Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stół do rzepaku

211 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2008 - 10:44

Stół do rzepaku To nie jest trudne w założeniu ;) Co do mojego stołu w nh to napęd do kos bocznych mam od kosy głównej, która napędzana jest przekładnią Schumacher'a. W porównaniu z napędem, który był w Rekordzie ten w nh jest ,niej wrażliwy na duża ilość masy, hydrauliczna kosa boczna potrafiła się zatrzymać gdy musiała odciąć więcej masy ;P

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Bizon REKORD Z058

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 55000.00 PLN
  • 07 wrz 2017
Kombajn Bizon ZO-56 , silnik po remoncie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 17500.00 PLN
  • 02 wrz 2017
Kombajn Bizon Super zo56 KLIMATYZACJA

• 55000.00 PLN
  • 28 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stół do rzepaku Dzisiaj, 09:53
  •  

#102 Share Cargass

Cargass

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 16:53

Stół do rzepaku Ja mam stół z Wągrowca od 2 lat jest o.k . Gość z Gniezna trudni sie sprzedaża takowych stołów. Drogi stół ale naprawde warto zainwestować . Ma full rzeczy tam i mało tego wozi po całej Polsce prawie za free .

#103 Share ruwenzori

ruwenzori

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2009 - 19:46

Stół do rzepaku Witam
Od jakiegoś czasu śledzę temat. O wielu rzeczach wspominacie, ale tego co mnie interesuje nie znalazłem. Proszę więc o pomoc! W tym roku mam zamiar kupić stół do Z056, tylko nie wiem jaki wybrać napęd do kos bocznych - hydrauliczny, elektryczny czy od kosy głównej ( chodzi przede wszystkim o skuteczność odcinania, awaryjność itp.) Za wszelkie sugestie i podpowiedzi z góry dziękuje.

Z056, a nie ZO56!

Edytowany przez krolikNH, 23 luty 2009 - 19:49.

#104 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 23 luty 2009 - 20:39

Stół do rzepaku @ruwenzori ja w swoim Z056 mam kosę hydrauliczną i nie mam wogole zadnego problemu z koszeniem. Co do elektrycznego to wiem tyle, że cena dużo wyższa... dlatego dużo ludzi bierze hydraulike :)

#105 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1139 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 23 luty 2009 - 21:49

Stół do rzepaku ja mam napęd od kosy głównej,dobrze docina,prostota wykonania,łatwy montaż,ale klekocze jak .................nie wiem jak jest z innymi, ale tej nie polecam

#106 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1309 postów

Napisany 27 luty 2009 - 20:38

Stół do rzepaku Ja przy swoim stole też mam napęd 2 kos bocznych od kosy głównej i na razie nie narzekam. Stół mam już 3 lata i spisuje się świetnie. Stół z Wągrowca.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#107 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 22:05

Stół do rzepaku Ja mam stół do rzepaku zrobiony przez takich dwóch panów i jest bardzo dobry ;)
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

#108 Share RolnikTomasz

RolnikTomasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:26

Stół do rzepaku Kup sobie kupiłem i bardzo pomaga :D

#109 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 09 maj 2009 - 08:51

Stół do rzepaku Ja mam z Rolmako za 2700zł, i cała okolica ma także z tej firmy

co możecie powiedzieć o stołach Rolmako???

#110 Share rolnikfarmer

rolnikfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 maj 2009 - 13:39

Stół do rzepaku Polecam rzetelną firmę znajdujacą się na stronie internetowej

Kupiłem u nich przystawkę w dobrej cenie do claasa 98SL, sprzęt naprawdę godny polecenia.Koszę nią już kilka lat.Bardzo dobra jakość!Naprawdę polecam wszystkim.

Link usunięty w sprawie reklamy rozmawiac z adminem forum

Edytowany przez Matey, 18 maj 2009 - 21:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2062 postów

Napisany 18 maj 2009 - 19:19

Stół do rzepaku A jakie macie głębokości stołów, bo zastanawiam się nad stołem 600 mm, tylko nie wiem jak się takie sprawują, są też 800 mm ale sporo droższe no i cięższe, a boję się że nie podniesie (heder bez sprężyn). A może ma ktoś stoły od producentów z woj. opolskiego?

#112 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1309 postów

Napisany 19 maj 2009 - 17:35

Stół do rzepaku Ja mam stół 80cm, heder na sprężynach i po pierwszym założeniu były problemy z podnoszeniem, jednak wyregulowaliśmy odpowiednio ciśnienie na rozdzielaczach i śmiga aż miło ;)

#113 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 14:32

Stół do rzepaku dolaczam sie do pytania grego. tez mam na oku stol 60 cm i sie zastanawiam czy nie bedzie za krotki? czytajac posty zauwazam ze wiekszosc ma 80 cm. czy 60 zda tam samo egzamin jak 80? ktos doradzi ?:D

#114 Share szostiwf88

szostiwf88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 22:50

Stół do rzepaku ja mam w Bizonie Rekordzie stół 80, 2 kosy napęd nie od kosy głównej (nie wiem jak to można przyczepić do głównej, może i można ale nie u mnie) ale mam napęd od dużego koła które napędza żmijke (kieruje zboże do środka) w hedrze.

Co do kos to prawa (siedząc w kombajnie) ciągle wylatywała, ale przestawiłem z ojcem te plastiki utrzymujące kose na samym dole o 15cm w góre ( wywierciliśmy nowe otwory na śruby) i śmiga.

Powstawialiśmy kilka "wzmocnień" bo cały stół skakał jak 2 dzieci na trampolinie. najważniejszym wzmocnieniem było te na środku przyspawane do głównej "rury" (która była pod spodem ,w niej idzie cieniutkim wałeczkiem napęd na prawą kosę) a przykręcone w miejsce 2 bagnetów.

Cała blacha stołu odginała się do góry więc powierciliśmy co kilkadziesiat cm dziury, wybiliśmy czworokątne otwory wybijakiem i przykręciliśmy je w miejsce śrub od bagnetów. dla amortyzacji daliśmy stare amortyzatory z podsiewacza (takie gumowe krążki z dziurą w środku).

Na początku stołu (zaraz za nożami) na całej szerokości stołu dospawaliśmy taki mały prożek wysokości 3cm bo jak zjeżdżało się z góry to nasionka rzepaku sturlywały się na ziemie. A tak prożek je trzyma..

mam sprężyny w hedrze dociśnięte na full (do takiego dociskania trzeba mieć pasy do transportu jakichś maszyn na wózkach za samochodem) wtedy ściska się sprężyny pasami i dokręca tą nakrętkę.

zmieniłem dławik w rozdzielaczu na taki z mniejszym otworkiem ( bo na dużym bardzo się męczył z podniesieniem, a jak opuszczałeś to mały ruch dźwignią ( gdy chciałeś "opuścić" heder) powodował bardzo szybkie spadnięcie go na ziemie ( a to łamało heder)

a zapomniałem . stół jest z Rolmako (Psary Małe k. Wrześni) za 3 tysie

#115 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1309 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 21:03

Stół do rzepaku Jaka cena, taka jakość. Ja dałem trochę więcej i w ciągu 3 lat do swojego stołu dokupiłem jedynie końcówkę targańca, bo się rozleciała :( Nic więcej nie dokupywałem, nie przerabiałem, bo nie ma takiej potrzeby :)

#116 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 22:38

Stół do rzepaku ja mam metrot stół i dobrze sie sprawuje a naped od kosy poprzez przekładnie sumachera do przekładni ktora napedza kose olejowoo elektryczna polecam wszystkim stół w bizonie Z110\3

#117 Share Michalursus

Michalursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz motoryzacja rolna i ogólna :)

Napisany 23 sierpień 2009 - 17:39

Stół do rzepaku Stół do rzepaku pomaga ;] Przecinając rzepak zapobiega wysypaniu się tak dużej ilości ziarna .

#118 Share krzychusob

krzychusob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:23

Stół do rzepaku Witam.Chciałem się zapytać was kolegów fachowców czy stół o dł 60cm zda egzamin.Widziałem taki na allegro za 2700 zł. Potżebuje go na 4 ha zepaku.Co myślicie o tym pomyśle.Bardzo mi wasze rady pomogą w podięcu decyzji. Za wszystkie rady z gury dziękuje.

#119 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 22:29

Stół do rzepaku Koledzy powiedzcie mi jakiej firmy najlepszy i w miarę niedrogi stół ?? Rolmako, Hago ?? Czy może jeszcze jakaś inna firma ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:54

Stół do rzepaku Mam takie pytanie mianowicie czy aby założyć stół trzeba sciągać bagnety z hedra?

Dodaj odpowiedź