Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stół do rzepaku

205 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 07 luty 2008 - 13:55

Stół do rzepaku Oglądając agrobiznes takie coś słyszałem, więc dokładnego źródła tego przepisu nie podam, a mniej więcej chodzi tu o zwykłą dobrą praktykę rolniczą, na polu nie będą mogły występywać np: zboża po sobie przez 3 lata, czyli 2 lata siejesz zboże, a na trzeci coś innego. A jak naprawde będzie to się jeszcze zobaczy, bo w Polsce to wszystko możliwe!!!
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stół do rzepaku Dzisiaj, 20:52
  •  

#62 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 07 luty 2008 - 14:19

Stół do rzepaku

czy mozesz przytpczyc tekst ustawy, czy jakiegos projektu mowiacy o tym?

Zmianowanie na polach przeznaczonych pod uprawę zbóż
Od 2008 r. zostaną dodane nowe wymagania dotyczące dobrej kultury rolnej. Będzie to dotyczyło rolników, którzy uprawiają zboża. Pszenica, żyto, owies i jęczmień mogą być uprawiane na tej samej powierzchni nie dłużej niż przez 3 lata. Wymóg wprowadzenia zmianowania dotyczy rolników w całej Wspólnocie Europejskiej. Został on wprowadzony zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej.

http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=356

#63 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:01

Stół do rzepaku O to właśnie chodziło :D
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#64 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 luty 2008 - 19:38

Stół do rzepaku

Zmianowanie na polach przeznaczonych pod uprawę zbóż
Od 2008 r. zostaną dodane nowe wymagania dotyczące dobrej kultury rolnej. Będzie to dotyczyło rolników, którzy uprawiają zboża. Pszenica, żyto, owies i jęczmień mogą być uprawiane na tej samej powierzchni nie dłużej niż przez 3 lata. Wymóg wprowadzenia zmianowania dotyczy rolników w całej Wspólnocie Europejskiej. Został on wprowadzony zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej.

http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=356

Jeżeli to prawda to niezła bzdura! Skąd urzędnik z Brukselki może wiedzieć co nam, rolnikom sie lepiej opłaca siać? Czy wszyscy maja sie nagle rzucić na rzepak? A co z 5,6 klasą ziemi? Siać totalnie nieopłacalne i trudno zbywalne łubiny, bobiki? A może interwencyjny skup grochu wprowadzą? Ja też wiem, że najlepiej siać motylkowe, rzepak, buraki, ziemniaki, a zboże co 2 rok najwyżej. Tylko co na to ekonomia i praktyka? Jeden "raj" sterowany przez mózgi z centrali juz był nie tak daleko i nie tak dawno. Tylko troche bardziej na Wschodzie. Tam też na siłe ludzi uszczęśliwiali, wiadomo z jakim skutkiem...
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#65 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 11 luty 2008 - 20:27

Stół do rzepaku W ogóle te urzędasy z Brukseli (i z Polski też) to niech się zamkną co oni mogą wiedzieć o rolnictwie jak większość sie nie zna. Może odskocze trochę od tematu i powiem, że mnie wręcz rozbawił, ale potem zdenerwował pewien przepis mówiący o tym, że UE ustala "kąt przepływu wiatru w stodole". Totalny debilizm... Sory za OT... :rolleyes:

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#66 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 11 luty 2008 - 20:48

Stół do rzepaku

Jeżeli to prawda to niezła bzdura! Skąd urzędnik z Brukselki może wiedzieć co nam, rolnikom sie lepiej opłaca siać? Czy wszyscy maja sie nagle rzucić na rzepak? A co z 5,6 klasą ziemi? Siać totalnie nieopłacalne i trudno zbywalne łubiny, bobiki? A może interwencyjny skup grochu wprowadzą? Ja też wiem, że najlepiej siać motylkowe, rzepak, buraki, ziemniaki, a zboże co 2 rok najwyżej. Tylko co na to ekonomia i praktyka? Jeden "raj" sterowany przez mózgi z centrali juz był nie tak daleko i nie tak dawno. Tylko troche bardziej na Wschodzie. Tam też na siłe ludzi uszczęśliwiali, wiadomo z jakim skutkiem...

Jest jeszcze jeden MAŁY problem- we wnioskach o dopłaty obszarowe wpisuje się grupy roślin- JPO, UPO. W skład UPO wchodzą m.in.: zboża, rzepak oraz kukurydza- czyli rośliny niepozwalające określić czy zachowany jest płodozmian. W jaki sposób ARiMR zgadnie co jest na danym polu?

#67 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 11 luty 2008 - 20:59

Stół do rzepaku

W ogóle te urzędasy z Brukseli (i z Polski też) to niech się zamkną co oni mogą wiedzieć o rolnictwie jak większość nie sie zna. Może odskocze trochę od tematu i powiem, że mnie wręcz rozbawił, ale potem zdenerwował pewien przepis mówiący o tym, że UE ustala "kąt przepływu wiatru w stodole". Totalny debilizm... Sory za OT... :rolleyes:

Nie OT. Ale debilizm w każdym calu.... No co do kurw* nędzy ma to na celu ?? ;o :angry: Co czy wróbelki nie uderzą w mur przy wlatywaniu... ??
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#68 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 11 luty 2008 - 21:02

Stół do rzepaku Nie wiem @quercus po prostu nie wiem. Moge tylko łapać się za głowe i myśleć... :rolleyes:

#69 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 18 luty 2008 - 14:38

Stół do rzepaku

czy mozesz przytpczyc tekst ustawy, czy jakiegos projektu mowiacy o tym?

po co ci jakiś tekst przecież trąbili o tym ostatnio w telewizji. ;) w następnym roku będzie już tak ze nie będzie już można siać zboża dłużej niż trzy lata na tej samej ziemi :angry: bo w przeciwnym wypadku nie dostanie sie dopłat, :) będzie trzeba siać co trzy lata coś innego niż zboże czyli rzepak,łubin, czy coś w tym stylu. wydaje mi sie ze bedzie bardzo cięzko szczególnie tym którzy są nastawieni na zboże :)

#70 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 18 luty 2008 - 17:56

Stół do rzepaku No jeżeli takie coś wprowadzą to nie będzie zbyt ciekawie... Póki co ja mam dobry płodozmian bo zboża buraki i rzepak także nie obsiewam tego samego pola cały czas tę samą rośliną... Wróćmy do wątku... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:50

Stół do rzepaku wg mnei jak siejesz 2-3 ha rzepaku rocznie to spokojnie mozesz go z pnia stracic bez stolu bo nie beda to kosmiczne straty i nie oplaca sie zbytnio. no moze sama kosa boczna to tak. ale jak siejesz dajmy na to 10 i wiecej to logiczne ze jest to oplacalna inwestycja. chyba ze trafi ci sie jakas duza usluga na jakies 100 ha rzepaku z pnia to sie nawet nie zastanawiaj tylko kupuj bo stol splaci sie w 2dni ;) wybor nalezy do Ciebie ja osobiscie mam zamiar kupic w tym roku do swojego claasa 98sl;]
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#72 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 19:52

Stół do rzepaku koledzy ma ktoś z was stół rzepakowy z firmy ROLKAP z Zamościa???? mi dzisiaj go przywieźli i chciałbym porozmiawiac na temat tego stołu...

#73 Share RolnikTomasz

RolnikTomasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 17:18

Stół do rzepaku Ja też polecam stół do rzepaku mój sąsiad ma i go pochwala

Polecam

Boże błędy w takich wyrazach... ;) - krolikNH

Edytowany przez krolikNH, 14 lipiec 2008 - 19:09.
Błędy

#74 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 17:23

Stół do rzepaku My też niedługo będziemy musieli zrobić zakup stołu bo pierwsze lata siało się rzepaku 3-4ha teraz posialiśmy 6ha więc już stół by się przydał a planujemy zwiększyć uprawę wcześniej kosiliśmy z blachami na wialni ale za bardzo to egzaminu nie zdaje

#75 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:44

Stół do rzepaku my kupilismy stoł w poprzednie zniwa firmy ROLMAKO stol sprawowal sie dosc dobrze wiec smialo moge go polecic

#76 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 21:48

Stół do rzepaku Kupiłem stół 5,1 m do Claasa, ale muszę go przerobić na 3,6m. Może ktoś już robił taką przeróbkę i może coś doradzić.

#77 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 06:42

Stół do rzepaku u mnie koles nie przerabial stolu tylk sam heder skrocil z 6m na 4m do fortschritta

#78 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 08:27

Stół do rzepaku No tak, ale jeśli już mam heder 3,6m to raczej trudniej będzie go przysztukować na 5,1 niż skrócić stół.

Chcę go przerobić, ponieważ heder ma 3,6m a stół 5,1m więc narazie do siebie nie pasują.

#79 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 08:42

Stół do rzepaku

No tak, ale jeśli już mam heder 3,6m to raczej trudniej będzie go przysztukować na 5,1 niż skrócić stół.

no tak , ale czemu go chcesz przerobic???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 09:07

Stół do rzepaku Panowie A nie orientujecie sie może ile moze kosztowac stół Do BSa? Albo chociaz kosa boczna elektryczna Bo prawie cały przepak mi wyległ i bez kosy bocznej albo stołu to cięzko będzie mi go zebrac :)

Dodaj odpowiedź