Sławek

Stół do rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miles4514    11

Ale pamiętajcie też aby brać jak najlżejszy stół (wagowo) bo się porozrywa w nowych typach bizonów heder a w starych gardziel ! Wiem bo ja mam stary typ a mój wujek nowy i ja mam stół i on i u mnie gardziel się porwała a u niego heder !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Wolniej jeździć po dziurach i nic nie ma prawa się urwać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Użytkowałem stół z Wągrowca 4 lata, waga jego 335kg i z hederem czy gardzielą nic się z tego powodu nie działo, więc może sprzęt trzeba zacząć użytkować z głową?

Edytowano przez Marcin91

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomiZO56    31

Ja polecam z Wągrowca wykonanie kapitalne i nie mam prawa się nic przez niego dziać.Tylko praca z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Użytkowałem stół z Wągrowca 4 lata, waga jego 335kg i z hederem czy gardzielą nic się z tego powodu nie działo, więc może sprzęt trzeba zacząć użytkować z głową?

Nie urywa wam się ponieważ może macie wymieniane co sezon akumulator hydrauliczny !!!

Na polu nawet przy przejeżdżaniu przez bruzdę bujnie ! I szarpnie zaraz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Kolego, nawet nie chcę wiedzieć jaki posiadasz kombajn (tj. w jakim stanie). Oczywiście zgodzę się z jednym, iż wjeżdżając w dziurę, bruzdę itd przyrząd żniwny może podskoczyć (w tym celu jest tzw. heder na sprężynach, którego zadaniem jest niwelowanie uskoków przyrządu). Oczywiście, owe sprężyny nie pomogą, gdy za sterami siedzi wariat (do takiego zadania nawet nie potrzeba stołu do rzepaku). Jeśli ty i twój wujek mieliście już takie przygody w postaci urwania gardzieli, to szczerzę gratuluję :lol: W końcu z@pieralać trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

W starym typie jełopie nie ma sprężyn ! Widziałes w ogóle w zyciu Bizona hah

I masz tu jego wygląd jest na końcu w tym filmiku !

 

1.Nie cytuj poprzedniego posta

2.Wyhamuj, bo nie jesteś na chamskim festynie

3.Tak w ogóle, to na święta spraw sobie słownik ortograficzny

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomiZO56    31

Słuchaj kolego nikt cie tutaj nie obraża i nie życzę sobie abyś to robił. A zresztą tobie to nawet sprężyny nie pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kiedyś miałem bardzo ciężki stół to mi pompa olejowa pękła. Ale była stara i miała prawo. Mam teraz dość lekki z dwiema kosami, i nic się nie dzieję, a mam już go z 12 lat. U kolegów też nic się nie dzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomiZO56    31

No widzisz miles4514 kolega tomek ma 12lat i nic mi się nie dzieje a tobie gardziel pęka albo heder :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Wiem bo ja mam stary typ a mój wujek nowy i ja mam stół i on i u mnie gardziel się porwała a u niego heder !

 

 

W starym typie jełopie nie ma sprężyn !

 

 

To w końcu jaki wujek ma przyrząd ? Ma sprężyny ? :lol:

 

 

 

Widziałes wogule w zyciu Bizona hah

I masz tu jego wygląd jest na końcu w tym filmiku !

 

Odnośnie filmu- bardzo ładnie zmontowany tylko u mnie wyświetlają się cały czas jakieś klocki, chyba Lego :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Ale co ty mi tam pisałeś o sprężynach gdzie ty widzisz przy hederze czy przy gardzieli w bizonie w starym typie sprężyny ? Człowieku coś ci się typy pomyliły ! ;D

 

Wujek ma sprężyny bo ma nowy typ i po 10 latach mu heder popękał i w tym roku go robił ! A ja mam stary typ i u mnie ucha od gardzieli pękły ze 2 razy ! ;D A wszystko przez to że bubel akumulatory hydrauliczne robią mi podziałał jeden dzień po regenaracji i siadł ! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jeszcze raz odpowiadam:

 

Wiem bo ja mam stary typ a mój wujek nowy i ja mam stół i on i u mnie gardziel się porwała a u niego heder !

 

Nie urywa wam się ponieważ może macie wymieniane co sezon akumulator hydrauliczny !!!

Na polu nawet przy przejeżdżaniu przez bruzdę bujnie ! I szarpnie zaraz !

 

W starym typie jełopie nie ma sprężyn ! Widziałes wogule w zyciu Bizona hah

I masz tu jego wygląd jest na końcu w tym filmiku !

