Sławek

Stół do rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sławek    0

czy którys z kolegów posiada stół do rzepaku oplaca sie to kupować

a może ktoś sam sobie zrobil kakowy bo mi ostatnio taki pomysł chodzi po głowie może ktos sie podzieli pomysłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Opłaca się i to bardzo.Według badan od 200 do 300 kilogramów na hektarze.Wiele firm robi takie przystawki ja mam orginalną z Płocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Stół do rzepaku jest na pewno dobrą inwestycją :). Zbiory są większe o ok. 300kg na 1ha. Poza tym nie trzeba zamawiać pokosówki do rzepaku co stanowi dodatkowy koszt.

Niedaleko poznania jest firma co produkuje stoły do różnych kombajnów. Jej adres internetowy to www.rolmako.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza    0

ma ktos stol do zepaku do rekorda?? bo chce kupi crekorda i stol. jak by ktos mial cos do zoferowania to misza88@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

ja mam stół do rzepaku firmy rolamko z 2005 roku z dwoma kosami bocznymi długosć stolu 80cm <_<

stół tej firmy miedzy bizonem rekordem a bizonem super rózni sie tylko targańcem jest troche dłuzszy

 

bardzo sie opłaca kupic taki stoł poniewarz straty to kilka kilo na ha a nie jak bez kilka set i duzo szybciej sie kosi, nic sie nie zapycha, za kompletny dalismy 5tys z transportem 500km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Ja taki zamówilem, ma byc za miesiąc <_<, ale obecnie sa droższe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

a po ile teraz taki chodzijesli mozna wiedzieć??, jak masz ze 40ha rzepaku to sie zwruci w jeden rok <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

chłopaki co powiecie o marce BISO, <_< to jest napewno droga marka ale jaka może być cena takiego stołu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu89    0

co do tego stołu z allegro to nie polecam.to jest totalna tandeta,sąsiad ma takiego to caly mu sie "trzęsie" a kosa boczna chodzi tak wolno że nie nadąża odcinać łanu.Ktoś tu mówił że dzięki stołowi oszczędzamy do 300kg,ale jak masz dobry rzepak to koło 500kg.A to wszystko wiem bo do niedawna sam kosiłem rzepak pokosówką i wiem co ona potrafi z nim zrobić.osobiście to polecam stół "wągrowiecki",mam takiego 2 lata i jest super.Jest to bardzo dobra firma i napewno nie będziesz narzekał.Ja za swojego dałem 5.000,mam 2 boczne kosy,długość stołu 80cm.jak chcesz sie coś dowiedzieć to pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

ja podobnie jak Endriu89 i Wojtek mam stół o długości 80cm przy Rekordzie i jest zaje... bo daje jakies efekty. Jest z firmy jak Wojtka Rolmako. U mnie inni tez sobie pozakładali jakies wynalazki do suprów i starych przedwojennych claasów i sie ciesza ze maja stół ale co oni maja za stół 20-30cm i co to im daje to prawie jak bez stolu i motowidla i tak wszystko co wykrusza leci na ziemie a przy 80-tce malo co spada na ziemie bo motowidla niewiele wystaja za stół takze jak kupujesz stół to kup cos porzadnego a nie jakies wynalazki po 20 cm ktore nie daja efektu szkoda tylko kasy na takie cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

a czy warto kupowac specjalne sita do rzepaku? ktos je ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu89    0

nie radze sit rzepakowych. to sie tylko nadaje jak masz suchuteńki rzepak i słoma ma być też sucha.a jak młucisz z pnia to taka nie jest...sita sie zielenizną zapychają i więcej leci do tyłu niż do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

www.rolmako.pl

 

ja mam stol tej firmy i jestem czesciowo zadowolony a czesciowo nie tzn jest to model z 2004 roku z jedna kosa odcinajaca z prawej strony :)

 

z racji tego ze posiadam stary typ kimbajnu bizon tzn z 83 r to on za bardzo nie pasuje, ten stol jest lepszy do nowszych hederow :D

 

a po drugie ten stol jest troche dluzszy od stolu plockiego i przez to trzeba wiecej popychac nagarniaczem ajak sie tego nie rozbi to od razu sie zabija , a po za tym ciezko jest wyciac np po koleinach od opryskiwacza gdy jest pryskane na dosuszanie

 

a przez to ze jest dluzszy to tez jest bardziej masywny i silowniki moga niewrabiac :)

 

 

ale ogolnie stol to dobra rzecz ilepszy taki niz wcale :D

 

 

ja za swojego dalem wtedy 3900 zl, iekawe po ile teraz chodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja swój stół kupiłem rok temu... Zapłaciłem za niego prawie 5500zł 2006r produkcji, 335kg masy własnej, wyprodukowany w Wągrowcu, 2 kosy boczne, 80cm szeroki, pasuje do Bizona Z 056 i Z 058 po malutkich przeróbkach... Napędzany paskiem... Jak zamontowaliśmy to pompa nie dała rady podnieść nawet kawałek hedera do góry... A jak 2 osoby stanęły obok kos bocznych [jedna po jednej stronie, druga po drugiej] i podnosiły do góry to troche go podnosił... Okazało się, że na siłowniki do podnoszenia hedera idzie za małe cisnienie oleju... Powinno być 180 atmosfer, a było tylko 80... Po tych poprawkach kombajn nie ma problemu z podniesieniem hederu do góry...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
czy którys z kolegów posiada stół do rzepaku oplaca sie to kupować

a może ktoś sam sobie zrobil kakowy bo ni ostatnio t6aki pomysł chodzi po głowie może ktos sia podzieli pomysłem

 

Stół do rzeapku to bardzo dobra rzecz, oszczędzasz ziarno. Namawiam do zakupu. :rolleyes: :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Kup sobie jakiś gorszy stuł 40cm i przerób go na 80 cm,albo odrazu kup 80cm bo 40 sie nie opłaca.My swoj przerobiliśmy na 80 cm i dorobiliśmy boczną kosę bo była tylko z jednej strony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
    • Przez Kurwer21
      Cześć, pytanie z ciekawości, wie ktoś może czy do produkcji bizonów fabryka przykładała się? Słyszałem kiedyś, że bizony fabrycznie potrafiły wyjeżdżać z fabryki niedomalowane w niektórych miejscach, albo z zaciekami, a kiedyś spotkałem się z bizonem (podobno oryginalny), który miał krzywo ponaklejane naklejki. Co wiecie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj