Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland T7030

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:15

New Holland T7030 Os wyglada na masywna i musi byc bo jest do niej przykrecony przedni podnosnik wiec musi wytrzymac np dodatkowy balast z przodu :( My posiadamy przy TM175 i w pracach polowych jest to super sprawa
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland T7030 Dzisiaj, 17:25
  •  

#42 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:23

New Holland T7030 musisz miec do niego wszystko podnoszone bo inaczej by sie nie wyrobilo za nim :( uz bylem ogladac T7030 i moze bede go mial jak dostane doplaty albo nawet wczesniej jak sie dogadam z dilerem
Dodany obrazek

#43 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:26

New Holland T7030 Ten T7030 jaka ma moc tak wogole??
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#44 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:32

New Holland T7030 T7030 ma 167 km.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#45 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:32

New Holland T7030 Ma 167 koni mocy nominalnej. Do osi super steer nie można za bardzo obciążać przodu ciągnika wyczytałem.
GMO jest ok!!!

#46 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:40

New Holland T7030 Udźwig przedniego TUZ przy superSteer 2730 kg, bez superster 3620kg.

Ale nie wiem czy gra jest warta świeczki ? SuperSteer polepsza skręt tylko o ok. 9% - tyle co nic.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 18:01

New Holland T7030 a nie o 9°??

EDIT

juz wszystko wiadomo:
supersteer polepsza:
kat skretu o 10°, tj. mniejszy promien/srednice zawracania o wspominane 9%
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 18:25

New Holland T7030 Wyliczyłem to z promieni zawracania podanych w prospekcie T70x0, ciągnika wyposażonego w supersteer i bez :(.

#49 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 18:44

New Holland T7030

Udźwig przedniego TUZ przy superSteer 2730 kg, bez superster 3620kg.

Ale nie wiem czy gra jest warta świeczki ? SuperSteer polepsza skręt tylko o ok. 9% - tyle co nic.

Popracuj dzień, później pisz opinie. Róźnica jest spora.

PS ile procent satysfakcjonowałoby Cię?

#50 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 18:51

New Holland T7030 Przytoczyłem to co podają obiektywne dane :).

Ty napisałeś o subiektywnym odczuciu :(.

Miałes możliwość popracować dwoma identycznymi ciągnikami z identycznymi maszynami w identycznych warunkach, tego samego pola, z tą różnicą że jedna maszyna była wyposażona w superSteer a druga bez tego udogodnienia ??

Dla conajmniej 20% lub coś koło tego, gra warta by była świeczki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:06

New Holland T7030 Tak miałem możliwość. Długo się zastanawialiśmy czy jest sens pakować się w tą oś bo to dość droga opcja.

Hehehe oki nie będę się kłócić :) :) .

Możesz wieżyć mi na słowo, że te tylko 9 % procent jest naprawdę odczuwalne i bardzo się przydaje . Posadziłem chłopaka, który jako traktorzysta pracuje od 5 lat u innego rolnika na maszynach JD (głównie 8320 i 6920) i był pod ogromnym pozytywnym wrażeniem tej osi. Jego opinia wydaje mi się najlepszym podsumowaniem.

Pod 20% to ma chyba Valtra w wersji leśnej, ale nie pamiętam rozwiązania technicznego. Tam to poszli już na całość :( .

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:30

New Holland T7030 ale mysle, ze do zwyklej pracy w polu to jednak daje wiecej minusow niz plusow: niekorzystny rozklad masy, udzwig TUZ, brak mozliwosci resorowania to troche duzo :(
natomiast moze byc ze te 9% da sie odczuc i to zauwazalnie, ale stosowanie powinno byc jakos uzasadnione.
dobrze ze jest mozliwe takie rozwiazanie, tym samym nh zdaje sie przyciagac calkiem spora grupe klientow :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#53 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:55

New Holland T7030 Można też zamówić sobie przedni podnośnik 5000kg ale do super Steer raczej odradzją

#54 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:58

New Holland T7030 @ brzozak. Dokładnie :(.

Punkt myślenia zależy od punktu siedzenia.

To rozwiązanie jest dosyć specyficzne i nie dla każdego rolnika będzie użyteczne i w 100 % wykorzystane. Trzeba wiedzieć co się chce i do czego :).

#55 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:26

New Holland T7030 jaceknh mozesz opisac uzasadnienie swojego wyboru? nie mam tutaj nic zlosliwego na mysli, po prostu chcialbym poznac punkt widzenia, tudzież siedzania, a tak wlasciwie skrecania :(

#56 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:34

New Holland T7030 a może warto na to poczekać, silniczek 6,7l cnh + bezstopniówka
nh t 7000 autocommand

#57 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 21:16

New Holland T7030 W moim przypadku, sytuacja wygląda następująco (punkt siedzenia heheh):
- nie jeżdże w transporcie (o wiele, wiele taniej mi wychodzi najęcie Tira, poza tym punkt skupu mam 3 km od domu)
- wszystkie maszyny towarzyszące mam zawieszane (dyszel mnie nie ogranicza przy skręcie)
- nie mam daleko do pól
- mam małe podwórko (tutaj Super Steer najlepiej się spisuje hehe)
- pomieszczenia gospodarskie do niewiadomo jak dużych również nie należą
- nie potrzebuje przedniego TUZu (ściślej nie wykorzystuje)
- w pracy (uprawa,orka,podorywka) w polu nie ma różnicy między osią sztywną, skrętną czy amortyzowaną jeśli chodzi o komfort (sprawdzone :) ). Natomiast nawroty to poezja.
- nie mam problemów z podrzucaniem przedniej osi (uprawiam kompaktorem zawieszanym, który waży 1800 kg)

Żeby nie było niedopowiedzeń: nikogo nie namiawiam na tą ani nie twierdzę, że jest najlepsza. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań. Myśmy się mocno zastanawiali nad tą osią i doszliśmy do wniosku, że oś super skrętna więcej na siebie zarobi niż amortyzowana i w naszym układzie to się spisuje doskonale.

Zabrałem głos bo nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie ma różnicy :(. Jest i to spora.

@Zonk Świetnie się zapowiada T7000 autocommand.

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:16

New Holland T7030 bardzo dobrze, ze znalazles takie zastosowanie u siebie :(
mam pytanie:
- jaki masz obciaznik?
- czy nie uwazasz, ze uciag jest gorszy w porownaniu do zwyklej osi? w koncu jest ona przesunieta do przodu, a wiec wiekszy % masy przypada na tyl. bardzo mi sie podobaja ciagniki ktore maja zamontowane silniki nad przednia osia, a nie za, moim zdaniem na polu widac roznice jak one ciagna :)

przegladalem przed chwila prospekt nh i tam pisza o poprawie skretu o 30% - bardzo bym chcial, aby ktorys z przedstawicieli nh wyjasnil mi skad sie wziely te %, bo nawet patrzac na kat skretu, to jest wiekszy o 19%, wiec gdzie tu do 30???

t7000 autocommand rzeczywiscie robi wrazenie :)

#59 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:05

New Holland T7030 Trudno mi dyskutować odnośnie wysuniętej przedniej osi "przed maskę" bo nie widzę żeby ten element był zastosowany w T6000/Tsa. W T8000 jest to zastosowane i nie umiem obronić tego rozwiązania dlaczego to zrobili :) . W Case jest "po bożemu". W tej chwili mam tylko 630 kg z przodu i jeszcze w razie potrzeby 180 kg można mu dorzucić.

Prawda jest taka, że kupowaliśmy od razu cały zestaw więc dobieraliśmy ciągnik do osprzętu żeby mieć w sam raz i w pełni wykorzystany cały maszynopark :( . Nie jestem fanem wywalania całej gotówki na nowy ciągnik i podczepiania starego osprzętu bo już kasy nie wystarczyło. Także nie mam problemu z uciągiem bo każda maszyna była dobierana do konretnej mocy ciągnika i warunków jakie mam na polu.

30 % skrętu?? W której to serii?? 30 % już chyba ryzyko, że może się przewrócić taki traktor jeśli cała konstrukcja ma być oparta tylko na wysuwanej przedniej osi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:16

New Holland T7030 tzn w broszurze nh t6000 jest takie cos:
Dodany obrazek
co by wskazywalo na zmniejszona srednice zawracania o 30%, a jak mowilismy jest to 9%...