Polecane posty

misiek10    1

przeszukalem forum i nie znalazlem takiego tematu, wiec postanowilem zalozyc. sklonil mnie do tego fakt, ze okazalo sie, ze szczury ze stodoly chadzaja sobie po chlewie i wyprozniaja sie w srute dla swinek. i tu mam klopot. jak unicestwic te wrednoty? jedna metoda, to lapki - niby tak, ale jaka to musi byc lapka, zeby takie cielsko zlamac. trutka - dobry pomysl. tyle tylko, ze w stodole lezy sobie zboze i jak myslicie: co wybierze szczur - zboze czy trutke? wiec pytam sie was co tu zrobic. zaznaczam, ze nie jest to jakis ogromnie palacy problem, ale chyba lepiej nie miec szczurow niz miec, prawda? no wiec wymyslilem, ze wezme ponasypuje trutke do pudelek i poobstawiam nimi zboze dookola, zeby jak zwierzak bedzie szedl na jedzenie, to zeby najlpierw skosztowal trutki. ma ktos inny pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Miałem ten sam problem. Wiec łapki i trutki tez nie pomagały i łapałem recznie zawsze jak pasłem to jak gdzies ujzałem to z łopaty w łeb i po szczurze. Chyba z 6 sztuka tak zabiłem i od tamtej pory juz zadnego nie wiedziałem.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

w ten sposob tez walczylem, ale to bylo juz z 7, moze 8 lat temu. chodzilsmy cala rodzina (w 6 osob) i kazdy widly, lapaty i co tak jeszcze i sie dranstwa pozbylismy, ale to bylo dosc ryzykowne i czasem bolesne. wiec szukam teraz innego sposobu. jeszcze jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

ja tam bym spróbował zakupić jakiegoś kota,

na myszy na pewno jest dobry ale nie wiem czy na takie duże szczury będzie

 

również miałem kiedyś problemy ze szczurami i tak jak już wcześniej było powiedziane najlepszą metodą jest łopata, tylko że trzeba mieć dobry refleks bo taki szcurek jest bardzo zwinny, najlepiej zebrać pare osób dać im łopaty i wpaść do stodoły

z własnego doświadczenia wiem również że szczury są bardzo inteligentne oczywiście jak na zwierzęta i to bardzo utrudnia ich zabicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Szczur jest stworzeniem inteligentnym to fakt niezaprzeczalny ale trutka u nas spisuje się znakomicie. Takie fajne kwadratowe kosteczki nawlekamy na drut i przywiązujemy gdzieś.

Działają bardzo dobrze. Ostatnio szczur wybrał właśnie te kosteczki trutki zamiast magazyn zboża który był nad nim. Przedostatnio też zadziałały.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

powiem wam że u mnie w piwnicy nawet trutki nie działały. miałem takich 2 lokatorów na gape ale rozprawiłem sie z nimi w inny sposób. w aptece kupiłem nadmanganian potasu do tego dodałem cukru pudru i saletry. wszystko wymieszałem, wrzuciłem do nory którą wchodziły szczury i podpaliłem. Zanim zdążyłem zatkać dziure to w piwnicy było tyle dymu że można by siekiere zawiesić więc nie chce wiedzieć co miały szczury w swojej norze. Od tej pory nie widziałem nawet pół szczurka :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi znajomy doradził taki patent: Gips budowlany wymieszać ze śrutą zbożową (można dorzucić troszkę cukru) i postawić w cichym miejscu w miseczce. Obok tej miseczki postawić pojemnik z wodą.

Następnego dnia miały spore "zatwardzenie"


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ze szczurami najlepiej walczyc widłami albo łopatą zależy kto czym woli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

@chłop z mazur: to z tym gipsem wydaje mi sie swietnym pomyslem. chyba wyprobuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17
ze szczurami najlepiej walczyc widłami albo łopatą zależy kto czym woli. :)

 

A co zrobisz jak szczur wejdzie do dziury, albo w stertę słomy, będziesz tak stał w stodole z widłami i czatował przez całą noc i czekał aż wyjdzie???....

 

Ja używam: "Racer perfeckt" działanie jest dobre tylko trzeba podawać dość długo, aż wszystkie wyginą!


