Polecane posty

karolste    0

ja proponuje foksteriera ja mialem szczyry u siebie to kupiłem od znajomego i zaden szczur sie nie uchowa nie odpusci zadnemu tylko go poczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

ja mam dwa kundle takie mniejsze to przy nich żaden szczur się nie uchowa ostatnio przywlekły jednego to cały dzień pod szopą koczowały i wkońcu im się udało... jakiś czas temu było ich więcej to trochę trutki rozsypałem i brałem pieski łopate i do szopy one go wykurzyły a ja wykonywałem wyrok ewentualnie one go zagryzły i zostawiły i po następne...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Ja systematycznie rozkładam "odżywkę" dla gryzoni :unsure: i raz na jakiś czas znajdzie się jakiś szczurek któremu sie "nie powiodło" :D . Oczywiście jeżeli trafi sie szczur lub mysz w zasięgu 2 biegających po podwórku psów to nie odpuszczą - na szczęście nie mam jakiś większych problemów z gryzoniami - obecny sezon to 2 "odkarmione" egzemplarze i myszy tyle ... że nawet jeden kot by umarł z głodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie w stodole zboża nie mam nawet ziarka stoii traktor i pare pierdołów mam też troche słomy w kostkach ostatnio sprzedałem 80 kostek i było w niej dużo piór po gołębiach, skorupy po jajkach i dużo pocietej słomy posadzki pod słomą niema a słomę będe sprzedawał do marca powinno już jej nie być i czy na dnie pod słomą mogą być szczury ? czy na koncu wyciągania wiązek może być niespodzianka ? w dzień nie widziałem jeszcze szczura ani myszy a w całym gospodarstwie siedzą tylko w kurniku mają nory w oborniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Szczury mogą siedzieć albo pod posadzką wyryły sobie nory, albo sa właśnie pod słomą. Najlepszy sposób na szczura to pułapką, z zsuwaną nasadką i obciążnik na tym. Gdy szczur wejdzie i poruszy kij specjalnie założony i połączonym z sznurkiem z szczura zostaje podeszwa od buta. :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam

 

U mnie szczury to też cholerna plaga. Nie mogłem się ich pozbyć, a one robiły co chciały. Moim sposobem było zaopatrzenie sie w kilka kotów, okazja od sąsiadów :) Jak sam sobie nie złapał jedzenia, to musiał chodzić głodny. Co prawda nie wytępiłem wszystkich, bo to chyba w gospodarstwie niemożlwie, ale w miejscach gdzie koty zazwyczaj nie mają dostępu umieściłem pułaki na szczury, takie jak np ta: http://ogrodshop.pl/...na-szczury.html i teraz w miarę mam z nimi spokój.

Edytowano przez RolnikzSamdoliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Ja polecam http://allegro.pl/trutka-ratimor-500g-trucizna-karma-myszy-szczury-i2315440219.html

Przetestowana na moich szczurach i jestem BARDZO zadowolony z tej trutki, gryzonie chętnie jedzą, trutkę wykłada się co dziennie aż przestanie ubywać, na pewno szczurów nie będzie po zastosowaniu tego specyfiku

POLECAM


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

mojego kumpla sasiad rozebral stara stodole i szczury sprowadzily sie do niego,byly ich setki w chlewni i wytrul je tymi saszetkami z trucizna.raz stoimy w paszarni i wyszedl taki jak kot az siwy zabral jedna saszetke i uciekl :blink:


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

podobno bardzo skuteczny na szczury jest gips wymieszany z mąką :) Zupełnie nie trujący, tylko z lekka blokujący przewód pokarmowy szczura:)

Ja osobiście mam 12 kotów i psa w 1/4 pudla w wieku 14 lat, który szczury uśmiercał jednym ściskiem szczęki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Szczurom trzeba dokuczać wtedy się wyniosą same. Trutki, łapki są dobre na kilka sztuk ale jak masz już sporą kolonię to nie pomoże bo to inteligentne bestie i szybko się uczą co je zabija. Znam gościa który łapał je żywcem do beczki z wodą, nie wiem jak je tam wabił, potem okaleczał, obcinał ogony i uszy, łamał szczęki i łapy a potem wypuszczał. Drastyczne to ale pomogło po tygodniu i już kilka lat nie osiedlają się nowe a zajmuje się trzodą i zawsze miał z nimi problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

darek ja znam goscia ktory zalal dziury w garazach woda i podlaczyl +i-.. szczury sie juz nie pokazaly:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Jak z bratem znalazłem ich norę to wrzuciliśmy kilka tabletek do gazowania zboża na rozkruszka i już się nie pokazały ;)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

darek ja znam goscia ktory zalal dziury w garazach woda i podlaczyl +i-.. szczury sie juz nie pokazaly:P

 

 

Kolego nie pisał bym takich sposobów bo nie wiadomo jak to się może skończyć, jest to niebezpieczne.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Perliczki odstraszają szczury tak słyszałem :D


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Earthial    9

Moim zdaniem najbardziej skuteczny sposób to kilka kotów, byleby miały dostęp do pomieszczeń gospodarskich (tam gdzie pasze, zboże itp.) u mnie biega 4 bure i czasem jakiś od sąsiada się pałęta po podwórku i nie ma szczurów i mysz. na wieczór wystarczy im dać trochę jedzenia i wystarcza (jak będą miały ciągle miche pełną to nie będzie im się chciało na gryzonie polować tylko będą leżały "kołami do góry" a nie będą łowne).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kupowałem paczki z trutką o nosiłem im na talerzu przez kilka dni porcje z kilkunastoma torebkami trutki. Po tygodniu szczury się nie pokazały. Na drugi rok znowu to samo dlatego jak ktoś nie chce mieć szczurów niech przygarnie kilka kotów i to jest najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lowca    0

co wybierze szczur - zboze czy trutke?

 

Tak czytam i powiem, że szczur wybierze to, co atrakcyjniejsze - to wie każdy. A wiem, że od zboża jest całe mnóstwo bardziej atrakcyjnych dla szczura preparatów. To jest jakby podstawa w produkcji preparatu, aby trutka wygrywała z otoczeniem i była pobierana. Znacznie gorsza sytuacja, jeżeli chodzi o konkurencyjność trutki w stosunku do otoczenia występuje w sklepie spożywczym z ziarnem nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Najlepsze na szczury, myszy oraz wróble w budynkach są KOTY.

Pamiętaj muszą być z AGANCJI i musisz dać dwa worki pszenice i rower :) .

Nie uwierzysz ale Ja właśnie mam z Agnacji, i jak idę do Agancji i opowiadam im że takich łownych kotów to jeszcze nie widziałem to się śmieją i mówią że to miastowe.

Jak je przywiozłem to dwa dni goniły po budynku szczura w końcu sąsiada kot im pomógł bo były jeszcze za małe i nie mogły mu dać radę. Wróbli w budynku teraz ani jednego kiedyś chyba z tysiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

To się nazywa po prostu profesjonalna deratyzacja.

U siebie kiedyś wchodzę do chlewni a tam na rurze od wody przy samym suficie siedziało 6 sztuk, to myk szybko po wiatrówkę, ale cwaniaki pouciekały i 1 aby utrafiłem. Później co noc chodziłem tam ale już ich nie było.

 

Kotów nie polecam bo od nich się psują baloty, na jesieni pakowałem bele do worków i myślałem że użyję ich może i z 3 razy a tu już wiem że nic z nich nie będzie, wszędzie pazurki pomimo że pozbyłem się kotów, ale sąsiedzi je mają.

Wystarczą trutki na myszy i szczury i regularnie je uzupełniać żeby zawsze coś było w pojemniczku i ważne żeby ten pojemnik był niski, sprawdzone i nie potrzeba żadnych kotów.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo24
      Witam
      Mam na polu taki problem.Otóż mam posadzone około 40 arów różnych jarzyn, buraków ziemniaków grochu wszystko ładnie rosło, ale zauważyłem że jakieś ,,STWORZENIA'' podgryzają mi korzenia we wszystkim co rośnie na tym polu kopią tunele i całe pole jest pod ryte. Macie jakieś pomysły jak się ich pozbyć? Przynoszą mi dość duże straty a chciałbym jeszcze uratować część tego co posiałem.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez michu20
      wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj