Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland T7030

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 14:02

New Holland T7030 Garek co ty bredzisz,że nh 7030 nie ma turbosprężarki.Każdy nh powyżej 100 KM ma turbosprężarke.Może elektronicznie podnieśli ci moc (zmienili program tzw. chip) rosolinnio ale na pewno nie wiesz do jakiej wartości masz podniesiono moc, musiałbyś zmierzyć na jakiejś homowni. Zastanawiam się w jakich sytuacjach pojawia się dodatkowa moc tzw. power boost z systemu zarządzania mocą czy garek i inni użytkownicy nh 7000 wiecie jak to działa? Czy podczas pracy z pługiem można kożystać z owych dodatkowych 35KM, 180 KM zwiększone do 215KM?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland T7030 Dzisiaj, 09:47
  •  

#22 Share marcin385

marcin385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 14:09

New Holland T7030 Dodatkowa moc załącza się tylko podczas pracy z WOM i podczas transportu powyżej 16 biegu.

#23 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 14:22

New Holland T7030 Czyli można oszukać ciągnik i podczas orki właczyć wom i masz dodatkową moc, czy jest to możliwe?

#24 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 14:25

New Holland T7030 Na WOM-ie masz tam kilka koni więcej wtedy więc nic ci to nie pomoże. Chyba że orzesz szybciej niż 15 km/h
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#25 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 14:31

New Holland T7030 Moc ma WOM idzie z silnika więc jeżeli nie wykożystasz jej na WOM to masz do dyspozycji na kołach. 35KM to nie jest kilka.

#26 Share marcin385

marcin385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 14:31

New Holland T7030 Raczej nie bo to czujnik na WOM-ie chyba wyłapuje kiedy ma się włączyś power boost ale nie jestem pewien. Znalazłem taki temat może on cos wicej ci powie http://www.agrofoto....oost-t1736.html

#27 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:09

New Holland T7030 A nie boicie się tak kombinować z tymi ciągniczkami bo ja bym się bał !!! Czy na te wszystkie przeróbki serwis NH nie ma zastrzeżeń ? i czy te wszystkie udogodnienia są montowane po gwarancji ? Bo tak jaj piszecie to fajnie dołożyliście sobie mocy której często może brakować ;)
:)

#28 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 18:32

New Holland T7030 Witam!
Nie da się oszukać power booster-a włączając WOM w pracy z pługiem tak jak inni koledzy mówią moc dodatkowa dostępna jest w pracy z WOM i transporcie powyżej konkretnego biegu. O załączeniu decydują czujniki obciążenia na WOM, momentu obrotowego na kole zamachowym itd wiele elementów o tym decyduje a wszystkie dane zbiera komputer.
Moc dodatkowa nie może być dostępna ciągle a to dlatego że ciągnik o danej mocy ma skonstruowaną skrzynię, mosty do konkretnych obciążeń i mocy i ciągnik o mocy 167KM gdyby pracował na mocy ponad 200KM ciągle, drastycznie zmniejszyłaby się jego żywotność. Bezpiecznie można przez tuning elektroniczny zwiększyć moc nominalną ale o około 10-15% w zależności od silnika i przekładni, ale tylko przy podłączeniu do dynamometru aby dobrać charakterystykę krzywych momentu i mocy optymalnie, często takie zwiększenie mocy może spowodować zadowalające efekty w transporcie a w polu nie i na odwrót ale to zależy od wielu czynników. Osobiście nie jestem zwolennikiem tych modyfikacji za dużo pracy i wyrzeczeń kosztuje zakup wymarzonego ciągnika moim zadaniem. Na AGRO-SHOW był pokaz mocy CASE właśnie z power booster nominalnie 135 max 162KM, jak mówił operator aby to pokazać na dynamometrze trzeba przesterować komputer ciągnika na wersję demo bo moc uaktywnia się tylko w ruchu. Jest jakaś firma w Polsce wystawiała się na AGRO-SHOW która specjalizuje się w tuningu ciągników, dojeżdżają do gospodarstwa nazwy nie pamiętam koszt chyba około 3-5 tys zł, mają swój dynamometr do mierzenia mocy (hamownię)

#29 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 20:02

New Holland T7030 dokładnie to nie wiem do jakiej mocy zwiększyli mi ale serwis zapewniał ze zwiększono moc do około 253 koni z mocą dodatkowa wliczona (moc została wyliczona na hamowni, na pokazach u producenta ) Z kapturem nic mi nie grzebali. Ciągnik jest na gwarancji i mówili pracownicy serwisu ze udoskonalenie silnika i ze gwarancji nie traci się wiec się zdecydowaliśmy.

#30 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 23:35

New Holland T7030 A więc masz New Hollanda T7060. Te same silniki są w kombajnach CS 6050 a tam moc jest określana na 240km.
GMO jest ok!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 17:48

New Holland T7030 Witajcie jestem na forum od dzisiaj i mam pytanie o T7030
1. Ile kosztowal
2. z jakimi akcesoriami zostal nabyty i ile kosztuja
3.ile by kosztowal ze wszystkimi akcesoriami
4. czy duzo spala przy talezowaniu

prosze o szybka odp i bym prosil o wiecej jego fotek pozdro
Dodany obrazek

#32 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:22

New Holland T7030 Ja dałem 298 tys. Brutto. Cena była ustalana w tamtym roku przy składaniu wniosku. A odebrałem w żniwa. One są produkowane w Wielkiej Brytanii wiec cena chyba ta sama bo funt się nie zmienił. Bez resorowanej osi ale według mnie nie ma potrzeby jej brać. Jak przyjechał do mnie to zaproponował takiego za taką cenę i nic więcej nie dobierałem więc nie wiem ile co kosztuje. Ja osobiście nie widzę potrzeby dobierać coś jeszcze. Przy talerzówce nie chodził. Ciągnik przez ostatni miesiąc bardzo mało pali jak stoi w garażu. Nie mogę znaleźć specyfikacji od osadkowskiego (leżą w agencji)ale jak przeglądałem instrukcję to według mnie w moim jest przekładnia Power command, oś super steer, a nie ma biegów pełzania(po co one to nie wiem),nie ma monitora intelview(i tak bym z niego korzystał sporadycznie), tuza przedniego(czasem byłby przydatny), resorowanej osi(naprawdę nie ma potrzeby), i z lewej strony na półce można jeszcze chyba zamontować lodówkę(piwa nie piję przy pracy to też zbędne).
GMO jest ok!!!

#33 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 14:43

New Holland T7030 No to tak zakupiliśmy go za 350tys w prawie ful wypasie nie posiadał tylko biegów pełzania ale trzeba było domontować koszt ok 17tys. Co do spalanie przy talerzówce to nie wiem :) nie używamy go do tego:P Zdjęć jest pełno tutaj:)

http://images.google... holland t7030

#34 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 16:51

New Holland T7030 rosolinnio a masz z osia super steer i jakie sa wogole dodatki do niego oraz bym prosil o wasze foty tego traktora
Dodany obrazek

#35 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 18:15

New Holland T7030

co prawda mam 400mth (pracuje przy frezie) ale przecieków nie widać chodzi wszytko ładnie
oryginalnie ma 167 ale mój jest po letkim tiunigu i posiada 253 km

właśnie ze nie hehe:P on jak do mnie przyjechał to miał 210 koni ta turbina 40 dodała tylko:)

Ale bzdury piszesz mam kolege któremu ta firma o ktorej wyżej piszecie podniosła moc o 40 km bo tyle można max w tym silniku i po ok 300 mtg pękł wał oczywiscie gwarancja nie uznana a remont w serwisie to koszt ok 31 tyś, a poza tym każdy NH ma turbine ale jak twierdzisz że do tylu koni go stuningowałeś to zobaczymy co będzie po następnych 400mtg :)

#36 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 12:51

New Holland T7030

Garek co ty bredzisz,że nh 7030 nie ma turbosprężarki.Każdy nh powyżej 100 KM ma turbosprężarke.Może elektronicznie podnieśli ci moc (zmienili program tzw. chip) rosolinnio ale na pewno nie wiesz do jakiej wartości masz podniesiono moc, musiałbyś zmierzyć na jakiejś homowni. Zastanawiam się w jakich sytuacjach pojawia się dodatkowa moc tzw. power boost z systemu zarządzania mocą czy garek i inni użytkownicy nh 7000 wiecie jak to działa? Czy podczas pracy z pługiem można kożystać z owych dodatkowych 35KM, 180 KM zwiększone do 215KM?

primo po pierwsze. To była ironia i powinnieneś ją był wychwycić, żeby było łatwiej wspomniałme coś o sprężarce od 1012.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#37 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:28

New Holland T7030 W tym temacie chce sie zapytac o super steer chce kupic NH T7030 ale zastanawiam sie czy wziasc z osia super steer czy resorowana czy ta os sie psuje czy nie tak bardzo i czy ktos mial jakie problemy z nia i niezaleznie w jakim modelu ta os chodzila tylko chce wiedziec czy jest wytrzymala potrzebuje szybkie odp.
pozdro
Dodany obrazek

#38 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 15:55

New Holland T7030 Super Steera mam w Tsie. Ciągnik 3 lata i super inwestycja z ta osią. Polecam.

#39 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:59

New Holland T7030 My posiadamy resorowaną przednią oś w 7040 nawet po nie zaciekawych naszych polskich drogach ciągnik poprostu płynie po drodze. gorąco polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 09:04

New Holland T7030 ja sie nie pytam o resorowana os bo mi wystarczy kabina tylko o super steer ! :angry: i tyko to mie interesuje
Dodany obrazek