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

KOTA i po sprawie :) Tylko dobrego, bo nie każdy bierze szczury :angry:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

nie wiem jakim cudem ale szczury wyniosly mi sie z szopy

moze dlateto ze niedawno kilka kotow zaaltwielm sobie jest ich 5

nie wiem czy szczury wystraszyly sie ilosci czy jakosci bi koty lowne sa

trutka tez dziala

ale najfajniejsze uczycie jak jak go lapata trafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

u nas w górach jest wiele sposobów na szczury.1 wiatrówka-potrzebne celne oko i już o kilka mniej......2 oklepce to cos takiego jak sidła kłusownicze tylko mniejsze,jak się zatrzasną to po szczurze,dobre są też na kuny.........3.petardy i dobre łopaty i raz to nam się nawet 14 za jednym polowaniem udało cenląć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

Racumin pasta,to te małe niebieskie ciacha :),efekt murowany ,szczurek bierze ciacho w ząbki ,zanosi do nory ,zjada z kolegami ,lub rodzinką ,kilka dni i mamy spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Podkładałem różne trutki i czesto bylo, ze nie pomagało (może te trutki były do bani). Zawsze jak pojawią mi się szczury, to wyciągam na nie łapki (podobne jak na myszy, tylko że większe i cieżejsze), na nie kłade kawałek słoniny i po nocy szczur już jest w łapce uduszony :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

A mnie robi się to przy użyciu preparatu "TOXAN" w płynie, leje sie go do miseczki i szczurki sobie piją i nie ma obaw że szczury zaniosa trutkę do paszy. Żaden szczur sie nie oprze chyba że ma lepsze poidełko( trzeba zadbać żeby nie miał).

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

U mnie sąsiad truł szczury w chlewni i wytruł dwie maciory, a szczury zostały.

Nie wiem jak on to robił ???

Czy te maciory zjadły trutkę czy zatrute szczury ???


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No właśnie, z tymi trutkami to jest tak, że jak szczur padnie po niej to szybciej np. pies go znajdzie niż my. Tak było u mnie. Pies zasmakował takiego szczura i po kilku dniach (widać było po nim, że coś mu jest) kopnął w kalendarz :). Także wole stosować łapki na szczury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja miałem problem ze szczurami w jednym pomieszczeniu ddzie przebywają cielaki. Podłoga wylana z betonu a one w ścianach przy podłodze sobie dziury porobiły. Ściany to jeszcze stara zabudowa więc twarde nie są. Najpierw próbowaliśmy je trochę wodą zalewać i nawet 3 młode wyskoczyły. No to je szpadlem i po sprawie. Tylko że reszta już się scwaniła i nie wychodziły. Potem jeszcze jednego młodego ubiłem widłami. Namalował się jak obornik z tamtąd usuwałem.

No ale one nadal tam były. No bo jak były młode to i stare muszą być. No to w te dziury nalaliśmy gorącej wody, tylko że razem z "kretem". I szybko zabetonowaliśmy im wyjście. Jeden pisk się zrobił. Zobaczymy za jakiś czas na ile to zdało egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

kiedys u mnie jest tak, ze padle szczury(jak jakies sie zdarzaja) rzucam na jednospadowy dach garazu i pies nie siegnie. choc raz pies zjadl pol szczura, ale na szczescie ta czesc bez ogona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek998    0

panowie ostrożnie z tymi zwierzeniami bo jak to przeczytają te hujki co wiszą na drzewach koło Augustowa to mogą być problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mirek998 ciekawe na czym oni wiszą na tych drzewach.... :)

 

co do szczurów to podobno splinami mozna je przepedzić-wąz na wydech i mała przygazówka :)

 

co do psów to kumpel tez ma troche szczurów i ma małe psy to mu łapią ale od roku ma boksera-przybłęde, to mówi ze jeszcze takiego nie miał-w całości połyka, bez gryzienia :) i nic mu nie jest.

 

podobno jak szczury widac w dzień to juz jest nie dobrze...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo24
      Witam
      Mam na polu taki problem.Otóż mam posadzone około 40 arów różnych jarzyn, buraków ziemniaków grochu wszystko ładnie rosło, ale zauważyłem że jakieś ,,STWORZENIA'' podgryzają mi korzenia we wszystkim co rośnie na tym polu kopią tunele i całe pole jest pod ryte. Macie jakieś pomysły jak się ich pozbyć? Przynoszą mi dość duże straty a chciałbym jeszcze uratować część tego co posiałem.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez michu20
      wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj