Polecane posty

Właśnie tutaj pytanie do Użytkowników na forum: czy korzystaliście już z usług takiej firmy zajmującej się odszczurzaniem ? Jeżeli tak to podajcie jak kształtują się koszty takiego zabiegu, od czego są uzależnione oraz oczywiście czy jest to skuteczne, będziemy czekać na odpowiedź oraz opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porekek    0

Odszczurzanie nie jest takie drogie. Pojedynczy punkt kosztuje około 90-100zł (to zależy też jaka firma będzie to robić). Samemu też da się wytęepić :D


Obejrzałem galeria łupież pstry, która uświadomiła mnie, że zmagam się z poważna chorobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

najlepszy sposób to koty,a dokładnie kocice ,samce wolą popróżnować i oczywiście porządek w obejściu i garażach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur100    0

Ja przeżyłem juz pare wojen ze szczurami i wiem jak to inteligenty szkodnik.

 

Je trzeba przywabiać do trucizny, one sa inteligentne, dużo więcej jak myszy, i jak maja wybór bardziej atrakcyjnego pokarmu to nie ruszą trucizny. Do tego je trzeba przywabi. Przez lata wojen przekonalem się, ze najlepsze sa wędzonki. Szczury to uwielbiają.

Wędzona ryba albo boczek/slonina. Wędzone szprotki sa tanie ale nie zawsze dostepne w sklepach, wędzona makrela jest dobra  ale wystarczy im zostawiać skóre, osci z resztkami rybiego miesa, bardzo im to smakuje. Można tez wykładaćskóry ze sloniny i boczku wędzone albo przypieczone w ogniu aby pachniało. Trzeba to wykładać nawet z ziarnem, grubo mielona sruta aby szczury przyzwyczaic, do nie szkodliwego jedzenia przez kilka dni, dopiero wtedy wylozyć trucizne i przykryc to tym samym - wędzonkami, tylko wtedy zjedza.

 

Trucizny oparte sa na zwiazkach takich jak warfaryna albo bromadiolon. To sa zwiazki ktore uszkadzaja krew i naczynia krwionośne po kilku dniach kumulacji. Odtrutka na to jest witamina K, warto zatem poczytać etykiete trucizny, i jak wam pies albo kot choruje po zjedzeniu podtrutej myszy albo szczura to powiadomic o co chodzi, niech daje srodki niwelujace dzialania antykoagulantow.

 

Najlepiej jest tępić szczury w zarodku - trzymac łownego kota albo kotke bo ta lepsza, psy też. Jak widzicie szczury w dzien to znaczy że pod ziemia sa ich setki i tylko najsłabsze sztuki wypchnieto na zewnatrz. 

Można tez zalewać szczurze nory woda, albo wpuszczać spaliny, ale tu gumowe weże topią sie od goraca spalin, piła motorowa z rurką podstawiona pod szczurza nore wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Próbował kto łapać na paści tłuczkowe u mnie sprawdzają się elegancko.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli chodzi o walę ze szczurami, jednak warto wybrać usługi wyspecjalizowanych w tym zakresie firm. Przy czym gdybym sama miała kogoś polecić, bez wątpienia byłaby to firma http://www.insekta.pl/oferta.html . Zakres jej działań jest bardzo szeroki, a co więcej cennik jest naprawdę przystępny, wobec czego warto tą opcję wziąć pod uwagę.Jestem przekonana, że korzystając z takiego rozwiązania, szybko pozbędziemy się problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

A czy są jakieś trutki na szczury które nie szkodzą zwierzęta domowym? mam psa który za szczurami obkopał oborę z dwóch stron i jak znajdzie szczura to go rozszarpuje, w tamtym roku na wiosnę to na raz 20 szczurów a ogółem ponad 100, i już nie mam sił na te gryzonie posypał bym trutka ale boję się o psa ze jak zacznie szarpać takiego szczura to może się zatrutc jak połknie jego krew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur100    0

Psy i szczury to ssaki, maja identyczny metabolizm, watpilwe, zeby istnialy trutki zabijajace tylko szczury a nie szkadzace innym ssakom.

Jak pisalem - trucizny oparte na takich skladnikach jak warfaryna i bromadiolon powoduja pekanie naczyn krwionosnych, ratunkiem jest witamina K podana jak najszybciej. w razie zatrucia psa lub kota, trzeba prosic weterynarza o te wlasnie witamine.

Na czas trucia szczurow mozesz psa gdzies uwiazac, zamknac, nalozyc kaganiec i pilnowac, zeby nie lapal szczurow. Ewentualnie zalac szczurze nory woda. Ja kiedys pozbylem sie kretow w sadzie i ogrodku to kopaly tam i niszczyly. Zalalem woda ze studni krecie nory, poszlo kilkaset litrow ale skonczyl sie problem rycia ogrodu i sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

szczury to bałagan w otoczeniu, zadbać o porządek w gospodarstwie plus jakiś kot i pies i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martuska    0

Dwa razy miałam do czynienia u siebie ze szczurami. Dwa razy pomogło to samo, mianowicie napsikaliśmy im pianki uszczelniającej do otworów z których wychodziły. Nie wiem czy one się tego najadły, ale problem (szczury) po tym zabiegu znikał.


Dum pugnas victor es!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadwisia22    0
Dnia 15.02.2007 o 17:22, Pavel napisał:

Wiatrówka nic innego :)

I co cały dzień siedziec w kurniku i strzelać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadwisia22    0
Dnia 30.12.2015 o 23:13, vademecum napisał:

to jak nie masz posadzki to raj dla szczóró. Nawet jak ją zrobisz to szczur niekoniecznie sie wyniesie, szkło i beton jedynie...

U mnie w dziurę wsypałam drobne szkło i zacementowałam i.... wyszły.  Nie wiem co robić .Różne sposoby próbowałam i nic...

 

Dnia 22.11.2016 o 00:08, AdaKula napisał:

Polecam Ci firmę, która zajmuje się odszczurzaniem http://dddwarszawa.pl/ są z Warszawy

Na pewno nie usuną wszystkich tylko wezmą pieniądze..... 

 

Dnia 15.12.2016 o 20:25, jacek3773 napisał:

najlepszy sposób to koty,a dokładnie kocice ,samce wolą popróżnować i oczywiście porządek w obejściu i garażach

Spróbuję .Mam 3 kocury  nażrą sie i śpią.Nie dam jesc ,zamknę ze szczurami i niech pracuje lenie .Bo jak inaczej pozbęde sie tych szczurów...

 

Dnia 18.10.2017 o 17:13, martuska napisał:

Dwa razy miałam do czynienia u siebie ze szczurami. Dwa razy pomogło to samo, mianowicie napsikaliśmy im pianki uszczelniającej do otworów z których wychodziły. Nie wiem czy one się tego najadły, ale problem (szczury) po tym zabiegu znikał.

Ooo zobaczę może pomoże ....Dobry pomysł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31
Namieszać pieprzu czarnego z chilli i rurka dmuchać w każdą dziurę, plus dookoła pieprzu i pianka montażowa. Nie ma szans, tam gdzie myszy woda z pieprzem gęsta zawiesina wysmarowac dookoła wejścia.

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzagus97    41
Są już nawet lepy na szczury, z tego co wiem nawet skuteczne, wydzielają jakiś tam zapach który szczury przyciąga, a gdy już szczur wejdzie w lep( wygląda to jak karton z takim gumowym klejem) to nie ma opcji żeby się wyrwał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

miałem lepy na mszy.... jakoś żadna się nie złapała a obok zboże śrutowały.... w takich miejscach to chyba nic im nie da rady. Trutki, żywołapki też omijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruger2005    2

Ja u siebie opatentowalem taki sposób. Kaszanka polewana płynem toxan. Działa rewelacyjne szczególnie w miejscach gdzie jest pełno zboża śrutu itd. Toxan sprowadzamy z allegro.  Pozdrawiam. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruger2005    2

dodam jescze tele ze toxan jest środkiem mumifikujacym wiec działa dopiero po tygodniu wiec szczury  które sa bardzo bystre pobieraja chetnie ten płyn. a dodatkowo kaszanka do zwabaienia. kaszanka ma w sobie krew którą szczury uwielbiają. 

początkowo mieszałem kaszanke z gipsem ale nie widziałem efektów. ale moze dzieki temu nauczyły sie jesc kasznake. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2045

ja toxanem polewam kromki chleba i działa super, a tak naprawdę to toxan płyn powinien być podawany jako napój!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tym że jedna jest w kostce , a druga w saszetkach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    96

a ktos robil lapke na prad? na podstawe 0 a na odizolowany od podstawy  gwozdz faza i na gwozdzia nabijamy przynete i sobie moze caly rok w pradzie byc i jak sie napatoczy to wytepi?

Edytowano przez Bambi14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Ja polecam wykładać paczki prezerwatyw do skutku. Przestaną się rozmnażać 😉 A na poważnie to tez mam ten problem. Psy często łapią, ale to już cała kolonia pod pryzma drewna i szopa. Koty nie lapia bo boja sie psow. Kupię chyba karmnik i powykladam pastę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo24
      Witam
      Mam na polu taki problem.Otóż mam posadzone około 40 arów różnych jarzyn, buraków ziemniaków grochu wszystko ładnie rosło, ale zauważyłem że jakieś ,,STWORZENIA'' podgryzają mi korzenia we wszystkim co rośnie na tym polu kopią tunele i całe pole jest pod ryte. Macie jakieś pomysły jak się ich pozbyć? Przynoszą mi dość duże straty a chciałbym jeszcze uratować część tego co posiałem.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez michu20
      wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj