Sławek

Stół do rzepaku

Polecane posty

pawel93    1

Oczywiście,że trzeba młucić ze stołem do rzepaku nie traci sie nasienia,stol powinien byc jak najdluzszy naaj lepjej 80 cm.Nawet jak sie zbiera rzepak po pokosowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No tak mówisz po pokosówce, ale to musi być pokos na wysokim ścierniu bo jak w rzepaku "liga" była to będziesz hederem po ziemi rył... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
No tak mówisz po pokosówce, ale to musi być pokos na wysokim ścierniu bo jak w rzepaku "liga" była to będziesz hederem po ziemi rył... B)

 

Podorywkę robił B)

<<--- 700'tny POST :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
czy którys z kolegów posiada stół do rzepaku oplaca sie to kupować

a może ktoś sam sobie zrobil kakowy bo ni ostatnio t6aki pomysł chodzi po głowie może ktos sia podzieli pomysłem

300kg rzepaku nie wymłóconego motowidłami na hektarze x 10 ha = 3 t rzepaku, czyli 3000zł? Porządny stół do Bizonka, np. z Rolmako to ok. 6000zł, czyli po 2 latach młócenia zaledwie 10ha rocznie, jesteś do przodu. Nie licząc tego, że się o wiele lepiej kosi. Łatwiej, szybciej i przyjemniej!


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@JaJacek! Pięknie opisane, pełne poparcie z mojej strony... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

A my nie mamy stołu do rzepaku, teraz mamy ponad 20 ha zasianego, w tamtym roku też zbieraliśmy bez stołu. Kombaj to Bizon Rekord Z 058/5 z 2003, heder ma NH 3,9 m, i moje pytanko jest takie ile może kosztować taki stół????? Rok rocznie zwiększamy uprawy rzepaku, i przydał by się stół, być może nowe przepisy w dopłatach które mówią o zmianowaniu na polu roślin co 3 lata, ''jeśli się niedostosujesz to ci obetną część dopłat'' wymuszą na ludności siew rzepaku, więc będzie można coś zarobić, bo to okres jeszcze nie napięty


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stół gdzieś tak ok. 8- 10 tys. zł..... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Tylko znając nasze realia prędzej będzie nowy kombaj ze stołem niż sam stół, teraz chcemy zakupić łąke od ANR o dużej powierzchni, załatwiany jest kredyt KZ na zakup Uz od rolników tj 17 ha także zobaczymy, pozatym wniosek o Prow wisi w powietrzu, czyli potrzeby finansowe są bardzo duże niestety, a zasoby o wiele mniejsze B)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
być może nowe przepisy w dopłatach które mówią o zmianowaniu na polu roślin co 3 lata, ''jeśli się niedostosujesz to ci obetną część dopłat'' wymuszą na ludności siew rzepaku

czy mozesz przytpczyc tekst ustawy, czy jakiegos projektu mowiacy o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Oglądając agrobiznes takie coś słyszałem, więc dokładnego źródła tego przepisu nie podam, a mniej więcej chodzi tu o zwykłą dobrą praktykę rolniczą, na polu nie będą mogły występywać np: zboża po sobie przez 3 lata, czyli 2 lata siejesz zboże, a na trzeci coś innego. A jak naprawde będzie to się jeszcze zobaczy, bo w Polsce to wszystko możliwe!!!


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0
czy mozesz przytpczyc tekst ustawy, czy jakiegos projektu mowiacy o tym?

 

Zmianowanie na polach przeznaczonych pod uprawę zbóż

Od 2008 r. zostaną dodane nowe wymagania dotyczące dobrej kultury rolnej. Będzie to dotyczyło rolników, którzy uprawiają zboża. Pszenica, żyto, owies i jęczmień mogą być uprawiane na tej samej powierzchni nie dłużej niż przez 3 lata. Wymóg wprowadzenia zmianowania dotyczy rolników w całej Wspólnocie Europejskiej. Został on wprowadzony zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej.

 

http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Zmianowanie na polach przeznaczonych pod uprawę zbóż

Od 2008 r. zostaną dodane nowe wymagania dotyczące dobrej kultury rolnej. Będzie to dotyczyło rolników, którzy uprawiają zboża. Pszenica, żyto, owies i jęczmień mogą być uprawiane na tej samej powierzchni nie dłużej niż przez 3 lata. Wymóg wprowadzenia zmianowania dotyczy rolników w całej Wspólnocie Europejskiej. Został on wprowadzony zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej.

 

http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=356

Jeżeli to prawda to niezła bzdura! Skąd urzędnik z Brukselki może wiedzieć co nam, rolnikom sie lepiej opłaca siać? Czy wszyscy maja sie nagle rzucić na rzepak? A co z 5,6 klasą ziemi? Siać totalnie nieopłacalne i trudno zbywalne łubiny, bobiki? A może interwencyjny skup grochu wprowadzą? Ja też wiem, że najlepiej siać motylkowe, rzepak, buraki, ziemniaki, a zboże co 2 rok najwyżej. Tylko co na to ekonomia i praktyka? Jeden "raj" sterowany przez mózgi z centrali juz był nie tak daleko i nie tak dawno. Tylko troche bardziej na Wschodzie. Tam też na siłe ludzi uszczęśliwiali, wiadomo z jakim skutkiem...


