Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczury - jak walczyć?

277 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:46

Szczury - jak walczyć? U nas szczury zabila trutka poszlo jej ok 30kg le warto bylo wcesniej to nawet bylo widac jak w dzien chodzily ;/Ale jak rozlozyłem trutke to cale zboze zamknolem na przyczepie do przewozu zwierzat (cala z aluminium ) wiec zadne grzyzonie sie na nia nie dostały:)
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury - jak walczyć? Dzisiaj, 14:53
  •  

#122 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:03

Szczury - jak walczyć? a więc poszłam z łopatą :P bilans strat to : złamana łopata i wybita szyba-przez którą uciekł szczur ;) dostał raz ale widoczne mało skutecznie skoro zwiał...

pies jak go zobaczył to uciekł a mojej kotki mi szkoda bo niedługo będzie mieć młode ;)

nasypałam trochę śrutu i jak będzie zjedzony to spróbuję z tym gipsem budowlanym...

#123 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:15

Szczury - jak walczyć?

U nas szczury zabila trutka poszlo jej ok 30kg le warto bylo wcesniej to nawet bylo widac jak w dzien chodzily ;/Ale jak rozlozyłem trutke to cale zboze zamknolem na przyczepie do przewozu zwierzat (cala z aluminium ) wiec zadne grzyzonie sie na nia nie dostały:)

30kg.!!!!!!!!!!!!!! To chyba kolego one przejęły władzę nad gospodarstwem dopiero zacząłeś działać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:40

Szczury - jak walczyć?

a więc poszłam z łopatą ;) bilans strat to : złamana łopata i wybita szyba-przez którą uciekł szczur :) dostał raz ale widoczne mało skutecznie skoro zwiał...

pies jak go zobaczył to uciekł a mojej kotki mi szkoda bo niedługo będzie mieć młode ;)

nasypałam trochę śrutu i jak będzie zjedzony to spróbuję z tym gipsem budowlanym...

Dziewczyna polująca na szczury, raczej niecodzienne zjawisko B)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#125 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 17:47

Szczury - jak walczyć? jak poszłam na gospodarę to szczurów nie mogę się bać bo by siara była :D

#126 Share karolste

karolste

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 18:03

Szczury - jak walczyć? ja proponuje foksteriera ja mialem szczyry u siebie to kupiłem od znajomego i zaden szczur sie nie uchowa nie odpusci zadnemu tylko go poczuje

#127 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 20 grudzień 2010 - 18:19

Szczury - jak walczyć? ja mam dwa kundle takie mniejsze to przy nich żaden szczur się nie uchowa ostatnio przywlekły jednego to cały dzień pod szopą koczowały i wkońcu im się udało... jakiś czas temu było ich więcej to trochę trutki rozsypałem i brałem pieski łopate i do szopy one go wykurzyły a ja wykonywałem wyrok ewentualnie one go zagryzły i zostawiły i po następne...
KPK Kumurun Team...

#128 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 23:02

Szczury - jak walczyć? Ja systematycznie rozkładam "odżywkę" dla gryzoni :unsure: i raz na jakiś czas znajdzie się jakiś szczurek któremu sie "nie powiodło" :D . Oczywiście jeżeli trafi sie szczur lub mysz w zasięgu 2 biegających po podwórku psów to nie odpuszczą - na szczęście nie mam jakiś większych problemów z gryzoniami - obecny sezon to 2 "odkarmione" egzemplarze i myszy tyle ... że nawet jeden kot by umarł z głodu ;)

#129 Share Globus

Globus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:45

Szczury - jak walczyć? U mnie tylko trutka i to pomaga ja na razie nie widać :)

#130 Share damianursus1222

damianursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, Historia, Football, skoki narciarskie, mechanika

Napisany 04 luty 2012 - 14:05

Szczury - jak walczyć? panowie mam pytanie w stodole zboża nie mam nawet ziarka stoii traktor i pare pierdołów mam też troche słomy w kostkach ostatnio sprzedałem 80 kostek i było w niej dużo piór po gołębiach, skorupy po jajkach i dużo pocietej słomy posadzki pod słomą niema a słomę będe sprzedawał do marca powinno już jej nie być i czy na dnie pod słomą mogą być szczury ? czy na koncu wyciągania wiązek może być niespodzianka ? w dzień nie widziałem jeszcze szczura ani myszy a w całym gospodarstwie siedzą tylko w kurniku mają nory w oborniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 24 luty 2012 - 20:19

Szczury - jak walczyć? Szczury mogą siedzieć albo pod posadzką wyryły sobie nory, albo sa właśnie pod słomą. Najlepszy sposób na szczura to pułapką, z zsuwaną nasadką i obciążnik na tym. Gdy szczur wejdzie i poruszy kij specjalnie założony i połączonym z sznurkiem z szczura zostaje podeszwa od buta. :)
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

#132 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 24 luty 2012 - 20:24

Szczury - jak walczyć? Najlepsza jest masc na szczury,lapiesz smarujesz i po nim. :lol:
Zetor Team.

#133 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 24 luty 2012 - 21:33

Szczury - jak walczyć? :D łapiesz szczura , smarujesz i puszczasz a za 3 dni szczur sztywny :D :P

#134 Share highlander

highlander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:47

Szczury - jak walczyć? jeśli macie problemy ze szczurami - mogę pomóc za free - dawajcie znak na priv a

#135 Share RolnikzSamdoliny

RolnikzSamdoliny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 05 maj 2012 - 21:18

Szczury - jak walczyć? Witam

U mnie szczury to też cholerna plaga. Nie mogłem się ich pozbyć, a one robiły co chciały. Moim sposobem było zaopatrzenie sie w kilka kotów, okazja od sąsiadów :) Jak sam sobie nie złapał jedzenia, to musiał chodzić głodny. Co prawda nie wytępiłem wszystkich, bo to chyba w gospodarstwie niemożlwie, ale w miejscach gdzie koty zazwyczaj nie mają dostępu umieściłem pułaki na szczury, takie jak np ta: http://ogrodshop.pl/...na-szczury.html i teraz w miarę mam z nimi spokój.

Edytowany przez RolnikzSamdoliny, 05 maj 2012 - 21:19.

#136 Share Emilio

Emilio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:13

Szczury - jak walczyć? Witam

mam pytanie czy miał ktoś z was styczność z tym urządzeniem http://allegro.pl/od...2293220030.html ?

Czy ono na prawdę działa ?

#137 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 06 maj 2012 - 20:30

Szczury - jak walczyć? Ja polecam http://allegro.pl/tr...2315440219.html
Przetestowana na moich szczurach i jestem BARDZO zadowolony z tej trutki, gryzonie chętnie jedzą, trutkę wykłada się co dziennie aż przestanie ubywać, na pewno szczurów nie będzie po zastosowaniu tego specyfiku
POLECAM
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#138 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 06 maj 2012 - 20:38

Szczury - jak walczyć? mojego kumpla sasiad rozebral stara stodole i szczury sprowadzily sie do niego,byly ich setki w chlewni i wytrul je tymi saszetkami z trucizna.raz stoimy w paszarni i wyszedl taki jak kot az siwy zabral jedna saszetke i uciekl :blink:
Zetor Team.

#139 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:43

Szczury - jak walczyć? podobno bardzo skuteczny na szczury jest gips wymieszany z mąką :) Zupełnie nie trujący, tylko z lekka blokujący przewód pokarmowy szczura:)
Ja osobiście mam 12 kotów i psa w 1/4 pudla w wieku 14 lat, który szczury uśmiercał jednym ściskiem szczęki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 10 czerwiec 2012 - 15:39

Szczury - jak walczyć? Szczurom trzeba dokuczać wtedy się wyniosą same. Trutki, łapki są dobre na kilka sztuk ale jak masz już sporą kolonię to nie pomoże bo to inteligentne bestie i szybko się uczą co je zabija. Znam gościa który łapał je żywcem do beczki z wodą, nie wiem jak je tam wabił, potem okaleczał, obcinał ogony i uszy, łamał szczęki i łapy a potem wypuszczał. Drastyczne to ale pomogło po tygodniu i już kilka lat nie osiedlają się nowe a zajmuje się trzodą i zawsze miał z nimi problem
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html