Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczury - jak walczyć?

277 odpowiedzi na ten temat

#1 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:00

Szczury - jak walczyć? przeszukalem forum i nie znalazlem takiego tematu, wiec postanowilem zalozyc. sklonil mnie do tego fakt, ze okazalo sie, ze szczury ze stodoly chadzaja sobie po chlewie i wyprozniaja sie w srute dla swinek. i tu mam klopot. jak unicestwic te wrednoty? jedna metoda, to lapki - niby tak, ale jaka to musi byc lapka, zeby takie cielsko zlamac. trutka - dobry pomysl. tyle tylko, ze w stodole lezy sobie zboze i jak myslicie: co wybierze szczur - zboze czy trutke? wiec pytam sie was co tu zrobic. zaznaczam, ze nie jest to jakis ogromnie palacy problem, ale chyba lepiej nie miec szczurow niz miec, prawda? no wiec wymyslilem, ze wezme ponasypuje trutke do pudelek i poobstawiam nimi zboze dookola, zeby jak zwierzak bedzie szedl na jedzenie, to zeby najlpierw skosztowal trutki. ma ktos inny pomysl?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczury - jak walczyć? Dzisiaj, 14:11
  •  

#2 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:05

Szczury - jak walczyć? Miałem ten sam problem. Wiec łapki i trutki tez nie pomagały i łapałem recznie zawsze jak pasłem to jak gdzies ujzałem to z łopaty w łeb i po szczurze. Chyba z 6 sztuka tak zabiłem i od tamtej pory juz zadnego nie wiedziałem.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#3 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:10

Szczury - jak walczyć? w ten sposob tez walczylem, ale to bylo juz z 7, moze 8 lat temu. chodzilsmy cala rodzina (w 6 osob) i kazdy widly, lapaty i co tak jeszcze i sie dranstwa pozbylismy, ale to bylo dosc ryzykowne i czasem bolesne. wiec szukam teraz innego sposobu. jeszcze jakies pomysly?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share maQ

maQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:17

Szczury - jak walczyć? ja tam bym spróbował zakupić jakiegoś kota,
na myszy na pewno jest dobry ale nie wiem czy na takie duże szczury będzie

również miałem kiedyś problemy ze szczurami i tak jak już wcześniej było powiedziane najlepszą metodą jest łopata, tylko że trzeba mieć dobry refleks bo taki szcurek jest bardzo zwinny, najlepiej zebrać pare osób dać im łopaty i wpaść do stodoły
z własnego doświadczenia wiem również że szczury są bardzo inteligentne oczywiście jak na zwierzęta i to bardzo utrudnia ich zabicie

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 luty 2007 - 23:51

Szczury - jak walczyć? Szczur jest stworzeniem inteligentnym to fakt niezaprzeczalny ale trutka u nas spisuje się znakomicie. Takie fajne kwadratowe kosteczki nawlekamy na drut i przywiązujemy gdzieś.
Działają bardzo dobrze. Ostatnio szczur wybrał właśnie te kosteczki trutki zamiast magazyn zboża który był nad nim. Przedostatnio też zadziałały.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 15 luty 2007 - 10:34

Szczury - jak walczyć? powiem wam że u mnie w piwnicy nawet trutki nie działały. miałem takich 2 lokatorów na gape ale rozprawiłem sie z nimi w inny sposób. w aptece kupiłem nadmanganian potasu do tego dodałem cukru pudru i saletry. wszystko wymieszałem, wrzuciłem do nory którą wchodziły szczury i podpaliłem. Zanim zdążyłem zatkać dziure to w piwnicy było tyle dymu że można by siekiere zawiesić więc nie chce wiedzieć co miały szczury w swojej norze. Od tej pory nie widziałem nawet pół szczurka :)

#7 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 15 luty 2007 - 11:08

Szczury - jak walczyć? Mi znajomy doradził taki patent: Gips budowlany wymieszać ze śrutą zbożową (można dorzucić troszkę cukru) i postawić w cichym miejscu w miseczce. Obok tej miseczki postawić pojemnik z wodą.
Następnego dnia miały spore "zatwardzenie"
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#8 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 luty 2007 - 11:48

Szczury - jak walczyć? ze szczurami najlepiej walczyc widłami albo łopatą zależy kto czym woli. :)

#9 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 15 luty 2007 - 11:51

Szczury - jak walczyć? @chłop z mazur: to z tym gipsem wydaje mi sie swietnym pomyslem. chyba wyprobuje :)

#10 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 luty 2007 - 16:37

Szczury - jak walczyć?

ze szczurami najlepiej walczyc widłami albo łopatą zależy kto czym woli. :)

A co zrobisz jak szczur wejdzie do dziury, albo w stertę słomy, będziesz tak stał w stodole z widłami i czatował przez całą noc i czekał aż wyjdzie???....

Ja używam: "Racer perfeckt" działanie jest dobre tylko trzeba podawać dość długo, aż wszystkie wyginą!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 15 luty 2007 - 17:22

Szczury - jak walczyć? Wiatrówka nic innego :)

#12 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 15 luty 2007 - 17:23

Szczury - jak walczyć? KOTA i po sprawie :) Tylko dobrego, bo nie każdy bierze szczury :angry:
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#13 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 15 luty 2007 - 18:30

Szczury - jak walczyć? koty to ja mam. nawet trzy. kot na szczura, to za malo. niestety.

#14 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 15 luty 2007 - 19:56

Szczury - jak walczyć? nie wiem jakim cudem ale szczury wyniosly mi sie z szopy
moze dlateto ze niedawno kilka kotow zaaltwielm sobie jest ich 5
nie wiem czy szczury wystraszyly sie ilosci czy jakosci bi koty lowne sa
trutka tez dziala
ale najfajniejsze uczycie jak jak go lapata trafisz

#15 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 15 luty 2007 - 20:43

Szczury - jak walczyć? u nas w górach jest wiele sposobów na szczury.1 wiatrówka-potrzebne celne oko i już o kilka mniej......2 oklepce to cos takiego jak sidła kłusownicze tylko mniejsze,jak się zatrzasną to po szczurze,dobre są też na kuny.........3.petardy i dobre łopaty i raz to nam się nawet 14 za jednym polowaniem udało cenląć.....

#16 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 15 luty 2007 - 21:29

Szczury - jak walczyć? Racumin pasta,to te małe niebieskie ciacha :),efekt murowany ,szczurek bierze ciacho w ząbki ,zanosi do nory ,zjada z kolegami ,lub rodzinką ,kilka dni i mamy spokój :)

#17 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 15 luty 2007 - 23:17

Szczury - jak walczyć? Podkładałem różne trutki i czesto bylo, ze nie pomagało (może te trutki były do bani). Zawsze jak pojawią mi się szczury, to wyciągam na nie łapki (podobne jak na myszy, tylko że większe i cieżejsze), na nie kłade kawałek słoniny i po nocy szczur już jest w łapce uduszony :).

#18 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 luty 2007 - 17:12

Szczury - jak walczyć? A mnie robi się to przy użyciu preparatu "TOXAN" w płynie, leje sie go do miseczki i szczurki sobie piją i nie ma obaw że szczury zaniosa trutkę do paszy. Żaden szczur sie nie oprze chyba że ma lepsze poidełko( trzeba zadbać żeby nie miał).
:)

#19 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 16 luty 2007 - 17:34

Szczury - jak walczyć? U mnie sąsiad truł szczury w chlewni i wytruł dwie maciory, a szczury zostały.
Nie wiem jak on to robił ???
Czy te maciory zjadły trutkę czy zatrute szczury ???
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 19 luty 2007 - 20:01

Szczury - jak walczyć? No właśnie, z tymi trutkami to jest tak, że jak szczur padnie po niej to szybciej np. pies go znajdzie niż my. Tak było u mnie. Pies zasmakował takiego szczura i po kilku dniach (widać było po nim, że coś mu jest) kopnął w kalendarz :). Także wole stosować łapki na szczury.