POLKOP

Zamiast kukurydzy

Polecane posty

MarcinPykuS    68

A jakie masz ciągniki...??? :o

 

Może jednak warto kupić sieczkarnie do ciągnika i zebrać jakąś małą ekipę do koszenia... :o

 

Według mnie kiszonka z kukurydzy jest podstawową paszą i raczej nie znajdziesz czegoś, co by ją zastąpiło, chyba że chcesz stracić na wydajność mleka to co innego... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Miałem sieczkarnie jedno rzędową i była bardzo wydajna około 2ha na dzień ciąłem nią około 6 lat co roku po jakieś 12 ha teraz znajomy tnie mi jaguarem i uwierz cię że jakości tej paszy jest 200% lepsza a koszty zbliżone, nikt za darmo ci nie pomoże a zatrudniając kogoś do pomocy to spory koszt tak wiec....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mi chodziło o taką ekipę, że np. umawiasz się z rolnikiem który też robi kiszonkę (sąsiad, znajomy) i tniesz pierwsze u siebie, a potem u niego (lub odwrotnie :o ), według mnie taka pomoc jest bardzo dobra... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Jeżeli masz tylko takich sąsiadów z którymi się dogadasz to fajna sprawa ale pamiętaj że jakości kiszonki będzie gorsza bez względu na typ sieczkarni on maja po prosu za prosty system obróbki urobku, ale ekonomicznie ok


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Ja jak narazie nie daje kiszonki z kukurydzy bo nie myślałem że będę mieć tyle bydła. Chciałem kupić kuku na kiszonkę lecz była nie osiągalna w moim reg wiec dokupiłem więcej siana i siano-kiszonki mam jeszcze ziemniaki oraz buraki pastewne i trochę liścia buraczanego zakiszonego. Mam nadzieje ze jakoś dotrwam do wiosny lecz kiszonka z kuku jest najlepsza i nie wyobrażam sobie na drugi rok żeby sytuacja się powtórzyła z brakiem kuku :/

 

Pisz zdaniami i uważaj na literówki

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
My zanim zaczęliśmy robić kiszonkę z kukurydzy woziliśmy wywar z gorzelni oczywiście na bazie ziaren z kukurydz. Mleko się trzymało dobra alternatywa.

 

 

Ja też wożę wywar z gorzelni dla muciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Ja nie trzymam krów na mleko, głównie hoduje jałówki i później sprzedaje zacielone ale teraz rynek się załamał i chce przejść trochę na opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy zastąpienie kiszonki z kukurydzy samym ziarnem nie spowoduje spadku wydajności, zwiększonej zachorowalności zwierząt itp?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja sieje QQ, sorgo, marchew (na sprzedaż i na paszę), lucernę, bobik i pszenżyto, do tego śruta rzepakowa i słonecznikowa, młóto browarne, siano i Limusie rosną w oczach


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

Młóto browarniane pędzi mleko lepiej niż kiszonka z kukurydzy. Lepiej dokupić ziarno kukurydzy, śrutować i dodawać z jęczmienną, pszenżytnią i rzepakową. No i dobra kiszonka z Traw. Kukurydza ma w sobie dużo energii i uzupełnienie ziarnem w diecie było by słuszne. A jeśli chodzi o opasy, to został bym jednak przy kukurydzy. Wywar także w tym przypadku mile widziany xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@rafik88 Stosowaliśmy młóto browarniane i jakoś nie widziałem takich efektów po nim jak po kiszące z kukurydzy,według mnie to młóto może być tylko dodatkiem do paszy ale nie zastąpi kiszonki z kukurydzy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

No w pewnym sensie muszę się z Tobą zgodzić. Przy mojej miejscowości znajduje się mały regionalny browar i sposób w jaki jest robione piwo jest trochę przestarzały. Maszyny nie wybijają tyle składników odżywczych co w wielkich kampaniach. Kilka lat temu zamówiliśmy na spróbowanie tańsze młóto z pewnego większego browaru w ilości 25t i przyznam tak jak mówisz, szału już nie było... najlepiej mieć wszystkiego po trochę i eksperymentować. Samemu można dojść co najlepiej stosować w żywieniu bydła. Każdy ma inne możliwości i musi patrzeć jak produkować by wydajność była stale wysoka, a koszty związane z produkcją spadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Jeździłem po różnych szkoleniach i rozmawiałem z różnymi ludźmi i większość twierdzi że kukurydza jest najlepsza, a wszystko inne czym można ją zastąpić można dawać gdy nie możemy z różnych względów dać kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel7    0

Moim zdaniem dla krów mlecznych nie można niczym zastąpić kuku ale hodowla opasów bez kiszonki z kuku jest możliwa. Ja stosuje w opasie głownie ziemniaki, mieszankę - śruta zbożowa z koncentratem, siano, słoma do woli a w okresie letnim mieszanki trawowe i kukurydza spasana na zielono. Byki (trzymam tylko Limousine) ładnie szybko rosną, nigdy nie było problemów związanych z tym że podaje się im ziemniaki. Taki sposób się opłaca ponieważ główną rośliną uprawianą u mnie jest ziemniak, przy sortowaniu zostaje sporo materiału ubocznego(drobne, zielone itp) wszystko jest spasane dzięki czemu nic się nie marnuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dziwne ja jak swoim kiedyś dawałem to się z nich lalo ;) że ho ho. Co do QQ to nie bardzo mi się chce wierzyć w te dobre przyrosty ile u ciebie wynoszą 1kg dziennie? Ja mam xxxxx na dzień w zależności ile treściwej paszy dostaną (nie licząc śruty rzepakowej i słonecznikowej)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

A jak pasiecie bydło "kukurydzą spasaną na zielono" to jaka ona musi być wysoka ?? Zaczyna się ją kosić dopiero jak ma już kolby czy samą zieloną masę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja tak w sierpniu zaczynam dawać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tu chodzi o energię a nie o wodę, musi być kolba z wykształconym ziarniakiem, co i tak jest ekonomicznie nieuzasadnione bo trzeba liczyć też czas na przyzwyczajenie się u. pokarmowego bydlaka min.3 tygodnie, ale czasami bieda przyciśnie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

A jeżeli teraz jeszcze posieje kuku to urośnie taka aby zakisić czy lepiej co innego ? :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Ile śruty kukurydzianej dziennie na sztukę można podać ? Miesiąc jak skończyła się kisz. z kuk. i krówki zaczynają mi chudnąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj