Skocz do zawartości

Zdjęcie

Apetyt na paliwo w Valtrach

166 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:50

Apetyt na paliwo w Valtrach Dealer ma największą kasę na sprzedanym ciągniku :lol: Słyszałem od kogoś że za na jednym Belarusie (chyba moc coś koło 80km) dealer ma w łapie ponad 10tys. :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Apetyt na paliwo w Valtrach Dzisiaj, 09:34
  •  

#122 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:00

Apetyt na paliwo w Valtrach Przez najbliższe 5 lat dilerzy nie będą mieli powodów do śmiechu... :P
Co do cen to od tych wyjściowych można sporo utargować. Mi na początku 2009 za N111e golasa Hitech diler powiedział 220k netto jeszcze nie gwarantował kursu euro a skończyło się na N111e Advance +amortyzowana kabina za 214k netto i żałuje że trochę zbyt pochopnie podpisałem umowę bo może dorzuciłby mi jeszcze przedni podnośnik

Co do spalania to w talerzówce UG CUT L 3,2m 6-7l na ha, w agregacie upr-siewnym Kuhn cd300+integra GII 3m 9-11L na ha w zależności od warunków i od tego czy pole było wcześniej uprawiane, w pługu UG IBIS XLS(nie polecam) 3+1 18-20l na ha
Ziemie mam dość ciężkie III(30%) i IV(60%) klasa dużo gliny

Edytowany przez Przemo85, 11 styczeń 2011 - 18:01.

#123 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:03

Apetyt na paliwo w Valtrach Fendt 927 Vario Profi - 520,000zł
Valtra S262 - 560,000zł

#124 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:25

Apetyt na paliwo w Valtrach to chyba valtre można do maybacha równać ale pod względem ceny :lol: :lol: :lol: a nie pod względem innych rzeczy.tak szczerze to dobre ciągniki ale nie ma sie co oszukiwać najlepsze nie są.

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:44

Apetyt na paliwo w Valtrach Najlepsze nie, ale są dobre. W moim osobistym rankingu bazującym na spostrzeżeniach, doświadczeniach innych użytkowników i tego co widzę dookoła swojego regionu Valtra zajmuje 3 miejsce. Fakt - cena to koszmar

Edytowany przez HubertOjdana, 11 styczeń 2011 - 18:44.

#126 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:55

Apetyt na paliwo w Valtrach @HubertOjdana
To pierwsze dwa miejsca według ciebie jakie ciągniki zajmują??
Ja bym na pierwsze miejsce da Fendta a na drugie JD no i trzecie Valtre

#127 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:12

Apetyt na paliwo w Valtrach wg mnie 3 miejsce zajmuje valtra, mf, nh, case, steyr, claas, df, same, lambo. naprawde sprzet na bardzo wyrownanym poziomie, wiec raczej to kwestia indywidualnych upodoban.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#128 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:16

Apetyt na paliwo w Valtrach @brzozak2
Na 3 miejsce to ty wymieniłeś większość konkretnych marek które coś reprezentują :lol:

#129 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:18

Apetyt na paliwo w Valtrach no wiem i taka jest tez prawda.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#130 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:20

Apetyt na paliwo w Valtrach JD pozniej Fendt

mimo wszystko prostota jest najlepsza. Ale to tylko moje zdanie

EDIT. podzielam zdanie @Brzozaka lecz wszystkie wymienione firmy umiesciłbym na 4 miejscu. Valtrę na 3

Edytowany przez HubertOjdana, 11 styczeń 2011 - 19:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:08

Apetyt na paliwo w Valtrach Też prawda bo dla każdy uważa jakąś tam markę za najlepszą. Jak by tak nie było to np. rolnicy mięli by albo same valtry albo same JD więc każdy ciągnik ma swoje zalety i wady, jeszcze nie znalazłem idealnego ciągnika który był by pod każdym względem lepszy od innych.

#132 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:19

Apetyt na paliwo w Valtrach I tutaj wchodzimy w strefę gustów. Zauważ, że wiele rolników decyduję się na daną markę dzięki umiejętnościom sprzedawcy. Dobre wciskanie kitu to wiecej jak polowa sukcesu. Każdy zachwala swoje a to gdzie najpierw trafisz kierujac sie wyborem ciagnika to czesto loteria.

#133 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:19

EDIT. podzielam zdanie @Brzozaka lecz wszystkie wymienione firmy umiesciłbym na 4 miejscu. Valtrę na 3

bo?

#134 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:50

Apetyt na paliwo w Valtrach Tak tu masz rację przedstawiciele od wszystkich marek tak potrafią zjechać konkurencję a swoją markę tak zachwalać, że to się w głowie nie mieści ;) Ale w końcu im za to płacą B)

#135 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:54

Apetyt na paliwo w Valtrach W segmencie ciagników 120-200km Valtra charakteryzuję się lepszą siłą uciągu i rozłożeniem masy.
Do tego dochodzi sama masa, jest o cięższa od konkurencji.
W standardach oferuje szersze ogumienie - JD np za opcją.
Prostota

#136 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:58

Apetyt na paliwo w Valtrach Z tym uciągiem to się zgodzę bo wiem co ten ciągnik potrafi. No i niewątpliwą zaletą jest duże obciążenie użyteczne tych ciągników, w tym względzie żadna marka nie wypada lepiej (przedział ok. 120km)

#137 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:10

Apetyt na paliwo w Valtrach fakt seria t ma dobrze rozlozona mase, ale takie claasy maja podobnie rozlozona mase i sa jeszcze ciezsze od valtr. maja mocniejsze podnosniki, lepsze silniki i skrzynie biegow, do tego duzo lepiej sa wykonane w srodku, takze mysle, ze niezasluzenie stawiasz valtre nad pozostalymi graczami.

od razu mowie, ze jestem nieobiektywnym fanem claasa, ale liczby juz nie klamia ;) .

http://www.valtra.pl...ractors/113.asp czy wg ciebie 5900 na ciagnik prawie 200 KM to duza masa? :o :o

kiedys wazylem sie z taka valtra i przegrala sromotnie, ale nie zdawalem sobie sprawy, ze bez obciazenia jest az tak lekka.

t202 versu 6090 kg :lol: :lol: :lol: . to 16'tka z turem jest ciezsza, d.pa nie ciagnik.

#138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:39

Apetyt na paliwo w Valtrach Ja również nieobiektywnie mogę oceniać co podkreślałem na poczatku wdawania się w tę rozmowę.
Zauważ, że są to masy bez dociążenia, a te Valtra ma naprawdę porządne dociążyć zwiększająć bez problemu wagę do 9t a nawet więcej. A przy rozłozeniu masy 46%-54% daję fajny uciąg.
Z Claasem nie miałęm stycznosci, tylko co na targach i Ukrainie ze starym modelem 260km co według mnie był porażką (modelu nie pamietam- http://www.hobbyshop...aas 223008.jpeg ) dlatego nie wypowiem się o tej maszynie. Być może jest tak jak mówisz. Także podkreślam po raz kolejny, że bazuję na własnych doswiadczeniach

#139 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:43

Apetyt na paliwo w Valtrach no wlasnie 9, a 11 (w nowym modelu axion nawet 12 ze standardowym obciazeniem dodatkowym) w claasie to jest ta wlasnie roznica przy tym samym rozlozeniu masy ;)

atles oprocz kolorow claasa, nie mial z nim jeszcze za wiele wspolnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:50

Dealer ma największą kasę na sprzedanym ciągniku :lol: Słyszałem od kogoś że za na jednym Belarusie (chyba moc coś koło 80km) dealer ma w łapie ponad 10tys. :blink:

Gdyby Belarusy przychodziły bezpośrednio z Mińska do Polski to by kosztował max 40 tys, a kosztuje prawie drugie tyle. Dealerzy i pośrednicy zgarniają druga wartość ciągnika.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)