Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mocznik dodatek do paszy.

264 odpowiedzi na ten temat

#81 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:26

Mocznik dodatek do paszy. ja dawałem prosto na kukurydzę i na to paszę treściwą a potem mieszałem z grubsza widłami żadnych efektów ujemnych nie zauważyłem. Jedna uwada do wszytskich mocznik nawozowy jest trochę zanieczyszczony i to jest jedyny jego minus typowy mocznik paszowy raczej nie. Ja dawałałem zwykły nawozowy do 60 g na łeb
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mocznik dodatek do paszy. Dzisiaj, 07:51
  •  

#82 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:35

Mocznik dodatek do paszy. w mieszalniku dawalem do 70 g zwykly nawozowy na dobe na krowe wychodzilo trzeba tylko energi wiecej dac bo niekture maja tedencje do gubienia masy ciala

#83 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:14

Mocznik dodatek do paszy. Czy można mocznik granulowany posypać po śrucie z mieszanki zbożowej, czy należało by go rozdrobnić w śrutowniku. Robię śrutę w pojemniki i wydaje mi się że słabo by się wymieszało. Zaczynam od 0,5 kg na dziesięć sztuk w wadze około 300 kg. W ciągu jakiego okresu dojść do 1kg?

#84 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:41

Mocznik dodatek do paszy. 50 gram na początek to zdecydowanie za dużo, proponuję od 20 g na sztukę przez 3 dni i potem do 80 gram w ciagu 15 dni. nmie trzeba go rozdrabniać byle nie był zbrylony
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#85 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:41

Mocznik dodatek do paszy. lepiej z czymś tą śrutą wymieszać, zaczynasz od wysokiej dawki-50gram na 300kg byczka od razu to dużo, zaczoł bym od 20gram-po tygodniu 40gram, i 60gram przy 400kg masy byka ... no ale twoja sprawa

#86 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 25 styczeń 2013 - 16:02

Mocznik dodatek do paszy. ja bym dawal maks 80gram na sztuke dziennie, i to od 6 miesiaca zycia. W jakiej proporcji to mieszasz?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#87 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 16:51

Mocznik dodatek do paszy. Tak naprawdę to stoi ich tam siedemnaście i dałem pół słoika litrowego czyli niecałe pół kilograma posypałem to po ok 30 kg śruty. Trochę ciężko by było taką małą ilość rozmieszać żeby było równomiernie. Dzięki za rady to moje pierwsze próby z mocznikiem. Na tyle sztuk to po 15 dniach jak będę sypał im z 1 kg to będzie dobrze? Ale swoją drogą to trochę dziwne uczucie jak się im nawóz na ospę sypie :blink:. Kolega który mi sprzedawał mocznik dopytywał się po co mi 25 kg nawozu w środku zimy ale już mi się nie chciało go wtajemniczać :D mocno by się zdziwił.

#88 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:57

Mocznik dodatek do paszy. panowie co powiecie na to ze ja dodawałem mocznik na pryzmę sianokiszonki i nigdy tak pieknie jeszcze nie zakisła a krowy jadły jak szalone zaś gdy dodałem mocznik do kukurydzy dostały biegunki

#89 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 08:47

Mocznik dodatek do paszy. biegunka mogła być z przebiałkowania poprostu znając życie ktoś chciał za dobrze i się zesr***o

#90 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 09:09

Mocznik dodatek do paszy. lub złe wymieszanie z kukurydza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 20:24

Mocznik dodatek do paszy. ja dodaje do treściwej max ok 120 gram daje już 3 rok i nie zamierzam przestać :)zresztą mocznik jest teraz w większości koncentratów

#92 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:49

Mocznik dodatek do paszy. Tylko ze ja ten mocznik na pryzmę dawałem opryskiwaczem ugniatałem rozgarniałem i pryskałem jednym ciągnikiem tak ze wydaje mi sie ze nie przesadziłem z nim bo dałem 75 kg pryzmę z 4,5 ha a kukurydza była gesta i wyrosnieta

#93 Share tomcz20

tomcz20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 22:10

Mocznik dodatek do paszy. Nie sądze, żeby po takiej ilości mocznika krowy miały biegunkę. Standartowe dawkowanie na kukurydzę to 3-5kg na tonę a Ty dałeś 75 kg na min. 180 ton. Dodanie mocznika poprawia tempo zakiszania materiału i co za tym idzie jego póżniejszą stabilność. Forma podania czy rozpuszczenie i oprysk czy rozsypywanie formy stałej nie ma wielkiego znaczenia. Ważne jest równomierne rozprowadzenie w całej masie. Jeżeli masz obore pod oceną uzytkowości to sprawdż wyniki z tamtego okresu a może znajdziesz odpowiedż.

#94 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 11:02

Mocznik dodatek do paszy. masz jakies analizy tej kiszonki moze ? jak wyglada nawozenie kukurydzy azotowymi u ciebie moze przeazotowana byla i bialko mimo wszytsko bedzie wysokie + jeszcze ten oprysk mocznikiem to moglo spowodowac biegunke

#95 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:11

Mocznik dodatek do paszy. Panowie wszystko sie wyjaśniło biegunka była spowodowana o dziwo słomą z jęczmienia ponieważ był on pryskany czym sie tylko dało jak juz przyszła kolej na pszenną sytuacja drametialnie sie zmieniła a była ona niemal ze z ekologicznej pszeniczki i teraz juz mam spokój tylko małe cieleta maja biegunke ale to mi sie wydaje ze maja robaki

#96 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 08:11

Mocznik dodatek do paszy. albo są ścielone jęczmianką :)

#97 Share sowa92

sowa92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 luty 2013 - 19:18

Mocznik dodatek do paszy. witam , a ten mocznik cielnym krowom to też można podawać :)

#98 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 luty 2013 - 20:30

Mocznik dodatek do paszy. u mni wszytskie dostawaly bez wyjtku te ktore dawaly mleko dostawaly mocznik w paszy
sowa w wiekszosci pasz pelnoporcjowych i koncentratów dają juz mocznik od kad cena soi poszła do gory

#99 Share stojanow

stojanow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 luty 2013 - 01:02

Mocznik dodatek do paszy. witam mam 26 opasow ok 500 kg i chcialbym dodac mocznik do paszy tresciwej daje qq i sianokiszonke i na tone otrab zytnich daje75 kg san bull i mieszam w mieszalniku daje tej mieszanki 30 kg dziennie czy moglbym do mieszalnika dodac mocznika jezeli tak to w jakiej ilosci zeby bylo bezpiecznie z gory dzieki za komentarze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 03 luty 2013 - 08:24

Mocznik dodatek do paszy. no to przelicz sobie ile bedzie w dawce ktora im dajesz, wydaje mi się ze do mieszalnika na 1 tone powinno isc 4kg mocznika

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek