Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczury - jak walczyć?

277 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 15:42

Szczury - jak walczyć? darek ja znam goscia ktory zalal dziury w garazach woda i podlaczyl +i-.. szczury sie juz nie pokazaly:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury - jak walczyć? Dzisiaj, 21:25
  •  

#142 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 15:49

Szczury - jak walczyć? Jak z bratem znalazłem ich norę to wrzuciliśmy kilka tabletek do gazowania zboża na rozkruszka i już się nie pokazały ;)

Małorolny jestem. (106ha)

#143 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:08

Szczury - jak walczyć?

darek ja znam goscia ktory zalal dziury w garazach woda i podlaczyl +i-.. szczury sie juz nie pokazaly:P

Kolego nie pisał bym takich sposobów bo nie wiadomo jak to się może skończyć, jest to niebezpieczne.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:30

Szczury - jak walczyć? Perliczki odstraszają szczury tak słyszałem :D
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#145 Share Earthial

Earthial

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:58

Szczury - jak walczyć? Moim zdaniem najbardziej skuteczny sposób to kilka kotów, byleby miały dostęp do pomieszczeń gospodarskich (tam gdzie pasze, zboże itp.) u mnie biega 4 bure i czasem jakiś od sąsiada się pałęta po podwórku i nie ma szczurów i mysz. na wieczór wystarczy im dać trochę jedzenia i wystarcza (jak będą miały ciągle miche pełną to nie będzie im się chciało na gryzonie polować tylko będą leżały "kołami do góry" a nie będą łowne).

#146 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:50

Szczury - jak walczyć? Kupowałem paczki z trutką o nosiłem im na talerzu przez kilka dni porcje z kilkunastoma torebkami trutki. Po tygodniu szczury się nie pokazały. Na drugi rok znowu to samo dlatego jak ktoś nie chce mieć szczurów niech przygarnie kilka kotów i to jest najlepsze rozwiązanie

#147 Share Lowca

Lowca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 11:20

Szczury - jak walczyć?

co wybierze szczur - zboze czy trutke?

Tak czytam i powiem, że szczur wybierze to, co atrakcyjniejsze - to wie każdy. A wiem, że od zboża jest całe mnóstwo bardziej atrakcyjnych dla szczura preparatów. To jest jakby podstawa w produkcji preparatu, aby trutka wygrywała z otoczeniem i była pobierana. Znacznie gorsza sytuacja, jeżeli chodzi o konkurencyjność trutki w stosunku do otoczenia występuje w sklepie spożywczym z ziarnem nie widzę problemu.

#148 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:20

Szczury - jak walczyć? Najlepsze na szczury, myszy oraz wróble w budynkach są KOTY.
Pamiętaj muszą być z AGANCJI i musisz dać dwa worki pszenice i rower :) .
Nie uwierzysz ale Ja właśnie mam z Agnacji, i jak idę do Agancji i opowiadam im że takich łownych kotów to jeszcze nie widziałem to się śmieją i mówią że to miastowe.
Jak je przywiozłem to dwa dni goniły po budynku szczura w końcu sąsiada kot im pomógł bo były jeszcze za małe i nie mogły mu dać radę. Wróbli w budynku teraz ani jednego kiedyś chyba z tysiąc.

#149 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:00

Szczury - jak walczyć? Niedawno znalazłem film jak w jedną noc w oborze 2 osoby połozyły ponad 100 szczurów.
Szczurów było mase.
Jeśli moderator zezwoli to film wkleje. :rolleyes:
za zgodą moda...

Edytowany przez POL1, 05 styczeń 2013 - 22:21.

#150 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:55

Szczury - jak walczyć? To się nazywa po prostu profesjonalna deratyzacja.
U siebie kiedyś wchodzę do chlewni a tam na rurze od wody przy samym suficie siedziało 6 sztuk, to myk szybko po wiatrówkę, ale cwaniaki pouciekały i 1 aby utrafiłem. Później co noc chodziłem tam ale już ich nie było.

Kotów nie polecam bo od nich się psują baloty, na jesieni pakowałem bele do worków i myślałem że użyję ich może i z 3 razy a tu już wiem że nic z nich nie będzie, wszędzie pazurki pomimo że pozbyłem się kotów, ale sąsiedzi je mają.
Wystarczą trutki na myszy i szczury i regularnie je uzupełniać żeby zawsze coś było w pojemniczku i ważne żeby ten pojemnik był niski, sprawdzone i nie potrzeba żadnych kotów.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:30

Szczury - jak walczyć? Jakie macie sposoby skuteczne na zwalczanie Myszy Nornic Szczurów! chodzi mi o budynki gospodarcze!a jest jakiś sposób na zwalczanie nornic w kisz z qq? jeśli nie w dziale pisze proszę o przeniesienie!

Połączony

Edytowany przez MAT912, 08 styczeń 2013 - 18:55.

#152 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2013 - 23:33

Szczury - jak walczyć? dzis przypadkiem zobaczylem jak szczur na podwórku wchodzi do takiej malej dziury w ziemi.wlalem wiaderko goracej wody i wyskoczyly 2.Wzialem kilofa i zaczalem kopac, okazalo sie ze byl tam podziemny labirynt a szczury wybiegaly po kolei, roznej wielkosc mniejsze i wieksze,ale 3 byly takie duze ze mogly by kota zjesc. ogolnie bylo 11 szczurow 9 zabitych a 2 udalo sie uciec.

#153 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 luty 2013 - 16:33

Szczury - jak walczyć? wszyscy mądrzy ale co zastosować jak jest zboże i pasze a szczury siedzą w starej chlewni ściany z kamienia? nie nanoszą trucizny do koryt, poideł czy do zboża itp?? co sądzicie o takim ustrojstwie? działa to??
http://allegro.pl/Sh...yzonie-do-470m2
albo
http://www.odstrasza...category_id=239

#154 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 luty 2013 - 18:44

Szczury - jak walczyć? to jest metoda. W Irlandii są zawody tych piesków który najwięcej szczurów wyniesie.
Moja suczka Jack Russel Terrier z braku szczurów tępi myszy jeśli jakąś zobaczy, to nie ma siły aby uciekła.

Edytowany przez b0gdan, 02 luty 2013 - 18:54.

#155 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2186 postów

Napisany 02 luty 2013 - 18:56

Szczury - jak walczyć? Może te odstraszacze dobre ale jak będą reagowały na to inne zwierzęta?

#156 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 luty 2013 - 19:06

Szczury - jak walczyć? Najgorsze jest to że nie działa to urządzenie przez ściany i stropy- tak piszą. Wnioskuję, że tylko jak wyjdą na zewnątrz czyli mała skuteczność. Najlepiej żeby się ktoś wypowiedział jak ktoś korzysta z takiego gadżetu.

#157 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 02 luty 2013 - 19:36

Szczury - jak walczyć? Co do tych odstraszaczy to sam nie stosowałem, wydaje mi się że bardziej skuteczne są trutki, a i tu dodam, że u mnie w piwnicy pod stodołą, gdzie trzymam ziemniaki i buraki znalazłem chyba 6 nor, pojawiły się z dnia na dzień praktycznie. Nie bardzo wiedziałem co robic, więc zakupiłem trutki( te saszetki) no i zjadły mi 2 opakowania czyli 20 saszetek no i po zasypaniu dziur przez ok. miesiąc ich nie było, Potem znów się pojawiły, ale już tylko 2 nory, więc znowu rozłożyłem trutki, Na razie spokój, A szczury napewno będą je jadły, z resztą wystarczy powąchac, bardo apetycznie to pachnie ;) Wracając do odstraszaczy to słyszałem, ze taki gosciu to miał i jak to włączył to kot w 1 sekundę uciekł z domu i ponoc wrócił dopiero po tygodniu, więc troche chyba działa to na inne zwierzęta.

#158 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 02 luty 2013 - 19:46

Szczury - jak walczyć? Ostatnio słyszałem o dobrej metodzie na szczury mieszkające pod posadzkami i w ścianach, mianowicie dwutlenek węgla. Mała butla, kawałek wężyka i wpuszcza się do nor a że CO2 jest cięższe od powietrza więc dokładnie wypełnia i się nie ulatnia. Rodzinka zasypia na wieki :) i dlatego najlepiej robić to w dzień jak siedzą w norze nie niepokojone :)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#159 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2186 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:39

Szczury - jak walczyć? Jeśli jest tak jak piszesz to dobry pomysł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share grewq

grewq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:52

Szczury - jak walczyć? Witam.
Też mam problem, ze szczurami.
Mam garaż nawet duży i na wiosnę chciałbym je wytruć.
Obok mam prawie rozebraną stodołę ze starym sianem i nie wiem czy przypadkiem są pod nim.
Szczury były jeszcze w lato i jesień a teraz ani śladu.
Ale wole się upewnić bo koło tego garażu jest właśnie ta stodoła.

Jakie są najlepsze sposoby?
Czy przydały by się ultradźwiękowe odstraszacze i czy by nie zaszkodziły psom?