Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczury - jak walczyć?

277 odpowiedzi na ten temat

#161 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:00

Szczury - jak walczyć? Tak apropo waliki ze szczurkami czy innymi gryzoniami :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury - jak walczyć? Dzisiaj, 18:13
  •  

#162 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 16:41

Szczury - jak walczyć? Witam
Mam pytanie odnośnie zabezpieczenia plandeki na przyczepie przed szczurami. Czy zwykła trutka wystarczy ? W tym roku mimo porozkładanej trutki pogryzły mi plandeki poskładane (zwykłe niebieskie) i nie wiem czy nie dobiorą mi się do plandeki na stelażu przyczepy.

Połączone

Edytowany przez razor275, 15 sierpień 2013 - 09:54.
Dublowanie tematu

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#163 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 20:36

Szczury - jak walczyć? Kolego trutka i porządek.

Mamy produkcję zwierzęco (trzoda) i szczurów brak tzn. jesienią się pokazują ale są regularnie niszczone w zarodku (trutka), mysz widać sporadycznie.

Koncentraty i otręby leżą po miesiącu na paletach i zero uszkodzeń przez gryzonie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 20:49

Szczury - jak walczyć? szczury się pojawiają bo na około mają gdzie się ,,produkować" Obok puste zabudowania z stodołą pełną słomy a i z drugiej strony zrobiło się pusto i w tamtym roku kupiłem 15 kg trutki. na razie jest spokój ale nie wiem jak jesienią znowu zamówiłem wiadro mam nadzieje że pomoże

Edytowany przez STIG0013, 05 sierpień 2013 - 20:51.

#165 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 sierpień 2013 - 21:32

Szczury - jak walczyć? Mi to się lęgły w magazynie i pod wiatą.Jak z wiaty zrobiłem warsztat to w skrzynce z pompami hydraulicznymi siedział jeden,a gniazdo zobie zrobiły w obudowie zwolnicy od 360 :D.A w magazynie to zaworkowaliśmy kiedyś plewy do palenia to tak ześrutowały że te worki to my łopatą ładowaliśmy bo się nie trzymały kupy.Folie też pochleją ale to rzadko sie zdarza. Rozsypaliśmy trutkę i jest teraz spokój.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#166 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 06:38

Szczury - jak walczyć? Sprowadź kunę domową do obejścia. (o ile nie masz drobnej zwierzyny gospodarskiej i gołębi). Jeśli to będzie samica wytrzebi ci wszystkie gryzonie. U mnie pod stodołą gnieździ się od bóg wie ilu lat, kilka razy widziałem jak wyprowadzała młode, kilka razy obserwowałem walki terytorialne samców. Nie ukrywam - kradnie jajka jeśli tylko znajdzie, podbiera kurczaka raz na jakiś czas. Ale szczurów nie widziałem od bardzo dawna (ani śladów po szczurach).
Koty dorosłym szczurom nie poradzą. A trutki unikam jak ognia.

#167 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:32

Szczury - jak walczyć? Jeżeli ktoś chcę walczyć z gryzoniami to proponuję już zaczynać, na polu robi się mało pokarmu, warunki do bytowania marne wiec "schodzą" do budynków gdzie trzeba je odpowiednio dokarmić aby się nie panoszyły.

Aby tylko gryzonie smakowały "karmę" polecam wykonać coś takiego (lub zakupić) : http://www.agrofoto....ik-dla-gryzoni/

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#168 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:55

Szczury - jak walczyć? Kolega polozyl waz ogrodowy do stdoly ok 40m w srodku musialo chyba zostac troche wody bo myszy podzieli go na 40 odcinkow metrowych :D

#169 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 10:09

Szczury - jak walczyć? ja też miałem problem ze szczurami w szczegulności w miejscu gdzie jest doprowadzona woda do obory jest kawalek bez betonu i tam bylo strasznie pokopane przez szczury i nakładłem w to miejsce piołunu jest to bardzo zapachowa i gorzka w smaku roślina i od tamtej pory przestało być pokopane i nie widać szczórów ani żadnych ich śladów do było już ze 2 lata temu może 3

#170 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 październik 2013 - 16:35

Szczury - jak walczyć? ode mnie porada jest taka że najlepszy to dobry pies nie musi byc duży ale żeby był mądry i łowny to wyłapie sam mam taką suczkę to w stodole nie ma ani sztuki w oborze wszystkie myszy wyłapała i raz w podwórku w złomie siedział jeden stary i wyczuła go to mu łeb odgryzła bo jak uciekał to zaklinował się w siatce jedyny minus tej mojej Psotki że czasami jajko zabierze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 04 październik 2013 - 17:07

Szczury - jak walczyć? tak dobry pies zdarza się raz na jakiś czas, Ja miałam MURZYNA on był ekspert od mysz,szczurów,kun łasek miałam go przez 18 lat,teraz mam sukę ale to już nie to,więc w zasadzie to nie za bardzo dobra rada na te szczury,jedynie truć

#172 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 04 październik 2013 - 19:55

Szczury - jak walczyć? Ja mam kaukaza i niby szuka jak głupia jak coś poczuje może i szczury by łapała na razie tylko zamęczyła kreta :D

#173 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 październik 2013 - 20:10

Szczury - jak walczyć? Ja mam setera irlandzkiego, jako pies jest dobrym spokojnym psem bardzo towarzyskim który musi dużo biegać i przebywać z ludźmi, ale ma w genach myślistwo i tropienie wszystkiego to jego konik, znajdzie każdego gryzonia i wyciągnie go z każdej dziury, nieraz załatwiał 4 szczury naraz po kolei zostawiał ich i szukał dalej :) odkąd go mam nie ma u nas szczurów dłużej niż kilka dni czy tydzień, nawet myszy niszczy, kiedyś były u nas kuny teraz nie ma, lisy podchodziły i zabierały drób teraz niema tego problemu, polecam te psy, są trudne w wychowaniu , ale sama ich przyjacielskość w stosunku do ludzi cieszy :)
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#174 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 04 październik 2013 - 21:12

Szczury - jak walczyć?

tak dobry pies zdarza się raz na jakiś czas, Ja miałam MURZYNA on był ekspert od mysz,szczurów,kun łasek miałam go przez 18 lat,teraz mam sukę ale to już nie to,więc w zasadzie to nie za bardzo dobra rada na te szczury,jedynie truć

To że tępił łaski to raczej nie za bardzo bo na szczury to właśnie łaska jest najlepsza

#175 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 05 październik 2013 - 04:01

Szczury - jak walczyć? niby tak,ale przecież psa nie upilnujesz,

#176 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 05 październik 2013 - 07:52

Szczury - jak walczyć? Ja mam dwie "żywołapki" , łapią się nieraz i co noc ale chyba za szybko się mnożą bo ciągle są... Polecam trutkę w saszetkach - wciągają do nor i tam się dzielą a sypką to muszą w stresie jeść tam gdzie człowiek posypie :)

#177 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 05 październik 2013 - 21:08

Szczury - jak walczyć?

Ja mam dwie "żywołapki" , łapią się nieraz i co noc ale chyba za szybko się mnożą bo ciągle są... Polecam trutkę w saszetkach - wciągają do nor i tam się dzielą a sypką to muszą w stresie jeść tam gdzie człowiek posypie :)

Miałem kiedyś trutkę w saszetkach pamiętam że były one w kolorze niebieskim niestety nie pamiętam nazwy. Możesz podać nazwę Twojej trutki?

#178 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 05 październik 2013 - 21:31

Szczury - jak walczyć? To są saszetki z czerwoną pastą, Ratimor się nazywa ta trutka

#179 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 06 październik 2013 - 19:35

Szczury - jak walczyć?

Sprowadź kunę domową do obejścia. (o ile nie masz drobnej zwierzyny gospodarskiej i gołębi). Jeśli to będzie samica wytrzebi ci wszystkie gryzonie. U mnie pod stodołą gnieździ się od bóg wie ilu lat, kilka razy widziałem jak wyprowadzała młode, kilka razy obserwowałem walki terytorialne samców. Nie ukrywam - kradnie jajka jeśli tylko znajdzie, podbiera kurczaka raz na jakiś czas. Ale szczurów nie widziałem od bardzo dawna (ani śladów po szczurach).
Koty dorosłym szczurom nie poradzą. A trutki unikam jak ognia.

Potwierdzam kuna robi swietna "robote"....sam raz sie przekonalem o tym!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share michalek

michalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 październik 2013 - 08:49

Szczury - jak walczyć? Mam pytanie odnośnie stosowanie odstraszaczy elektrycznych na szczury. Czy stosuje ktoś z Was jeżeli tak to z jakim skutkiem. Pytałem się w okolicy to chwalą sobie te wynalazki. Jeżeli tak to podajcie namiary jaki kupić.