Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiast kukurydzy

100 odpowiedzi na ten temat

#21 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 16:08

Zamiast kukurydzy Mam 7 ha kukurydzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiast kukurydzy Dzisiaj, 04:14
  •  

#22 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 20:37

Zamiast kukurydzy Ale bzdury piszecie!kuku zastąpić młótem, kiszonką z traw,żyta,-dacie poprostu więcej paszy i będą mizerne efekty. Kukurydza to pasza ENERGETYCZNA i nie próbujcie zastępować jej paszami BIAŁKOWYMI.Zamiast kuku polecam wysłodki buraczane suszone, a na teraz mokre(jak jest zimno).Układanie dawek pokarmowych się kłania. :P

#23 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 październik 2008 - 21:10

Zamiast kukurydzy

Gdzieś słyszałem że można uzupełniać kukurydze surowymi ziemniakami (tzn że jednak bez kuku się nie obędzie) :P

nie jestem pewien czy zastąpią kukurydzę
kuku to najlepsza pasza w 100%
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiszonka z sorga? zobacz »

•  

#24 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 11 październik 2008 - 21:49

Zamiast kukurydzy w kiszonce z kukurydzy liczy sie ziarno a reszta to dodatek, zielona masa itp. W sierpniu skończyła mi sie kiszonka z kukurydzy i krokwi dostawały sianokiszonkę od razu zaobserwowałem spadek mleka. Kupiłem ziarno kukurydzy i dawałem około 4 kg dziennie na sztukę krowy. Krowy wdzięki śrucie kukurydzianej odzyskały poziom energii powróciły do "mleka"
jeżeli ktoś chce zastąpić kukurydze inną pasza może to zrobić ale poziom energii w mleku musi być zbilansowany z białkiem. Żeby uzupełnić poziom energii możesz podawać sirotę z kukurydzy bądź podawać dodatki paszowe np.tłuszcz chroniony ale jest troszeczkę drogi 25kg blatini około 450 zł dajesz go około 200gram ale to nie zasada zależy jak z tą energią jest w twoim stadzie. Warto tu zaznaczyć że poziom energii ma duży wpływ na zdrowotności stada oraz zacielenia a to podstawa wydajności, długo wieczności stada.
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#25 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 12 październik 2008 - 15:41

Zamiast kukurydzy My zanim zaczęliśmy robić kiszonkę z kukurydzy woziliśmy wywar z gorzelni oczywiście na bazie ziaren z kukurydz. Mleko się trzymało dobra alternatywa.

#26 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 12 październik 2008 - 15:57

Zamiast kukurydzy A jakie masz ciągniki...??? :o

Może jednak warto kupić sieczkarnie do ciągnika i zebrać jakąś małą ekipę do koszenia... :o

Według mnie kiszonka z kukurydzy jest podstawową paszą i raczej nie znajdziesz czegoś, co by ją zastąpiło, chyba że chcesz stracić na wydajność mleka to co innego... :)

#27 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 12 październik 2008 - 16:08

Zamiast kukurydzy Miałem sieczkarnie jedno rzędową i była bardzo wydajna około 2ha na dzień ciąłem nią około 6 lat co roku po jakieś 12 ha teraz znajomy tnie mi jaguarem i uwierz cię że jakości tej paszy jest 200% lepsza a koszty zbliżone, nikt za darmo ci nie pomoże a zatrudniając kogoś do pomocy to spory koszt tak wiec....

#28 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 12 październik 2008 - 16:12

Zamiast kukurydzy Mi chodziło o taką ekipę, że np. umawiasz się z rolnikiem który też robi kiszonkę (sąsiad, znajomy) i tniesz pierwsze u siebie, a potem u niego (lub odwrotnie :o ), według mnie taka pomoc jest bardzo dobra... :o

#29 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 październik 2008 - 18:53

Zamiast kukurydzy Jeżeli masz tylko takich sąsiadów z którymi się dogadasz to fajna sprawa ale pamiętaj że jakości kiszonki będzie gorsza bez względu na typ sieczkarni on maja po prosu za prosty system obróbki urobku, ale ekonomicznie ok

