatu to ok 2.5 tys.zł Konstrukcja w miarę lekka, agregat+ siewnik podniósł bez problemu Zetor 5211, ale do normalnej jazdy potrzeba by było ze 300kg z przodu ;) A mówiąc tu o Zetorze 7211 to te 300kg będzie optymalnie, a uciąg będzie w sam raz, jednak zestaw nie pracował z innym ciągnikiem jak MTZ 82TS to nie mam porównania :D

P.S dla MTZ to przydał by mi się agregat 3m, ale na razie fundusze są przeznaczone na inny cel :o

#15 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 17 październik 2008 - 15:02

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? ja na allegro widziałem kiedyś dużo hydropaków w cenie nawet poniżej 2 tysięcy na 2 tłokach a jak bys kupił na 1 tłok to można by kupić nawet za ok 1500 a najlepiej jak zaczniesz z korzystac z stronki www.google.pl i nie musisz pytać

#16 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 17 październik 2008 - 16:51

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? @ariss zwróć uwagę, że cena 2,5tys to finalna cena za cały agregat a nie tylko sam hydropak :o Praktycznie wszystkie profile, płaskowniki i rurki pochodzą ze złomu. W tym projekcie najdroższe były redliczki i materiały typu tarcza do cięcia/ szlifowania, gazy, elektrody i migo-mat ;)

#17 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 17 październik 2008 - 17:28

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? no niby ale ja bym kupił sam agregat a ten sprzedał jak ja bym sprzedła ten mój 3.2 pomu i kupił do siewnika 3 metrowy famarolu to bym może nawet zarobił

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 październik 2008 - 17:48

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? Ja planuje robić agregat od podstaw pod siewnik i nie będzie tam żadnego zbędnego żelastwa (hydropaku)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 17 październik 2008 - 18:26

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? to może i do Zetora 72.11 obyło by sie bez hydropaku? Taki własnej roboty, krótki i lekki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 październik 2008 - 18:51

jak zbudować hydropak do agregatu upr-siew.? zetor7211 jest większy od 3512 wiec na pewno.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png