Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mocznik dodatek do paszy.

264 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:40

Mocznik dodatek do paszy. No chłopaki jak zdecydował sie ktoś dodawać moczniku do paszy czy nie?
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mocznik dodatek do paszy. Dzisiaj, 07:35
  •  

#22 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:44

Mocznik dodatek do paszy. Ja od teraz od tygodnia dodałem do krów ale mała dawkę będę wiedział jakie efekty niedługo wszystko ustaliłem oczywiście z doradca żywieniowym PROVIMI
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#23 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:03

Mocznik dodatek do paszy. I ile tego mocznika trzeba dawać na ile kg paszy?

#24 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:27

Mocznik dodatek do paszy. My daliśmy 8kg na 1 tonę paszy ale białko chronione dostają osobno i swoje dodatki wg sztuki

#25 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 18:57

Mocznik dodatek do paszy. W czym to wszystko wymieszałeś? W paszowozie, bo pewnie musi być dokładnie wymieszane?
Napisz za jakiś czas czy widać rezultaty.

#26 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 19:24

Mocznik dodatek do paszy. U nas przyjeżdża mieszalnia, śrutuje i miesza wszystko, wyrzucany na przyczepę wszystko i później nanosimy do kasty i tam stąd im się daje a tak jak mówiłem białko dostają osobno białko chronione i swoje dodatki w zależności od okresu w jakim są i ilości mleka no efekty to trzeba poczekać bo to od tygodnia dostają

#27 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:11

Mocznik dodatek do paszy. W styczniowym Top Agrar jest artykuł o stosowaniu mocznika dla krów. Trochę rozsądku i nie ma problemu, ja spróbowałem przez 3 tyg. dawać po ok. 50 g. na szt. 2 razy dziennie i efekt był taki że mleka prawie nie przybyło ale białko skoczyło na 3,6% a tłuszcz na 5%.

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 22:36

Mocznik dodatek do paszy. Ale z ilu skoczyło??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#29 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 31 styczeń 2010 - 22:52

Mocznik dodatek do paszy. Nie wpływa negatywnie na zdrowie krów?

#30 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 luty 2010 - 07:39

Mocznik dodatek do paszy. Jeśli stężenie mocznika w mleku nie przekracza dopuszczalnych wartości, to nie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 01 luty 2010 - 08:24

Mocznik dodatek do paszy. Nie ma żadnych przeciwwskazań w stosowaniu mocznika, tylko trzeba to robić z głową

Był artykuł w TOP AGRAR BYDŁO, koszt jednostki białka z mocznika to 1,4zl a soji ponad 4zl, mocznikiem można w sumie zastąpić prawie polowe

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#32 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 luty 2010 - 09:46

Mocznik dodatek do paszy. Tak jak koledzy piszą był artykuł w top agrze i tam prof kowalski bardzo zachwala, jednak trzeba artykuł doczytać do końca. Pisze w nim ze mocznik stosuje się gdy krowom brakuje białka i maja dostatecznie energii. Jak ktoś stosuje kiszonkę z kukurydzy (dużo energii i mało białka) to stosowanie mocznika jest dopuszczalne, jak ktoś stosuje głównie kieszonki z traw to stosowanie mocznika nie ma większego sensu. Ja stosuje mocznik już od 4 miesięcy. Przedtem miałem słaby mocznik w mleku (80)
Teraz jest ok 180. Stosuje ok 50 gram na krowę na dzień

#33 Share fiol6

fiol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 luty 2010 - 22:01

Mocznik dodatek do paszy. Mocznik jest najtańszym białkiem wiem więcej na ten temat bo aktualnie uczę się o tym na pz

#34 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 05 luty 2010 - 23:14

Mocznik dodatek do paszy. Hmm... Ciekawy temat, my mamy za mało mocznika w mleku, niektóre sztuki nie mają nawet 100 :blink: . Znajomy jak robi kiszonki to doprawia je mocznikiem, praktykował to ktoś?

#35 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 luty 2010 - 07:50

Mocznik dodatek do paszy. Tego jeszcze mnie praktykowałem ale słyszałem o tym dużo dobrych opinii w tym roku chyba tez będę doprawiać mocznikiem, problem jedynie z aplikacja

#36 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 09:31

Mocznik dodatek do paszy.

Hmm... Ciekawy temat, my mamy za mało mocznika w mleku, niektóre sztuki nie mają nawet 100 ;) . Znajomy jak robi kiszonki to doprawia je mocznikiem, praktykował to ktoś?

Doprawianie mocznikiem kiszonki z kukurydzy jest ok, ale wtedy nie możemy stosować zakiszaczy wspomagających zakiszanie. Podobno zachodzą jakieś reakcje chemiczne. Ponadto takiej kiszonki nie możemy skarmiać młodzieżą poniżej 6 miesiąca życia, chodzi o to że nie mają w pełni wykształconego układu trawiennego. Inna sprawa to fakt że nie mamy pewności ile dokładnie tego mocznika przepada na sztukę. Ja preferuję podawanie mocznika w uprzednio przygotowanej przedmieszce w mieszalniku z soją, rzepakiem i ziarnem kukurydzy + witaminy. Eliminuje to ryzyko spożycia przez 1 sztukę np grutki mocznika. Co w konsekwencji może doprowadzić do zatrucia.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#37 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 09:51

Mocznik dodatek do paszy. Ja daje na kiszonkę z kukurydzy dwie łyżki stołowe mocznika prosto z worka na sztukę , daje dwa razy dziennie czyli jedna sztuka zje 4 łyżki po 20 g=80g i powiem wam ze są efekty,

#38 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 08:35

Mocznik dodatek do paszy. miroM1984 to jakie masz efekty, o ile wzrosły parametry mleka i wydajność?

#39 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 13:46

Mocznik dodatek do paszy. Nie mam krów pod ocena wiec nie podam ci dokładnych danych ale z moich obserwacji wynika ze
- krowa wycielona 31 12 2009 dawała pełna bańkę mleka, później tak w marcu zaczęła dawać mniej mleka, po dodaniu mocznika znów daje tyle co zaraz po ocieleniu
- inne krowy wycielone lipiec, wrzesień, zeszłego roku , a wiec już w końcowej fazie laktacji dawały maks 18 do 20 l dziennie, a teraz daja spokojnie 22 do 25 l

Wzrost ilości mleka zauważalny
ponadto zawsze miałem tłuszcz ogólny ponizej 4% , a teraz mam 4,1 wiec to chyba tez od mocznika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 15 marzec 2010 - 21:49

Mocznik dodatek do paszy. W końcowej fazie 20l mleka :) ? Ja tyle to mam w początkowej....
Jaką masz rasę krów?