#30 Share KamilF1

KamilF1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 16:37

Zamiast kukurydzy Jeśli masz to: surowe pokrojone kartofle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 19:18

Zamiast kukurydzy Ja tez popieram kolegę wyżej, najlepiej kupić sieczkarnie, sam kiedyś kosiłem 5 ha 60 i fahrem ;)

#32 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 16:41

Zamiast kukurydzy Ja jak narazie nie daje kiszonki z kukurydzy bo nie myślałem że będę mieć tyle bydła. Chciałem kupić kuku na kiszonkę lecz była nie osiągalna w moim reg wiec dokupiłem więcej siana i siano-kiszonki mam jeszcze ziemniaki oraz buraki pastewne i trochę liścia buraczanego zakiszonego. Mam nadzieje ze jakoś dotrwam do wiosny lecz kiszonka z kuku jest najlepsza i nie wyobrażam sobie na drugi rok żeby sytuacja się powtórzyła z brakiem kuku :/

Pisz zdaniami i uważaj na literówki

Edytowany przez andrzej2110, 09 grudzień 2008 - 16:52.

#33 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 22:07

Zamiast kukurydzy

My zanim zaczęliśmy robić kiszonkę z kukurydzy woziliśmy wywar z gorzelni oczywiście na bazie ziaren z kukurydz. Mleko się trzymało dobra alternatywa.

Ja też wożę wywar z gorzelni dla muciek.

#34 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 08:59

Zamiast kukurydzy Ja nie trzymam krów na mleko, głównie hoduje jałówki i później sprzedaje zacielone ale teraz rynek się załamał i chce przejść trochę na opasy

#35 Share Ursusik16344x4

Ursusik16344x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 10:38

Zamiast kukurydzy Ja gdy już skończy się kuku to dla byków daje mieszanki sanbull jabłka pokrojone kartofle buraki pastewne i rzepę
Rolnictwo jest Super!!!!

#36 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 13:00

Zamiast kukurydzy Czy zastąpienie kiszonki z kukurydzy samym ziarnem nie spowoduje spadku wydajności, zwiększonej zachorowalności zwierząt itp?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#37 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 05 grudzień 2009 - 18:17

Zamiast kukurydzy Ja sieje QQ, sorgo, marchew (na sprzedaż i na paszę), lucernę, bobik i pszenżyto, do tego śruta rzepakowa i słonecznikowa, młóto browarne, siano i Limusie rosną w oczach
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#38 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 16:04

Zamiast kukurydzy Młóto browarniane pędzi mleko lepiej niż kiszonka z kukurydzy. Lepiej dokupić ziarno kukurydzy, śrutować i dodawać z jęczmienną, pszenżytnią i rzepakową. No i dobra kiszonka z Traw. Kukurydza ma w sobie dużo energii i uzupełnienie ziarnem w diecie było by słuszne. A jeśli chodzi o opasy, to został bym jednak przy kukurydzy. Wywar także w tym przypadku mile widziany xD

#39 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 19:13

Zamiast kukurydzy @rafik88 Stosowaliśmy młóto browarniane i jakoś nie widziałem takich efektów po nim jak po kiszące z kukurydzy,według mnie to młóto może być tylko dodatkiem do paszy ale nie zastąpi kiszonki z kukurydzy :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 13:58

Zamiast kukurydzy No w pewnym sensie muszę się z Tobą zgodzić. Przy mojej miejscowości znajduje się mały regionalny browar i sposób w jaki jest robione piwo jest trochę przestarzały. Maszyny nie wybijają tyle składników odżywczych co w wielkich kampaniach. Kilka lat temu zamówiliśmy na spróbowanie tańsze młóto z pewnego większego browaru w ilości 25t i przyznam tak jak mówisz, szału już nie było... najlepiej mieć wszystkiego po trochę i eksperymentować. Samemu można dojść co najlepiej stosować w żywieniu bydła. Każdy ma inne możliwości i musi patrzeć jak produkować by wydajność była stale wysoka, a koszty związane z produkcją spadały.