Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiast kukurydzy

100 odpowiedzi na ten temat

#41 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 23:02

Zamiast kukurydzy Jeździłem po różnych szkoleniach i rozmawiałem z różnymi ludźmi i większość twierdzi że kukurydza jest najlepsza, a wszystko inne czym można ją zastąpić można dawać gdy nie możemy z różnych względów dać kuku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiast kukurydzy Dzisiaj, 21:50
  •  

#42 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:06

Zamiast kukurydzy Najlepsze wysłodki i trawa i lucerna
Ja tak daje

#43 Share orzel7

orzel7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 19:47

Zamiast kukurydzy Moim zdaniem dla krów mlecznych nie można niczym zastąpić kuku ale hodowla opasów bez kiszonki z kuku jest możliwa. Ja stosuje w opasie głownie ziemniaki, mieszankę - śruta zbożowa z koncentratem, siano, słoma do woli a w okresie letnim mieszanki trawowe i kukurydza spasana na zielono. Byki (trzymam tylko Limousine) ładnie szybko rosną, nigdy nie było problemów związanych z tym że podaje się im ziemniaki. Taki sposób się opłaca ponieważ główną rośliną uprawianą u mnie jest ziemniak, przy sortowaniu zostaje sporo materiału ubocznego(drobne, zielone itp) wszystko jest spasane dzięki czemu nic się nie marnuje. :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiszonka z sorga? zobacz »

•  

#44 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 styczeń 2010 - 12:44

Zamiast kukurydzy Dziwne ja jak swoim kiedyś dawałem to się z nich lalo ;) że ho ho. Co do QQ to nie bardzo mi się chce wierzyć w te dobre przyrosty ile u ciebie wynoszą 1kg dziennie? Ja mam xxxxx na dzień w zależności ile treściwej paszy dostaną (nie licząc śruty rzepakowej i słonecznikowej)

Edytowany przez Lukasz1987, 13 kwiecień 2011 - 19:16.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#45 Share Fernando

Fernando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 maj 2010 - 14:09

Zamiast kukurydzy A jak pasiecie bydło "kukurydzą spasaną na zielono" to jaka ona musi być wysoka ?? Zaczyna się ją kosić dopiero jak ma już kolby czy samą zieloną masę?

#46 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 maj 2010 - 14:12

Zamiast kukurydzy Ja tak w sierpniu zaczynam dawać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#47 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 07 maj 2010 - 08:38

Zamiast kukurydzy Tu chodzi o energię a nie o wodę, musi być kolba z wykształconym ziarniakiem, co i tak jest ekonomicznie nieuzasadnione bo trzeba liczyć też czas na przyzwyczajenie się u. pokarmowego bydlaka min.3 tygodnie, ale czasami bieda przyciśnie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#48 Share Fernando

Fernando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 07 maj 2010 - 14:00

Zamiast kukurydzy A jeżeli teraz jeszcze posieje kuku to urośnie taka aby zakisić czy lepiej co innego ? :) ?

#49 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 07 maj 2010 - 14:57

Zamiast kukurydzy Siej do 20 masz spokojnie czas.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#50 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:38

Zamiast kukurydzy Ile śruty kukurydzianej dziennie na sztukę można podać ? Miesiąc jak skończyła się kisz. z kuk. i krówki zaczynają mi chudnąć .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:52

Zamiast kukurydzy Nie ile dziennie, a ile max na sztukę na jeden odpas. 1 kg na jeden odpas, przerwa 2 godziny i znowu, czyli możesz wcisnąć 12 kg śruty w ciągu doby na sztukę :) . Moje dostają do 10 kg mieszanki, ale 60% mieszanki idzie w TMR reszta ma wydzielane indywidualnie.

#52 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 19:54

Zamiast kukurydzy Jaką proporcje zawiera twoja mieszanka?

#53 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 20:28

Zamiast kukurydzy Śruta jęczmienna + 30% śruty wysokobiałkowej, obecnie Protamino sanoskie, ilość białka regulujesz patrząc na mocznik w mleku, niski-zwiększasz, wysoki-zmniejszasz. U mnie wychodzi dużo białka bo mam słabą sianokiszonkę.

#54 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 11:20

Zamiast kukurydzy hermes kukurydzy na sztukę można dać okolo 10% masy ciała... Zielonek okolu 8% masy ciała itd... Sa rożne przeliczniki... Wracając do pierwszego pytania(pomijając następne posty) kukurydza jest pasza energetyczna! Nie można jej zastąpić w żadnymi paszami treściwymi, ani ziemniakami... W naszym klimacie kukurydza jest najlepsza roślina do uprawy, w niektórych krajach dominuje za to sorgo...

#55 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 17:43

Zamiast kukurydzy A co sądzicie o kiszonce z kończyny bądź z łubinu?
Wiem że z łubin może wielki nie rośnie ale głównie chodzi mi o wartości paszowe.
Tylko spokój może nas uratować....

#56 Share kris352

kris352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 18:03

Zamiast kukurydzy

hermes kukurydzy na sztukę można dać okolo 10% masy ciała... Zielonek okolu 8% masy ciała itd... Sa rożne przeliczniki... Wracając do pierwszego pytania(pomijając następne posty) kukurydza jest pasza energetyczna! Nie można jej zastąpić w żadnymi paszami treściwymi, ani ziemniakami... W naszym klimacie kukurydza jest najlepsza roślina do uprawy, w niektórych krajach dominuje za to sorgo...

Szkoda ze ten klimat jeszcze dzikom sprzyja, a one jak wpadną na pole,to za dużo nie zostawią :lol:

#57 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:35

Zamiast kukurydzy Co racja to racja. U mnie na jednym kawałku ( ok 2ha ) dzięki dzikom to 50% poszło się j... ;) a do tego doszła pogoda i w kopcu jest połowa tego co powinno być :lol:

#58 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:47

Zamiast kukurydzy Aby uchronić się przed szkodami typu: wyjadanie ziaren przez dzika najlepiej zaraz po siewie przelecieć pole mocznikiem - nawet nie trąci ryjem. Problemy zaczynają się gdy kolba zrobi się pełna...

#59 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 22:04

Zamiast kukurydzy Właśnie jak kolba robi się pełna to już jak się ponorowią to trudno odpędzić. Mi kukurydzę załatwiły a ciągu dwóch tygodni przed zbiorem. A żeby nie pisać nie na temat to dodam że na razie nie spasam kiszonki z kuku. Zastępuje ja surowymi ziemniakami, suchymi wysłodkami oraz daje więcej śruty ;) Dobrą alternatywą dla kukurydzy jest kiszonka ze zbóż, nie wiem czy ktoś wspominał. Ja sam kiedyś stosowałem i efekt niezły, pasza podobnie jak kuku wysoko energetyczna :P Tylko ja siałem mieszankę owsa z jęczmieniem. Odnośnie kiszonki z żyta to kiepska alternatywa :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:00

Zamiast kukurydzy My dajemy swoim opasom: godzina 7 sino ok 8 suche wysłodki, śruta, otręby, łuska gryczana i woda (to wszystko wymieszane w mieszalniku) potem 12 siano i wieczorem ok. 6 posiekane ziemniaki ze śrutą. Po tym nawet rosną.