 

Czy ja pisałem na temat STAREGO TYPU ? Opisałeś dwa przypadki:

1. Twój kombajn z przyrządem starego typu

2. Kombajn wujka z przyrządem na sprężynach

 

Nikt nie pisał na temat starego. Odpisałem głównie w oparciu o cytat nr 2, ponieważ urwanie wydawało mi się niemożliwe gdyż taki przyrząd posiadam. Tak poza tym znam kilku użytkowników Bizonów ze starego typu hederem i nie mieli nigdy takiego hardcorowego przypadku jak ty. Nasuwa się tylko jedno stwierdzenie opisane przeze mnie w poście nr 153.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@miles4514 jeszcze jeden głupi zwrot i masz tygodniowy urlop


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

No ale mi się urywają te uszy od gardzieli ! To przez akumulator hydrauliczny , oddawałem go 2 razy i po 1 dniu ze stołem do rzepaku wysiadają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Miałem taki i raczej złego słowa nie powiem. Owszem jest przepaść w wykonaniu między chociażby Rolmako a tym, lecz przy omłocie nie ma zbytnio różnicy. Aczkolwiek powinien być trochę dłuższy, tj. min. 80 cm. Ogólnie przepracował u mnie od nowości ok 30 ha (oczywiście bez żadnej awarii) i myślę, że jeszcze długo by posłużył.

 

Tak w skrócie:

+ cena cena cena

+ masa (nie potrzeba przy montażu ciągnika z TURem lub kilku mężczyzn)

 

 

- przy montażu trzeba liczyć się niestety z kilkoma cięciami w przyrządzie

- montaż kosy bocznej- tj. jej napęd od kosy głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki75    0

ja uważam za godny uwagi stół z HAGO COMPANY. kupiłem w zeszłym roku do bizona i sprawuje się idealnie, 80 cm szerokości, dwie kosy boczne, dwa lata gwarancji. Przywieźli do domu w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Również polecam stół z firmy HAGO! posiadam go od 2009 roku... kosze rocznie ok 12 ha rzepaku i jak narazie sprawuje się bardzo dobrze. Proste jasne i solidne wykonanie. No i długość stołu na roboczo to ok 80cm tak więc wydłużenie solidne. Mam jedną kosę boczną mechaniczną i uważam jak dla mnie że druga jest raczej zbędna. Ten stół z tego linka powyżej raczej sobie odpuść bo jest bardzo wązki... chyba nawet nie ma 60cm i jak motowidła będą otrzepywać rzepak to i tak poleci Ci na ziemię... jedyną zaletą jest cena. Tylko że ja bym tego nie nazwał stołem do rzepaku a raczej "kosa boczna do rzepaku z małym elementem stołu":) Prawda jest też taka że nawet jak kupisz ten to i tak będzie Ci się o niebo lepiej jezdziło. Kosa boczna BAAARDZO dużo pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Pozwolę sobie odświeżyć temat - potrzebuję stół do claasa senatora 3,60m. Nie chciałbym, aby wartość stołu była wyższa niż samego kombajnu, ale z drugiej strony ważne, by nie popękał przy pierwszym wjeździe w pole. Może Ktoś coś doradzić w tej kwestii?? Posiada Ktoś stół tego producenta?: http://allegro.pl/stol-do-rzepaku-claas-mercator-nowy-od-producenta-i2719928991.html

Edytowano przez rafciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Wyzej koledzy polecaja stol z Hago ja ten stol kupilem sezon temu i jestem mega niezadowolony!

 

jak dzwonisz do nich to mowia ze montaz trwa chwile i nic nie robisz tylko montujesz i w pole!

a prawda jest taka ze spedzilem przy nim 2 dni zeby wyregulowac go na bagnetach na kazdym bagnecie kosa lezala inaczej chwala sie ze maja bagnety recaro tylko kto je odlewa?kolega kupil przede mna z rolmako i nic nie robil oprócz montazu.

 

Teraz jak cos to bym kupywal stol tylko i wylacznie najazdowy bo montaz i demontaz trwaja chwile i nie ma zadnych problemow a tu odkrec 2 bagnety wyciagnij kose odkrec dzwignie i przykrec ja do stolu a ich przedluzka do targanca to badziewie pekla mi ta sruba laczaca juz 3 razy bo podczas pracy jak sie przyjrzalem ta sruba pracuje i sie ugina i w koncu peka

 

ja z gory nie polecam tego stolu a przez dwa sezony skosilem nim 60ha i jeszcze denerwowaly mnie w nim kosy boczne ktore przy wyjezdzie z lanu trzesa sie

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj