Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczury - jak walczyć?

277 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 19 luty 2007 - 20:19

Szczury - jak walczyć? Ja miałem problem ze szczurami w jednym pomieszczeniu ddzie przebywają cielaki. Podłoga wylana z betonu a one w ścianach przy podłodze sobie dziury porobiły. Ściany to jeszcze stara zabudowa więc twarde nie są. Najpierw próbowaliśmy je trochę wodą zalewać i nawet 3 młode wyskoczyły. No to je szpadlem i po sprawie. Tylko że reszta już się scwaniła i nie wychodziły. Potem jeszcze jednego młodego ubiłem widłami. Namalował się jak obornik z tamtąd usuwałem.
No ale one nadal tam były. No bo jak były młode to i stare muszą być. No to w te dziury nalaliśmy gorącej wody, tylko że razem z "kretem". I szybko zabetonowaliśmy im wyjście. Jeden pisk się zrobił. Zobaczymy za jakiś czas na ile to zdało egzamin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury - jak walczyć? Dzisiaj, 15:23
  •  

#22 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 19 luty 2007 - 21:11

Szczury - jak walczyć? kiedys u mnie jest tak, ze padle szczury(jak jakies sie zdarzaja) rzucam na jednospadowy dach garazu i pies nie siegnie. choc raz pies zjadl pol szczura, ale na szczescie ta czesc bez ogona.

#23 Share mirek998

mirek998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 luty 2007 - 23:47

Szczury - jak walczyć? panowie ostrożnie z tymi zwierzeniami bo jak to przeczytają te hujki co wiszą na drzewach koło Augustowa to mogą być problemy :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 20 luty 2007 - 07:12

Szczury - jak walczyć? akurat z tym augostowem maja racje.

#25 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 luty 2007 - 08:51

Szczury - jak walczyć? @mirek998 ciekawe na czym oni wiszą na tych drzewach.... :)

co do szczurów to podobno splinami mozna je przepedzić-wąz na wydech i mała przygazówka :)

co do psów to kumpel tez ma troche szczurów i ma małe psy to mu łapią ale od roku ma boksera-przybłęde, to mówi ze jeszcze takiego nie miał-w całości połyka, bez gryzienia :) i nic mu nie jest.

podobno jak szczury widac w dzień to juz jest nie dobrze...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 20 luty 2007 - 09:02

Szczury - jak walczyć? Może jak jest żywy, to pies jak go złapie i zje to nic mu nie będzie. Mój pies zjadł takiego padniętego z trutką to pewnie mu zaszkodził :).

#27 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 24 luty 2007 - 15:48

Szczury - jak walczyć? No mozliwe..u wujka sa 4 koty kreca sie zawsze gdzies w poblizu i jeszcze w oborze nie bylo szczurów..jak narazie :) w domu to lapki ale tylko na myszy bo szczurów nie ma,a myszki wchodza przez piwnice prawdobodobnie,ale wystarczy łapka z serkiem na noc i myszki nie ma..hehea co do szczurów to sasiad wujka mial w oborze kilka,to do nory wlal "Kreta" i zabetonowal na amen,i juz szczurów nie bylo,a wczesniej kiedys jak mial to powybijal widlami.Koty jakos nie funkcjonowaly u niego sprawnie w przeciwienstwie do kotow u mojego wujka gdzie nie bylo jeszcze szczurów,a dlatego chyba ze te koty sa.Raz znajomy opowiadal mi ze jak mial koty to nie bylo myszy ani szczurów a jak koty gdzies sie na kilka dni ulotnily to i gryzonie sie legły ale jak kociaki wróciły to po szczurach ani sladu...hehe :) :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#28 Share TomekMossakowski

TomekMossakowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 11:42

Szczury - jak walczyć? Mieliśmy przez pewien czas ten problem. no i najlepsze okazały się koty. Teraz jest u nas chyba z 5 kotów no i szczurów to chyba z 2 lata już nie widziałem.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 25 marzec 2007 - 12:22.
ortografia!

#29 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 20:40

Szczury - jak walczyć? u nas przynajmniej było 5, a w szczytowych momentach nawet...9 ^_^ ! szczurki to prawdziwa rzadkość!!;) kiedyś były to nasypaliśmy do szczurzej dziury szlaki z kawałkami szkła!!!;) pomogło na chwilkę, bo później do akcji wkroczyła kocia brygada do zadań specjalnych!!;)

#30 Share Radar

Radar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 21:58

Szczury - jak walczyć? ja kiedys jak byly u mnie szczury w oborze to wsadzalem petarde albo nalewalem wode do dziury ktora zrobily szczury. jak uciekaly to gonilismy je z bratem z lopatami lub widlami i po robocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 08:46

Szczury - jak walczyć? u mnie niema szczurów ale były i to sporo wygineły bo mam 7 kotów i 3 kociątka
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#32 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 13:20

Szczury - jak walczyć? Pamietam jak tata raz zrobił polowanie. Ponalewał wody do dziur, one powychodziły i jazda szpadlami. Jeden był taki duży jak talerz :D łącznie było ich 11, psy,koty nie skutkowały, trutka też.

KS Falubaz

#33 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 20:18

Szczury - jak walczyć? U mnie szczury głównie zwalczają 3 PSY, chyba że psy nie mogą dojść do nory to koty (też 3) pomagają w akcji, jednak nie zdarza się to często.

#34 Share Radar

Radar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 22:41

Szczury - jak walczyć? u mnie nie ma szczurow ale jak by bylo to koty by chyba ich nie wytepily. prawie zawsze widze te 2 koty na parapecie na dworzu

#35 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 20 listopad 2007 - 16:12

Szczury - jak walczyć? Ja w tamta sobote zabiłem 20 ale ja i szwagie pałkami

#36 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 16:15

Szczury - jak walczyć? Ja mam od dwóch lat perliczki i do tej pory żadnych szczurów nie ma mówią że one uciekają od tego hałasu co perliczki robią

#37 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 16:48

Szczury - jak walczyć?

Ja mam od dwóch lat perliczki i do tej pory żadnych szczurów nie ma mówią że one uciekają od tego hałasu co perliczki robią

u mnie co jakis czas kot złapie szczura tylko nie wiem czy u mnie,perliczki tez mam a wiec nie wiem czy to skutkuje

#38 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 16:57

Szczury - jak walczyć?

u mnie nie ma szczurow ale jak by bylo to koty by chyba ich nie wytepily. prawie zawsze widze te 2 koty na parapecie na dworzu

U mnie to samo . Po prostu obijają się.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#39 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 17:06

Szczury - jak walczyć? Moim zdaniem najlepiej trutka moja ciocia miala taki preparat kturym namaczala chleb i kladla w misce puzniej byly tylko zdechle szczury albo jakas ogromna lapka :lol::DD a co do kota jak bylem maly to byl taki kot kturego nie raz widzialem ze szczurem ale zdechl a mial kolo 3 lat nie wiem czemu pewnie zjadl ogon jak to muwiom ze jak kot zje to zdechnie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 17:22

Szczury - jak walczyć? ja powiem moze jak ja sie pozbyłem:
otoz miałem ich strasznie duzo, na kazdym kroku były jakies slady albo........... szczur :lol: wiec kupilem trutke i zadawkowalem, na rano juz trutki nie bylo i potem tylko je zbieralem jak zdechly :) ale po pewnym czasie (chyba sie juz nauczyly) przestaly jesc trutke :) i wziołem kupilem chyba z 10 lapek i tez ich troche zlapalem, ale powiem wam ze w koncu zainwestowalem w 5 kotów :) :) :P ktore byly juz duze i zamknolem je w stodole i w chlewni :) przez pierwszy tydzien je zbierałem jak kot zagryzl, ale potem juz ich wogole nie bylo a koty sa do dzis
a wiec powiem ze niema lepszego sposobu jak kot :)