Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczury - jak walczyć?

277 odpowiedzi na ten temat

#261 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 07:48

Szczury - jak walczyć?

Dobra opcja z tymi pieskami :) Kot raczej by temu nie podołał :)

happy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury - jak walczyć? Dzisiaj, 23:38
  •  

#262 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 10:27

Szczury - jak walczyć? dobry kot jednego zacharata i będzie unikał, a pies traktuje to za zabawe

#263 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 17:42

Szczury - jak walczyć?

Najlepszy sposób na gryzonie:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Pogi13

Pogi13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 13:44

Szczury - jak walczyć? kota wytresować i mnie z 5 sztuk wylapal i szczurów już niema

#265 Share mohillon

mohillon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 10:08

Szczury - jak walczyć?

Myślę, że najlepsza będzie profesjonalna deratyzacja Poznań. W ten sposób najszybciej pozbędziesz się szczurów.

Edytowany przez mohillon, 27 kwiecień 2016 - 10:54.

#266 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2016 - 10:28

Szczury - jak walczyć? moim zdaniem najłepszym sposobej na tępienie myszy i szczurów jest poprostu woda. Kiedyś po umyciu beczki po kapuscie zostawiłem ją zalaną do połowy wodą, zapare doi zagłądam a tam 5 dorodnych okazów, w tym roku przy zapiawianiu zboża zostawiłem wode w bańce i tym razem złapało sie kilkanaście myszy

#267 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:57

Szczury - jak walczyć?

U nas woda niestety się nie sprawdziła natomiast egzamin zdała trutka. Inna sprawa,ze szczurów nie było dużo,zaledwie kilka sztuk,a na myszy zdecydowanie największy i najbardziej skuteczny łowca,czyli kot:)

#268 Share robo813

robo813

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 14:21

Szczury - jak walczyć?

bez kota się na gospodarstwie nie obędzie, ale od jaiegoś czasu też używam trutek i kilka się na to już złapało

#269 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 14:59

Szczury - jak walczyć?

Koty okazują się jednak niezastąpione. Kilka lat temu padły na wszystkie z powodu jakiejś wirusówki. Nie tylko nam ale i po sąsiedzku również. Rok bez kotów pokazał dobitnie, że od wieków nic lepszego do tępienia gryzoni nie wymyślono. Szczury i myszy łaziły wszędzie bezkarnie w biały dzień. Żarły paszę ze stołu paszowego, gryzły sianokiszonki i kukurydzę. Trutki w niczym nie pomagały. Zacząłem ściągać kociaki od kogo się tylko działo, i obecnie dochowałem się chyba już 12 dorosłych kotów. Wszystkie kociaki pozwalam im odchowywać(kilka i tak zawsze zginie śmiercią tragiczną), i problem z myszami i szczurami stał się przynajmniej mniej widoczny. Koty nawet nie tyle, że wszystkie wyłapią, ale odstraszają je samym swoim zapachem. Jeśli zaś chodzi o łowność, to wystarczy im jeść mało dawać, albo najwyżej tylko mleka przy dojeniu, i same zaczną łapać wszystko co się da. Nawet szpaki, krety, czy dzikie gołębie.   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#270 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 08 czerwiec 2016 - 15:53

Szczury - jak walczyć? polecam koty na gryzonie nawet mam kilka na zbyciu jak ktoś chętny powiat łuków . lepsze od tych z centralnej polski .

#271 Share MrDamianex123

MrDamianex123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 16:01

Szczury - jak walczyć? Ja mam labladora i owczarka niemieckiego i w zupełności faja sobie rade z myszami i szczurami

#272 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 16:50

Szczury - jak walczyć?

Witam :)

a czy te ultradżwięki ktos wypróbował ? Pest repeller to sie nazywa . Działa to coś ?

#273 Share deniss

deniss

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 13:19

Szczury - jak walczyć?

Ja tam nie wierze w te odstraszacze ultradźwiękowe, co prawda nie miałem z nimi do czynienia ale jakoś bardziej przekonują mnie starsze metody. Takie jak trutki lub też pułapki . Miałem spory problem z gryzoniami w pomieszczeniu gdzie składuje zboże. Wtedy kupiłem taką trutkę muribrom zbożową. Wygląda dosłownie tak jak zboże tylko jest oblepiona czerwoną substancją trującą. Zadziałało bez zarzutów. Ale w innych pomieszczeniach gdzie mają dostęp też inne zwierzęta kupuję pułapkę lepową sakarat jest bezpieczniejsza przynajmniej wiem że nie zjedzą jej inne zwierzęta

#274 Share minka323

minka323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:rzeźbienie w drewnie

Napisany 15 listopad 2016 - 14:39

Szczury - jak walczyć?

Oglądałam filmik na YT, gdzie facet wytresował psy, które bawiły się właśnie szczurami :D Koty są zbytnio delikatne na szczury (ale to oczywiście moja opinia).

#275 Share AdaKula

AdaKula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 00:08

Szczury - jak walczyć?

Polecam Ci firmę, która zajmuje się odszczurzaniem http://dddwarszawa.pl/ są z Warszawy

#276 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 00:58

Szczury - jak walczyć? Szczury jest dosyć łatwo wytepić potrzeba tylko trochę czasu i zaangażowania. Najpierw trzeba trochę podkarmić przez jakie tydzień,dwa. Trzeba tylko dawać to czego akurat nie ma dostępnego dla gryzonia powszechnie np w masarni karmi się zbożem, w młynie mlekiem lub odpadami miesnymi. Po 2 tyg zaprawiamy trucizną aż zauważymy brak pobierania paszy i na jakiś czas spokój. A po tym zabiegu myślimy jak i zabezpieczamy budynki przed następną inwazją,która wcześniej czy później ale nastąpi.

#277 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 14:01

Szczury - jak walczyć?

Właśnie tutaj pytanie do Użytkowników na forum: czy korzystaliście już z usług takiej firmy zajmującej się odszczurzaniem ? Jeżeli tak to podajcie jak kształtują się koszty takiego zabiegu, od czego są uzależnione oraz oczywiście czy jest to skuteczne, będziemy czekać na odpowiedź oraz opinię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#278 Share porekek

porekek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 08:17

Szczury - jak walczyć?

Odszczurzanie nie jest takie drogie. Pojedynczy punkt kosztuje około 90-100zł (to zależy też jaka firma będzie to robić). Samemu też da się wytęepić :D

Obejrzałem galeria łupież pstry, która uświadomiła mnie, że zmagam się z poważna chorobą!