Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stół do rzepaku

205 odpowiedzi na ten temat

#161 Share miles4514

miles4514

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Maszyny Rolnicze

Napisany 25 listopad 2011 - 19:50

Stół do rzepaku Milcz jak do mnie mówisz !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stół do rzepaku Dzisiaj, 06:17
  •  

#162 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:05

Stół do rzepaku Ja kiedyś miałem bardzo ciężki stół to mi pompa olejowa pękła. Ale była stara i miała prawo. Mam teraz dość lekki z dwiema kosami, i nic się nie dzieję, a mam już go z 12 lat. U kolegów też nic się nie dzieję.

#163 Share TomiZO56

TomiZO56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 25 listopad 2011 - 20:23

Stół do rzepaku No widzisz miles4514 kolega tomek ma 12lat i nic mi się nie dzieje a tobie gardziel pęka albo heder :lol:

#164 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:26

Stół do rzepaku

Wiem bo ja mam stary typ a mój wujek nowy i ja mam stół i on i u mnie gardziel się porwała a u niego heder !

W starym typie jełopie nie ma sprężyn !

To w końcu jaki wujek ma przyrząd ? Ma sprężyny ? :lol:

Widziałes wogule w zyciu Bizona hah
I masz tu jego wygląd jest na końcu w tym filmiku !

Odnośnie filmu- bardzo ładnie zmontowany tylko u mnie wyświetlają się cały czas jakieś klocki, chyba Lego :lol:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#165 Share miles4514

miles4514

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:31

Stół do rzepaku Ale co ty mi tam pisałeś o sprężynach gdzie ty widzisz przy hederze czy przy gardzieli w bizonie w starym typie sprężyny ? Człowieku coś ci się typy pomyliły ! ;D

Wujek ma sprężyny bo ma nowy typ i po 10 latach mu heder popękał i w tym roku go robił ! A ja mam stary typ i u mnie ucha od gardzieli pękły ze 2 razy ! ;D A wszystko przez to że bubel akumulatory hydrauliczne robią mi podziałał jeden dzień po regenaracji i siadł ! ;D

#166 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:39

Stół do rzepaku Jeszcze raz odpowiadam:

Wiem bo ja mam stary typ a mój wujek nowy i ja mam stół i on i u mnie gardziel się porwała a u niego heder !

Nie urywa wam się ponieważ może macie wymieniane co sezon akumulator hydrauliczny !!!
Na polu nawet przy przejeżdżaniu przez bruzdę bujnie ! I szarpnie zaraz !

W starym typie jełopie nie ma sprężyn ! Widziałes wogule w zyciu Bizona hah
I masz tu jego wygląd jest na końcu w tym filmiku !

Czy ja pisałem na temat STAREGO TYPU ? Opisałeś dwa przypadki:
1. Twój kombajn z przyrządem starego typu
2. Kombajn wujka z przyrządem na sprężynach

Nikt nie pisał na temat starego. Odpisałem głównie w oparciu o cytat nr 2, ponieważ urwanie wydawało mi się niemożliwe gdyż taki przyrząd posiadam. Tak poza tym znam kilku użytkowników Bizonów ze starego typu hederem i nie mieli nigdy takiego hardcorowego przypadku jak ty. Nasuwa się tylko jedno stwierdzenie opisane przeze mnie w poście nr 153.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#167 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 25 listopad 2011 - 20:42

Stół do rzepaku @miles4514 jeszcze jeden głupi zwrot i masz tygodniowy urlop

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#168 Share miles4514

miles4514

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 21:04

Stół do rzepaku No ale mi się urywają te uszy od gardzieli ! To przez akumulator hydrauliczny , oddawałem go 2 razy i po 1 dniu ze stołem do rzepaku wysiadają !

#169 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 14:13

Stół do rzepaku Panowie, rozglądam się własnie za stołem do rzepaku do rekorda. Co powiecie na to :http://moto.allegro....2024366504.html Warto w ogóle się na to łaszczyć?

#170 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 15:03

Stół do rzepaku Miałem taki i raczej złego słowa nie powiem. Owszem jest przepaść w wykonaniu między chociażby Rolmako a tym, lecz przy omłocie nie ma zbytnio różnicy. Aczkolwiek powinien być trochę dłuższy, tj. min. 80 cm. Ogólnie przepracował u mnie od nowości ok 30 ha (oczywiście bez żadnej awarii) i myślę, że jeszcze długo by posłużył.

Tak w skrócie:
+ cena cena cena
+ masa (nie potrzeba przy montażu ciągnika z TURem lub kilku mężczyzn)

- przy montażu trzeba liczyć się niestety z kilkoma cięciami w przyrządzie
- montaż kosy bocznej- tj. jej napęd od kosy głównej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share luki75

luki75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 09:44

Stół do rzepaku ja uważam za godny uwagi stół z HAGO COMPANY. kupiłem w zeszłym roku do bizona i sprawuje się idealnie, 80 cm szerokości, dwie kosy boczne, dwa lata gwarancji. Przywieźli do domu w cenie.

#172 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 16 styczeń 2012 - 10:13

Stół do rzepaku Również polecam stół z firmy HAGO! posiadam go od 2009 roku... kosze rocznie ok 12 ha rzepaku i jak narazie sprawuje się bardzo dobrze. Proste jasne i solidne wykonanie. No i długość stołu na roboczo to ok 80cm tak więc wydłużenie solidne. Mam jedną kosę boczną mechaniczną i uważam jak dla mnie że druga jest raczej zbędna. Ten stół z tego linka powyżej raczej sobie odpuść bo jest bardzo wązki... chyba nawet nie ma 60cm i jak motowidła będą otrzepywać rzepak to i tak poleci Ci na ziemię... jedyną zaletą jest cena. Tylko że ja bym tego nie nazwał stołem do rzepaku a raczej "kosa boczna do rzepaku z małym elementem stołu":) Prawda jest też taka że nawet jak kupisz ten to i tak będzie Ci się o niebo lepiej jezdziło. Kosa boczna BAAARDZO dużo pomaga!

#173 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 05 listopad 2012 - 19:43

Stół do rzepaku Pozwolę sobie odświeżyć temat - potrzebuję stół do claasa senatora 3,60m. Nie chciałbym, aby wartość stołu była wyższa niż samego kombajnu, ale z drugiej strony ważne, by nie popękał przy pierwszym wjeździe w pole. Może Ktoś coś doradzić w tej kwestii?? Posiada Ktoś stół tego producenta?: http://allegro.pl/st...2719928991.html

Edytowany przez rafciu, 05 listopad 2012 - 19:44.

#174 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:08

Stół do rzepaku Ten temat dotyczy kombajnu Bizon. Spróbuj tutaj: http://www.agrofoto....-rzepaku-claas/

#175 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:17

Stół do rzepaku Wyzej koledzy polecaja stol z Hago ja ten stol kupilem sezon temu i jestem mega niezadowolony!

jak dzwonisz do nich to mowia ze montaz trwa chwile i nic nie robisz tylko montujesz i w pole!
a prawda jest taka ze spedzilem przy nim 2 dni zeby wyregulowac go na bagnetach na kazdym bagnecie kosa lezala inaczej chwala sie ze maja bagnety recaro tylko kto je odlewa?kolega kupil przede mna z rolmako i nic nie robil oprócz montazu.

Teraz jak cos to bym kupywal stol tylko i wylacznie najazdowy bo montaz i demontaz trwaja chwile i nie ma zadnych problemow a tu odkrec 2 bagnety wyciagnij kose odkrec dzwignie i przykrec ja do stolu a ich przedluzka do targanca to badziewie pekla mi ta sruba laczaca juz 3 razy bo podczas pracy jak sie przyjrzalem ta sruba pracuje i sie ugina i w koncu peka

ja z gory nie polecam tego stolu a przez dwa sezony skosilem nim 60ha i jeszcze denerwowaly mnie w nim kosy boczne ktore przy wyjezdzie z lanu trzesa sie

Edytowany przez Marcin91, 05 listopad 2012 - 23:41.
ortografia

#176 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 05 listopad 2012 - 22:23

Stół do rzepaku @murtek3 rzeczywiście, przepraszam, wszedłem bezpośrednio z googli i nie spojrzałem na ścieżkę, a z samej nazwy tematu nie domyśliłem się - mój błąd;)

@Heniekii - dzięki za opinię, do tej pory myślałem, że Hago robi jedne z najlepszych stołów polskiej produkcji, a tu jak widać nie do końca..

#177 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 18:19

Stół do rzepaku ja u siebie kosze na rzepakowych sitach co roku rzepak. Prawda jest ze zielenieja i zapychaja sie ale jesli masz chwasty w rzepaku jesli masz czysty i przypilnowany rzepak to nie ma sie czym martwic. A jak kosisz rzepak to nawet wskazane jest zobaczyc co sie dzieje na sitach pod koniec roboty badz w trakcie koszenia

#178 Share slawek73

slawek73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 18:58

Stół do rzepaku Ma ktoś z was może stół producenta "morkolinabis"??? Jak wam się sprawuje polecacie czy może lepiej kupić stół z innej firmy?
Zetor Team

Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#179 Share krolas70

krolas70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 18:11

Stół do rzepaku Witam !
Ja posiadam stół najazdowy do Bizonka od tego Pana. Syn namówił mnie do tego zakupu już rok temu. I powiem Tobie jedno jestem zadowolony w 100 % z wydanych pieniędzy. Miałem stoły do rzepaku od prawie wszystkich producentów i powiem Tobie że tamte stoły to nawet nie leżały obok tego stołu. Jedyną rzecza jaką musisz wykonać to pierwszy montaż tzw dopieszczenie stołu (nawiercenie itp.) .Potem montaż zajmuje 10 minut. Mój szwagier jak kosiliśmy rzepak to ja zalozyłem w 10 minut sam a on sięmeczył ze swoim synem 3 godziny. A ja pach i w polu hehheh.
Mój syn miał nosa jednak do zakupu. Takze jak chcesz znać moją opinię to tylko od niego, Acha szagier juz też pozbył się tamtego stołu i zamówił z Gniezna.
Pozdrawiam Darek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:01

Stół do rzepaku Ma ktoś namiary na producenta z Tucholi? Ewentualnie jakieś zdjęcia?
Muszę kupić stół i jak na razie najbardziej podoba mi się Kuźnia Kowalski....

Dodaj odpowiedź