Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej do podnośnika??

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share XyniX

XyniX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:33

Jaki olej do podnośnika?? Witam!

Wujek ma problem z takim cudem techniki :P ja się na tym nie znam, więc prosił mnie o wrzucenie tematu do neta... Jaki olej stosuje się do podnośnika hydraulicznego??

Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej do podnośnika?? Dzisiaj, 00:39
  •  

#2 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 30 wrzesień 2008 - 20:15

Jaki olej do podnośnika?? jak to jaki, chudrauliczny,pojedz do pierwszego lepszego sklepu z częściami a dostaniesz napewno, chyba ze ci chodzi o firme oleju dobrego, to sheel niewiem czy dobrze napisałem ale czyta sie szel,

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 20:19

Jaki olej do podnośnika?? dobry olej to może byckonieczność a nie tylko dbałość czy nadgorliwość, w gminie zmienili oleje w mf 4260 czy jakoś tak tzn taki mf jak te stare 3060 tylko maska ścięta i co sie okazało dużo żeczy przestało działać i musieli zalać lepszy olej i było ok

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 21:19

Jaki olej do podnośnika??

jak to jaki, chudrauliczny,pojedz do pierwszego lepszego sklepu z częściami a dostaniesz napewno, chyba ze ci chodzi o firme oleju dobrego, to sheel niewiem czy dobrze napisałem ale czyta sie szel,

Widze ze zadnej wiedzy na temat JD nie masz......

Do tego JD musisz nalac olej hydrauliczno-przekładniowy gdyz olej ten smaruje takze skrzynie biegów.Najlepiej kupic oryginalny JD olej bo te ciagniki maja bardzo czuła hydraulike.19 zl za litr oryginała.Fusch MC 10w40 moze byc tylko ze cena bedzie podobna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 06 październik 2008 - 18:05

Jaki olej do podnośnika?? heh, olej hydrauliczno przekładniowy to takze jest olej hydrauliczny, kupowałem kiedys taki olej do dx110,
bo i w tych dx jest podobnie(dodam ze mam wersje holendersą dx110 bo te niemieckie były produkowane chyba do 81 roku a ja mam z 89

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 październik 2008 - 18:44

Jaki olej do podnośnika?? Oleje stricte hydrauliczne służą do przenoszenia mocy w układach hydraulicznych np. serwo, hydraulika zewnetrzna, itp. i nie nadają sie do smarowania przekładni, m.in. ze wzgledu na brak zdolności przenoszenia obciążeń (własność EP którą charakteryzuje obciążenie "zespawania" w daN)

Weź jakiś olej hydrauliczny i poczytaj sobie co jest napisane na opakowaniu lub w charakterystyce produktu, przeznaczenie, oznaczenie lepkości, normy i takie tam. Potem porównaj to z jakimś olejem przekładniowym i zobacz że ni jak ma sie to do siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jacek344

jacek344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 09:55

Jaki olej do podnośnika?? Skontaktuj sie z obsługa tej firmy: http://www.sklep-grene.pl/index.php to fachowcy i napewno pomoga.