Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczury - jak walczyć?

277 odpowiedzi na ten temat

#101 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:01

Szczury - jak walczyć? zrób pułapke. taką małą . Zaraz narysuje ci jak to zrobic ;) http://img20.imagesh...beztytuuihu.jpg my robilismy cos podobnego na lisy a pomysl podsunal nam wuja ktory mial zrobione cos takiego na szczury
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury - jak walczyć? Dzisiaj, 03:49
  •  

#102 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:04

Szczury - jak walczyć?

Jeszcze miesiąc temu jak wszedłem do obory po godz 21, to aż się za głowę złapałem, szczurów to chyba 20 chodziło po oborze , a co mnie rozbawiło to ,że niektóre leżały se na krowach i bydle :) , teraz jak kot podchodzi wieczorem po mleko to go łapie wrzucam do obory , już kilka potężnych szczurów zagryzł, nawet mój Bruno (mój pies z mojej galerii) 2 zagryzł :)
Normalnie mnie rozwalił widok jak walczy ze szczurem a potem jak go niesie w pysku :)

Moje psy które duszą szczury również wstawiłem do galerii ;),walka jest dosyć krótka trawa może z 10sekund ostatnio nawet szczur trochę skórę rozdarł nad okiem ale już się zagoiło.Miałem kiedyś taką pułapkę która łapała żywe myszy czy nawet młode szczury zawsze wychodziłem na podwórko i wołałem psa i mysz wypuszczałem pies się wyszkolił :).Skoro było tak dużo może jakieś gody miały?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#103 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:10

Szczury - jak walczyć?

Moje psy które duszą psy również wstawiłem do galerii

kanibale. taka pułapka napewno wyłapie tylko trzeba coś pysznego tam włozyc ;) Dobrze ze pies cały bo mógł jakies choróbsko złapac
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:21

Szczury - jak walczyć? O w mordę ale się walnąłem ;) psy duszą szczury już edytuje.Chodzi ci o taką,właśnie podobną ja łapałem gryzonie.

#105 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 21 maj 2009 - 17:48

Szczury - jak walczyć? My mielismy dobry sposób na szczury. Taki że w plastikowe wiaderko(takie zeby szczór niemógł wyjść)leliśmy 2/3 objetosci wiaderka wody i nawierz posypac śrótą ze zboza tak żeby zakryc wodei szczur nie wyjdzie.

#106 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 21 maj 2009 - 18:38

Szczury - jak walczyć? Z tymi psami na szczury to wy lepiej uwarzajcie bo te szczury pszecierz mają wszelkie choroby takie jak wściekiizna ;) ja to nawet psa od tego czasu nie spuszczam :)

#107 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 21 maj 2009 - 18:49

Szczury - jak walczyć? U nas też kiedyś były ale z 3 albo 4. Tata widząc jak te szczury codziennie w nocy chodzą tą samą drogą wziął łopatę i czekał aż jeden wyjdzie i pozbyliśmy się ich.
Z tymi psami to kiepski pomysł bo nie wiadomo na co ten szczur może chorować.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#108 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 21 maj 2009 - 18:54

Szczury - jak walczyć? Szczury nie tyle chorują a są nosicielami ryżnych świństw (pszenoszą choroby ale na nie nie chorują) Najgorsze jest to że zboże mi marnują ;)

#109 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 21 maj 2009 - 19:06

Szczury - jak walczyć? Ja tego samego dnia jak przyprowadziłem nowy samochód, to było dokładnie 10 lutego wracałem od dojenia było już ciemno i zauwarzyłem jak wszystkie 4 psy ganiają dookoła samochodu nagle usłyszałem pisk okazało się że pies [ tupak ] upolował szczura. ;)
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#110 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 21 maj 2009 - 19:11

Szczury - jak walczyć? Te gryzonie to nawet na człowieka w ostateznej chwili mogą się rzucić ;) :) :) (tak słyszałem z legend starszyzny)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 21 maj 2009 - 20:00

Szczury - jak walczyć? może zaraz zostane zjechany ale ja bym zrobił pułapkę elektryczną - deska dwie blachy i kawałek kabla z wtyczką- i działa tylko trzeba uważać żeby pies ani inne zwierzę "użyteczne " sie nie nadziało .

#112 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 maj 2009 - 21:05

Szczury - jak walczyć? polaczone
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#113 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 maj 2009 - 22:00

Szczury - jak walczyć? http://img199.images...20090105001.jpg
Ofiara szufelki
Najlepszym sposobem na pozbycie się szczurów to zrobić małą zemstę: łapać żywe szczury naprzykład na opisywane wiaderko z wodą i śrutą, potem delikwenta trzeba oślepić i dodatkowo zmiażdżyć mu ogon kombinerkami lub w imadle a potem wypuścić w okolicach gdzie został złapany. Po kilku sztukach cała rodzina się wyprowadzi na dobre
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#114 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 maj 2009 - 22:40

Szczury - jak walczyć? Ja miałem psa który zagryzał szczury.Tak ich nie lubił,że jak wyczuł to szczekał,dokopywał się do nich,przegryzał deski.Najskuteczniejsza metoda,ale rzadko występująca,niestety.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#115 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 22 maj 2009 - 16:48

Szczury - jak walczyć? u mnie to mozna powiedziec ze wszytsko działa na szczury. ;) pocżawszy od psów, trutek, wiatrówki i oczywiscie łopaty hehe:D ostatnio 6 szt po kolei zgineło
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#116 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 22 maj 2009 - 16:50

Szczury - jak walczyć? Ja się dziś zmądrzyłem przywiozłem dziś 2 koty,mam nadzieję że wyduszą te szczury myślę że szczury pojawiły się z mojej winy ponieważ przez ostatni rok nie miałem żadnego kota.

#117 Share zetor16145

zetor16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 maj 2009 - 20:33

Szczury - jak walczyć? najlepsze na szczury sa kuny lub łaski.moze jajka tez wcinaja ale szczura to ani jednego przy nich nie bedzie.my sypalismy trutke.wcinały jak glupie.a potem łaziły takie otumanione ze na nic nie reagowały a trutka je od srodka wysuszala ze sama skora i kostki suche zostaja

#118 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 14:10

Szczury - jak walczyć? ja do szczurów mam psa wilczura byle mu odsunąć beczki na zboże w stodole a on już się z nimi rozprawi (nie pomagały na te szkodniki ani łapki ani trutki więc przeszkoliłem psa :D

#119 Share pawlo3334

pawlo3334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 15:15

Szczury - jak walczyć? ja zamiast szczurów mam kuny i one odstraszają szczury tylko że w słomie jest pełno gówna tylko kuny są bardzo sprytne mam taką łapkę na kuny to dam przynętę to na drugi dzień przynęty nie ma i kuny też raz złapałem ale to młoda ale tak śmierdzi jak nie wiem co a raz miałem taką kotkę co jak spotkała czy kunę czy szczura to przynosiła pod drzwi martwego jedyne co teraz mi zostało to kuny ale france złapią mi kurę to uduszą i zostawią jajkami tez nie pogardzą raz nawet znalazłem nogę od prosiaka albo kolce od jeża

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share ArekNH

ArekNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 18:50

Szczury - jak walczyć? u mnie pies poluje i odklada do wiadra (nie sciemniam) a gdzie pies nie dotrze trutka robi swoje