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

W ogóle te urzędasy z Brukseli (i z Polski też) to niech się zamkną co oni mogą wiedzieć o rolnictwie jak większość sie nie zna. Może odskocze trochę od tematu i powiem, że mnie wręcz rozbawił, ale potem zdenerwował pewien przepis mówiący o tym, że UE ustala "kąt przepływu wiatru w stodole". Totalny debilizm... Sory za OT... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0
Jeżeli to prawda to niezła bzdura! Skąd urzędnik z Brukselki może wiedzieć co nam, rolnikom sie lepiej opłaca siać? Czy wszyscy maja sie nagle rzucić na rzepak? A co z 5,6 klasą ziemi? Siać totalnie nieopłacalne i trudno zbywalne łubiny, bobiki? A może interwencyjny skup grochu wprowadzą? Ja też wiem, że najlepiej siać motylkowe, rzepak, buraki, ziemniaki, a zboże co 2 rok najwyżej. Tylko co na to ekonomia i praktyka? Jeden "raj" sterowany przez mózgi z centrali juz był nie tak daleko i nie tak dawno. Tylko troche bardziej na Wschodzie. Tam też na siłe ludzi uszczęśliwiali, wiadomo z jakim skutkiem...

 

Jest jeszcze jeden MAŁY problem- we wnioskach o dopłaty obszarowe wpisuje się grupy roślin- JPO, UPO. W skład UPO wchodzą m.in.: zboża, rzepak oraz kukurydza- czyli rośliny niepozwalające określić czy zachowany jest płodozmian. W jaki sposób ARiMR zgadnie co jest na danym polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
W ogóle te urzędasy z Brukseli (i z Polski też) to niech się zamkną co oni mogą wiedzieć o rolnictwie jak większość nie sie zna. Może odskocze trochę od tematu i powiem, że mnie wręcz rozbawił, ale potem zdenerwował pewien przepis mówiący o tym, że UE ustala "kąt przepływu wiatru w stodole". Totalny debilizm... Sory za OT... :rolleyes:

 

Nie OT. Ale debilizm w każdym calu.... No co do kurw* nędzy ma to na celu ?? ;o :angry: Co czy wróbelki nie uderzą w mur przy wlatywaniu... ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Nie wiem @quercus po prostu nie wiem. Moge tylko łapać się za głowe i myśleć... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
czy mozesz przytpczyc tekst ustawy, czy jakiegos projektu mowiacy o tym?

po co ci jakiś tekst przecież trąbili o tym ostatnio w telewizji. ;) w następnym roku będzie już tak ze nie będzie już można siać zboża dłużej niż trzy lata na tej samej ziemi :angry: bo w przeciwnym wypadku nie dostanie sie dopłat, :) będzie trzeba siać co trzy lata coś innego niż zboże czyli rzepak,łubin, czy coś w tym stylu. wydaje mi sie ze bedzie bardzo cięzko szczególnie tym którzy są nastawieni na zboże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No jeżeli takie coś wprowadzą to nie będzie zbyt ciekawie... Póki co ja mam dobry płodozmian bo zboża buraki i rzepak także nie obsiewam tego samego pola cały czas tę samą rośliną... Wróćmy do wątku... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wg mnei jak siejesz 2-3 ha rzepaku rocznie to spokojnie mozesz go z pnia stracic bez stolu bo nie beda to kosmiczne straty i nie oplaca sie zbytnio. no moze sama kosa boczna to tak. ale jak siejesz dajmy na to 10 i wiecej to logiczne ze jest to oplacalna inwestycja. chyba ze trafi ci sie jakas duza usluga na jakies 100 ha rzepaku z pnia to sie nawet nie zastanawiaj tylko kupuj bo stol splaci sie w 2dni ;) wybor nalezy do Ciebie ja osobiscie mam zamiar kupic w tym roku do swojego claasa 98sl;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy ma ktoś z was stół rzepakowy z firmy ROLKAP z Zamościa???? mi dzisiaj go przywieźli i chciałbym porozmiawiac na temat tego stołu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam stół do rzepaku mój sąsiad ma i go pochwala

 

Polecam

 

Boże błędy w takich wyrazach... ;) - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

My też niedługo będziemy musieli zrobić zakup stołu bo pierwsze lata siało się rzepaku 3-4ha teraz posialiśmy 6ha więc już stół by się przydał a planujemy zwiększyć uprawę wcześniej kosiliśmy z blachami na wialni ale za bardzo to egzaminu nie zdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

my kupilismy stoł w poprzednie zniwa firmy ROLMAKO stol sprawowal sie dosc dobrze wiec smialo moge go polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
    • Przez Kurwer21
      Cześć, pytanie z ciekawości, wie ktoś może czy do produkcji bizonów fabryka przykładała się? Słyszałem kiedyś, że bizony fabrycznie potrafiły wyjeżdżać z fabryki niedomalowane w niektórych miejscach, albo z zaciekami, a kiedyś spotkałem się z bizonem (podobno oryginalny), który miał krzywo ponaklejane naklejki. Co wiecie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj