Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczury - jak walczyć?

277 odpowiedzi na ten temat

#81 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 10:48

Szczury - jak walczyć? A ja miele takie mieso do psow i zauwazylem kolo maszynki od mielenia odchody szczurze. Zaczalem wykladac tam mieso,ale bez trutki i tak robilem przez ponad tydzien. Pozniej mieszalem z trucizna i przez kolejny tydzien ponad 20 padlo. Przestalem jak juz nie jadly,ale teraz znow trzeba zaczac trucie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury - jak walczyć? Dzisiaj, 09:10
  •  

#82 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 15:45

Szczury - jak walczyć? U nas jak kiedyś były to trutka i podtapianie wodą. Albo dobrego psa mieć,
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#83 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 20:13

Szczury - jak walczyć? dzisiaj przez przypadek znalałem stare dziadkowe żelazo (potrzask), a że mam w starej oborze problem ze szczurem postanowiłem je zastawić. dodam że trutki nie chciał pobierać(kupiłem kilka gatunków i nic) wieczorem poszedłem pod koniec dojenia i zastawiłem. zgasiłem światło i za jakieś 15 minut szedłem do domu zaświeciłem latarką - patrzę a tu tylko słoma podskakuje .szybko zapaliłem światło kij w rękę dwa razy i po gościu. dawno nie widziałem takiego dużego szczura. złapał sie za tylne udo, w żelazie są wspawane ostrza i na to się nabił.napewno do rana odgryzłby sobie nóżkę i czmychnął- no ale nie miał szczęścia i skończył na kupie gnoju.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 20:59

Szczury - jak walczyć? kurde muszę tę historię tu napisać

nie tak dawno ogladałem w tv(może ktoś z was też) o 'pogromcy' szczurów. mianowicie wynajmowano pewnego pana to wytępiania szczurów w magazynach, halach itp. gdyż jak wiadomo szczur nie taki głupi i na trutkę się nie nabierze. gość codziennie dawał im coś do jedzenia, z czasem zaczęły mu na tyle ufać że wychodziły z ukrycia a potem za nim chodziły. i tak chodziły za nim przez pewien czas, w końcu pan pogromca podał im zatrute ziarno a one zjadły i zdechły...

wzruszająca historia ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#85 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:07

Szczury - jak walczyć? to już takie chamskie^ najlepiej psa mieć co szczury i myszy zabija.
AF - to Jest To:)

#86 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 17 listopad 2008 - 22:20

Szczury - jak walczyć? U nas w paszarni też grasował szczur i gryzł worki i jednego ranka jak moi starsi wchodzili do obory z pieskiem ten szczur wybiegł z paszarni prosto na nich (nie mały to był gad) a mój pies za kark go i trzasnął nim kilka razy i szczur padł ;)

#87 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 19:22

Szczury - jak walczyć? też mam z nimi problem, zwłaszcza o tej porze roku. W moim staym garażu zalęgły si pod betonem, codziennie wsypuje pelną miske trutki (idzie mi tego całe takie duże opakowanie) i codziennie wynosze tak ze 3 sztuki bo jak zdychają to często ie zdarzy że własnie gdzieś gdzie już dostępne żeby je wziąść ewentualnie dobić, nienawidze gryzoni!! :angry:

#88 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 20 listopad 2008 - 15:57

Szczury - jak walczyć? Jest tez taki płyn że polewasz nim np. chleb i one wtedy dostają szału zagryzają się nawzajem. Mój wujek miał kiedyś szczury w garażu pod posadzką i właśnie kupił ten płyn polał nim chleb i porozrzucał w garażu i w nocy słyszy jakieś piski wygląda przez okno a tam ze sto szczurów się gryzie, mówił ze był tak straszny pisk i i bardzo dużo krwi, kilkadziesiąt padło reszta uciekła i jak na razie ma spokój ;)

#89 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 16:01

Szczury - jak walczyć? u mnie młode szczury wyłapał stary kot a resztę powinna załatwić trutka

#90 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 16:07

Szczury - jak walczyć? u nas kiedys kot zlapal szczura (ochyda) i go w polowie zjadl a potem lezal i zdychal przez pare dni ale jak doszedl do sil to wiecej zadnego miesa sie nieczepil nawet schabowego niechcial albo kielbasy.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 17:21

Szczury - jak walczyć? Unas kot na wiosne zjadł szczura przez wakacje tak schudł ze szok tez nic nie chcaił jesc teraz mu apetyt wrucił i babce kielbase ze stołu dmuchną. Raz zalorzylismy sidła to tylko noga szczura była ;) puzniej go łopatom z bratem ciotecznym upolowalismy ale była beka hahah xD

#92 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:41

Szczury - jak walczyć? Szczury to trzeba tępić jak tylko się da, no i w miare szybko, zeby sie nie rozmnożyły. Kolega opowiadał, ze czytał kiedyś w Tygodniku Siedleckim o pijanym mężczyźnie, ktorego zagryzły szczury :lol: Koleś spał w jakiejś melinie czy domu i był tak nawalony, że nie dał rady sie bronić.To był chyba jakis rolnik starszy już.W pokoju było pełno krwi i szczurzych śladów, z kolesia to mało co zostało

Kiedyś pamiętam jak coś brałem z takiej szafy na na narzędzia to mi szczur po lapie przeleciał. Nieprzyjemne uczucie, nie polecam. Na szczęście już gryzonia nie ma.

#93 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 23:33

Szczury - jak walczyć? wy o szurach mi na polu całe zycie lisy ryły nory i już plaga sie tak rozpległa że kiedyś jak jeszce było kilka kur to przez okno od kurnika wyniosły kilk całe stado kurczaków takich sporych. jak w polu się robiło to chodzuły stadami raz naliczyłem 22. wkurzyło mnie jak na polu zrobiły taką sieć kanałów i 8 nor rozkopane po polu. No więc nadszedł czas wypompowania gnojówki a że nie było gdzie rozwieść bo wszedzie już rosło coś a na łakach siano do belowania to z diadkiem poświęcilismy sobie jedno popołudnie na polowanie. poszukałem na złomie blachę kawałki blach takie na wielkość nory no i szpadelek blachę wstawiałem w nore i przysypywałem a jedną nore gdzie najwiecej widac było śladów zazuciłem siatkę i obsypałem do okoła podjechałem beczką 2 tys litrów z bnojówą rura i jazda lejemy. dzidek z widłami nie nadążał ich tłuc przez ta siatkę a nora po wlaniu 2 tyś nie napełniła się. wiec wlałem jeszcze 6 takich beczek i dopiero przy połowie szóstej nora sie przelała. w tedy wytepilismy 23 młode liski i 7 dorosłych. a smród z nory wydobywa się do dziś dnia gnojówki ale widze że zrobiły sobie nową norke u sąsiada za miedzą czekam aż przyjda ponownie do mnie.

#94 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 21 maj 2009 - 14:54

Szczury - jak walczyć? Witam i na wstępie prosze o pomoc ;) Mam tragiczny problem ze szczurami zjadają zapasy zborza a do tego ostatnio zamordowały kure :) Trutka nie starcza isz pszychodzą z opuszczonego gospodarstwa w moiej okolicy. Pomocy radzcie jak sie tego pozbyć :)
zrospaczony własciciel ziemski1

#95 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 21 maj 2009 - 15:01

Szczury - jak walczyć? Pomieszaj gipsu z mąką i im rozsyp, ale był chyba podobny temat i nie ten dział.

EDIT jest tak temat http://www.agrofoto....w...&hl=szczury
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#96 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 21 maj 2009 - 15:16

Szczury - jak walczyć? Fakt podobny ale tu niema ich jak wybić ;)

#97 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 maj 2009 - 15:35

Szczury - jak walczyć? Wiem ze u nas w oborze było tak ze na noc nalewało sie wanne wody i w nocy sie w niej topiły ;) Tak słyszałem :)

#98 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 maj 2009 - 15:58

Szczury - jak walczyć? Ja mam podobny problem tylko u mnie siedzą w stodole a tam miesza się pasze w przeciągu tygodnia moje psy udusiły 4 sztuki.Zawsze jak wchodzę do stodoły biorę psa.Już z 5 sztuk wytłukłem.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#99 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 21 maj 2009 - 16:24

Szczury - jak walczyć? Tu jest gorzej bo nie są tylko u mnie, ale "nachodzą" ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 21 maj 2009 - 17:00

Szczury - jak walczyć? Jeszcze miesiąc temu jak wszedłem do obory po godz 21, to aż się za głowę złapałem :) , szczurów to chyba 20 chodziło po oborze , a co mnie rozbawiło to ,że niektóre leżały se na krowach i bydle :) , teraz jak kot podchodzi wieczorem po mleko to go łapie wrzucam do obory , już kilka potężnych szczurów zagryzł, nawet mój Bruno (mój pies z mojej galerii) 2 zagryzł ;)
Normalnie mnie rozwalił widok jak walczy ze szczurem a potem jak go niesie w pysku :)
To nie jest ściema, on ma jakieś "lewe akcje" ,ten głupi pies cały dzień przesiaduje nad stawem i żaby łapie w pysk i się nimi bawi, podrzuca do góry a jak ucieka to znów ją łapie :)
Wieczny kawaler ;)