Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stół do rzepaku

205 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 luty 2013 - 06:58

Stół do rzepaku mam pytanie w kosach bocznych jakie macie żyletki gładkie czy ząbkowane? i czy dla kosy bocznej jest różnica w cięciu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stół do rzepaku Dzisiaj, 21:17
  •  

#182 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2013 - 09:55

Stół do rzepaku W moich kosach są gładkie, nie mam porównania z ząbkowanymi. Pracują poprawnie i nic złego się nie dzieje.

#183 Share JaCaWlkp

JaCaWlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 luty 2013 - 18:04

Stół do rzepaku Dorzuce swoje trzy grosze z Wielkopolski: ktoś wcześniej pisał o stole Hago, ja miałem okazje widzieć różnice w koszeniu takim stołem z jedną i z dwoma kosami bocznymi. Z jedną jest ciężko, z dwoma można śmigać jak się chce. Dużo łatwiej, nie trzeba w kółko nawracać.
A jeśli chodzi o noże, to znowu przywołam opinię gościa z Hago: dają ząbkowane, bo lepiej tną. Co nie oznacza, że gładkie nie tną :)

Edytowany przez JaCaWlkp, 27 luty 2013 - 18:22.

#184 Share Rolnik3

Rolnik3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:30

Stół do rzepaku -- połączono --

Gdzie polecacie kupić w w mazowieckim , podajcie linki ? Z góry dziękuję za pomoc,. ^^

Edytowany przez Marcin91, 03 czerwiec 2013 - 08:19.
dublowanie tematów

#185 Share piechur

piechur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:17

Stół do rzepaku Ja bym ci radził kupić stół z dwiema kosami zawsze to wygodniej i lepiej się kosi
Zetor Team

#186 Share Rolnik3

Rolnik3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 13:44

Stół do rzepaku Jakie firmy sprzedają w płockie stoły do rzepaku do bizona Z056 na jedną kosę i ile kosztuje ?

#187 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 16:32

Stół do rzepaku W Płocku nikt nie robi stołów do bizona.

#188 Share Rolnik3

Rolnik3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 17:59

Stół do rzepaku A co sądzicie o stole z Namysłowa, stole do Bizona. Czy dobry jest w eksplatacji i dobre montowanie. Proszę o radę. Z góry dziękuje. THX

#189 Share rakol

rakol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 10:33

Stół do rzepaku Witam. Ja nie znam nikogo kto ma stół z Namysłowa. Ja mam z firmy HAGO i jestem zadowolony. Już w pierwsze żniwa stół mi się zwrócił. Oszczędności są wyraźnie odczuwalne. Brat kupił teraz od nich do John Deera na kosy hydrauliczne to już zupełnie inna bajka. Nie ma co porównywać ale on za stół dał ok. 20 000zł. Wykonanie i jakość naprawdę robi wrażenie. W tym roku będzie pierwszy raz kosił więc zobaczymy jak się będzie sprawował. Sąsiad w tamtym roku kupił też do J.D z HAGO ale przez handlowca i był bardzo zadowolony.Ja za stół do Bizona dałem ok 4500zł ale jak dostanę dofinansowanie na bank zmieniam na J.D z ich przystawką.

#190 Share Motrzysta

Motrzysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 22:37

Stół do rzepaku Wujek ma stół z Namysłowa. Wrażenia z jego eksploatacji są całkiem przyjemne.
Pierwszy montaż trwał jedno popołudnie, ale to dlatego, że trzeba było wyciąć kawałek płozy, powiercić otwory itp.
Dzisiaj zakładaliśmy go już po raz kolejny i nie zajęło nam to więcej niż godzinkę ;)
Montaż jest bardzo prosty-wymaga odkręcenia 4 bagnetów, przeniesienia targańca na specjalną kostkę mocowaną na stole, założenia przedłużki targańca, no i zamocowaniu kosy bocznej na prawym dziobie hederu. Wujek na Supra na podzespołach Rekorda-kosa bez żadnych problemów pasuje, wystarczy wywiercić kilka otworów :)
Jedynym mankamentem tego stołu jest napęd kosy bocznej, który jest przenoszoną na nią z kosy głównej poprzez dwie końcówki drążka kierowniczego z Fiata 126p oraz wałek ułożyskowany na dwóch łożyskach tocznych. Rozwiązanie wręcz zaskakuje swoją prostotą, jednak nie jest do końca dopracowane. Kosa boczna stawia jednak spory opór i powoduje 'zakłócenia' w pracy kosy głównej. Nie przeszkadza to jednak w pracy-jest to jednak troszkę niepokojące, powoduje to dość duży hałas i osobiście chętnie bym to jakoś przerobił.
Jednak za tę cenę stół jest naprawdę okej!
BTW, Widziałem przed chwilą, że taki stół wycenili na 1900zł, a z doświadczenia wiem, że to swoje chłopy i jeśli się odbiera własnym transportem, to da się jeszcze utargować ze dwie, może trzy stówki ;D (Przynajmniej dwa lata temu się dało :D )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 09 czerwiec 2014 - 07:49

Stół do rzepaku koledzy ktory stół byście mi bardziej polecili hago czy rolmako cenowo hago 500zl tańszy a moze jakiejś innej firmy proszę o szybkie porady bo żniwa już blisko do koszenia będzie około 15h

#192 Share ZbyszkoP

ZbyszkoP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 09:54

Stół do rzepaku U mnie sąsiad 4 sezony ma stół HAGO i nie narzeka. Teraz podobno już bardziej wypasione stoły robią

#193 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 09 czerwiec 2014 - 12:28

Stół do rzepaku Ja kupiłem na koniec maja stół firmy Kowalski, od handlowca z Gniezna, na dwie kosy, napęd kos ze ślimaka w hederze. Wg. instrukcji 85cm przedłużenia, stół posiada progi co zapobiega gubieniu rzepaku. Całość wygląda solidnie, łatwo się montuje. Zobaczymy jak w żniwa. Ale zapowiada się dobrze. 5500zł z VAT.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#194 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:04

Stół do rzepaku W zeszłym roku kupiłem Kowalskiego bezpośrednio od producenta chyba za 5000 brutto z transportem. Ogólnie jest ok ale osłony boczne rdzewieją od dołu i podczas pracy jedna kosa boczna poluzowała się i pokrzywiła.

#195 Share MOROLMA

MOROLMA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 10:52

Stół do rzepaku Ja kupiłem na koniec maja stół firmy Kowalski, od handlowca z Gniezna, na dwie kosy, napęd kos ze ślimaka w hederze. Wg. instrukcji 85cm przedłużenia, stół posiada progi co zapobiega gubieniu rzepaku. Całość wygląda solidnie, łatwo się montuje. Zobaczymy jak w żniwa. Ale zapowiada się dobrze. 5500zł z VAT.

Dziekuję za pochlebne opinie o mojej firmie . Polecam się na przyszłość . Miło przeczytać o pochlebnych opiniach . Pozdrawiam

#196 Share matmati2

matmati2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 maj 2015 - 20:16

Stół do rzepaku

Zna ktoś firmę ROLKAP? prosił bym o jakieś opinie

#197 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 17:49

Stół do rzepaku

witam wszystkich nie widziałem jeszcze takiego tematu więc zakładam nowy mianowicie chcę założyć stół do rzepaku jakiej firmy polecacie macie jakieś doświadczenia w tym temacie. pozdrawiam dzięki za podpowiedzi:)

#198 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 15:58

Stół do rzepaku Koledzy co wybrać stol kowalski września czy mimur Wągrowiec a może rolmako?? jeszcze coś innego poradzicie coś?? I szukam jeszcze rozdrabniacze pozdrawiam

#199 Share Piotr291179

Piotr291179

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 18:55

Stół do rzepaku

Witam ja od 2 sezonów mam stół z 2 kosami hydraulicznymi od Kowalskiego i jestem bardzo zadowolony  ale to jest do kombajnu JD i do tego z Szumacherem.nie wiem jak cenowo on do Bizona ale jeśli chodzi o stosunek jakość/cena to jak najbardziej polecam a co do sieczkarni to jak miałem bizona to miałem z Wągrowca i też byłem zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 19:22

Stół do rzepaku Kolego Piotr A masz ten stol progowy jak oni to nazywają.. lepszy niż gładki

Dodaj odpowiedź