pupeq

Apetyt na paliwo w Valtrach

Polecane posty

robertbara    75

Nie ma nic za darmo, cudów nie ma. Różnice mogą sięgać kilku procent w spalaniu a nie od razu 30 czy 40 % mniej od innych. A co niektórzy przedstawiciele to już takie głupoty gadają, myślą że chłopu to wszytko można wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jop i trzeba przyznac, ze wie duzo na temat maszyn rolniczych, zdaje sie pani beata.

są kobiety obeznane w technice u nas jest sklep motoryzacyjny to właścicielka numery katalogowe zna na pamięc nawet częsci do aut francuskich zna każdą różnice co do rocznika czy modelu kiedu ja myślalem jaki filter paliwa jet w ojca megance ona powiedziała ze to na bank ten :unsure: naprawdę podziwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Szkoda, że Valtra ma tylko ciągniki. :unsure:

ale diler u ktorego pracuje sprzedaje oprocz valtry inne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz    0

Mam Valtrę z serii 6xxx i nie powiedziałbym, że dużo pali. Nie więcej niż Zetor 7211-który miałem przed valtrą.

 

A inna sprawa to fakt, że w tej Valtrze był robiony u dilera od podstaw silnik (calutki JAK nowy, nawet turbina).

Podczas montażu silnika panowie z servisu sami powiedzieli, że starsze modele valterek są trochę mniej paliwożerne...ale nowe więcej potrafią^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sisu diesel gorzej poradzil sobie z nowymi normami niz inni producenci, z kolei starsze konstrukcje byly dosc oszczedne, ale i slabsze niz u konkurencji, chociazby jak stara t190 analizowalem, to pamietam, ze jaj nie urywaly jej osiagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Ekologia siedzi w naszych kieszeniach ^^ Stare valmety były oszczędniejsze i twardsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

na swoich obserwacjach o trwałości to wiele powiedzieć nie mogę ale widziałem kilka egzemplarzy po 2000r z przebiegiem pow 10000mth więc chyba niejest tak źle ciekawi mnie ile wytrzymają te nowe Mki i Nki z mocą 150km i 4,4 litra pojemności z drugiej strony jaka to ekologia skoro spaliny mniej smierdzą ale wzrasta zapotrzebowanie na paliwi i poniekąd wydobyci ropy naftowej trochę to je szemrane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ekologia wpływa na spalanie, przez 15 lat średnia spalania w ciągnikach podniosła się o 10 g/kWh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nom, ale zauwaz ze sprawnosc silnikow bez dodatkowego osprzetu caly czas wzrasta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no też masz racje bo większy wentylator czy alternator 120-200A klima czy wtrysk paliwa pompa rozdzielaczowa która wytwarza ciśnienie rzedu 120-400atm a CR 1200-2000 atm przecież to jak sądzę stawia duży opór no i hydraulioka siłowa kiedyś miała wydajność 40-50l/min i moc około10-12KW a teraz wydatek sięgo rzędu 70-160l-min a moc do 25kw toć silnik od trzydziestki takiej pompy nie ukreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Chodziło mi o silnik uzbrojony. Czy recyrkulację spalin w ciągniku da się "obejść" ? Bo ja mam w samochodzie zaślepioną, wcześniej miałem problemy z kopceniem TDI zaciął się EGR. Jeśli w ciągniku dałoby się tak, żeby zaciągał cały czas świeże powietrze to i spalanie byłoby lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ktoś tu na forum pisał że w Zetorze zaślepiał ale tam jest jakaś niby prosta rurka a w jakim samochodzie to robiłeś bo korci mnie taką operacje przeprowadzić w Passacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie ma po co tego zaslepiac, nic na tym nie zyskasz poza zwiekszona emitacja toksyn. zawor egr dziala (recyrkuluje) tylko przy malym i srednim obciazeniu silnika, pozniej masz juz tylko "czysty" ladunek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie lubie ani pisać ani czytać o rzeczach nie sprawdzonych a gdzieś zasłyszanych , ale mimo wszystko :D . Z odłączeniem zewn. recyrkulacji spalin raczej nie było by problemu , ale odłączyć wew. recyrkulacje to już by chyba trzeba było zmieniać wałek rozrządu nie?? EuroIII jak osiągneli ten poziom ?(chyba właśnie przez recyrkulacje ) a skoro każda kreseczka za euro to więkrze spalanie to chyba po odłączeniu recyrkulacji spalanie powinno spaść , z drugiej jednak strony JD na swojej stronie podaje że recyrkulacje zmniejsza spalanie co jest udowodnione naukowo hmmm. Czytałem gdzieś ( wiem w ten sposób powstają niezłe bajki) że koleś kupił nowy ciągnik i po przyjeździe serwisu poprosił serwisantów żeby wyłączyli mu te ekologiczne normy spalin i wyłączyli mu ( coś w ustawieniach kompa pogrzebali podobno) i spalanie spadło. Wiem że mój post może u wielu osób wywołać co najmniej zdenerwowanie ponieważ treść w nim zawarta może mijać sie z prawdą ale cóż tak czytałem to powtarzam ( mi osobiście wydaje sie że w tym wszystkim może być sporo racji)

edit: zewnętrzna recyrkulacja może i nie działa nonstop nie wiem , ale wewn. raczej działa nonstop ponieważ jest to spowodowane rozwiązaniami w rozrządzie silnika(podczas suwu wydechu uchyla sie zawór ssący i do kolektora ssącego zostają wepchnięte niewielkie ilości spalin, a podczas suwu zasysania do komory zostaje zassana mieszanka spalin i powietrza, czyli w tym rozwiązaniu recyrkulacja działa na pewno nonstop tym bardziej dziwi mnie że przy zewn. mogło by być inaczej z technicznego punktu widzenia zewn. recyrkulacja tego nie wyklucza, ale właśnie w recyrkulacji o to chodzi obniża sie temperatura spalin i ta mieszanka wchodzi w jakąś reakcje chemiczną w efekcie której spaliny są czystrze*) Pozdrawiam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moze spasc, ale tylko nieznacznie przy malych obciazeniach silnika, kiedy zuzycie paliwa i tak jest niewielkie.

przy duzym obciazeniu zawor jest zamykany by zostal utrzymany stosunek stechiometryczny mieszanki, lub inny zalozony dla tej pracy silnika. gdyby bylo inaczej tlenu by bylo za malo, powstalo by duzo szkodliwych zwiazkow i reaktor katalityczny zostalby szybko zuzyty.

 

z praktyki wiem, ze zaslepianie zaworu egr jest niezauwazalne dla uzytkownika pod wzgledem zuzycia paliwa, chyba ze jest nieswiadomy jego dzialania i wtedy jakos 0,5 litra mniej wychodzi :D

z kolegami robimy czasem takie rzeczy gdy zalezy komus na "clean looku" silnika, ale jeszcze zaden nie powiedzial, ze auto zuzywa mniej paliwa.

 

w testach sprawdza sie tak wspaniale, poniewaz podczas testu silnik pracuje na bardzo malych obciazeniach i istotnie bez egr ciezko by bylo spelnic wymogi, albo trzeba by bylo zrobic cos znacznie drozszego. gdyby firmy takie jak jd i inni pisali naprawdę do czego jest egr, to raz nie byloby sie czym pochwalic, dwa nie mieli by jak zaakcentowac spelnienia norm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obecnie to można wiele kagańców i kastratów wyłączyć wystarczy dobry soft do kompa i można robić cuda. :D Ciekawie robią z silnikami pracującymi z domieszką AdBlue, jeżeli nie ma "niebieskiego" płynu, to komp ogranicza moc. Jednak to również da się obejść. Jeżeli ludzie to stworzyli i wdrożyli, to nie ma takiej możliwość, aby nie możliwym było to usunąć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Zamiast Ad blue podobno wlewają zwykłą wode i jazda ( według kierowców ciężarówek , a to w końcu u nich ten pościg za normami spalin sie zaczął )aha a po za tym włąsnie w katalitycznej redukcji spalin silnik wykazuje o ile sie nie myle 5% mniejszy apetyt na paliwo, w każdym bądź razie oszcządność na paliwie wchodz w koszt zakupu owego AdBlue. Eh w nocy spać nie mogłem tylko myślałem , widzieliście na YT filmy gdzie robią różne silniki odrzutowe np. silniki pulsacyjne na gaz LPG :D lub inne cuda??? ja pare razy oglądałem film na którym był pokazany silnik zrobiony z typowej turbosprężarki od silnika wloty i wyloty były tam gdzie powinny być czyli w osi obrotu wirnika a komorą spalania była rurka łącząca wloty i wyloty te co idą pod kątem prostym do wirnika (normalne podłączenie jak w silniku) i ten silnik działał wykazywał minimalny ciąg może 5kg może więcej w każdym bądź razie wózek upchał. Do czego zmierzam ? w takim razie nie jest powiedziane że w kolektorze ssącym musi być mniejsze ciśnienie niż w kolektorze wydechowym ( przy założeniu że silnik pracuje na stałych obrotach i przy jednostajnym obciążeniu) chodzi mi oto że może i w silniku o wewnętrznej recyrkulacji owa recyrkulacja nie zawsze zachodzi* ( pomijając fakt że w komorze w której następuje ciągłe spalanie niema chwilowych wachnięć* ciśnienia, a w silniku tłokowym są) Kolega Brzozak2 pisze tylko o rec. zewnętrznej , a mnie interesowała wewn. ponieważ jest to inaczej rozwiązane. Ale zboczyliśmy z tematu głównego. Bardzo ciekawe stwierdzenie tutaj wyczytałem "silniki sisu słabjej sobie poradziły z normami spalin" hmm ciekawe .

Edit:

to jest ten filmik o silniku odrzutowym zrobionym z turbiny

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

masz i sie nie sadź:

http://www.topagrar.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8086&Itemid=497

w innych testach wypadaly jeszcze gorzej.

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Valtra_N121_0209.pdf

czy ostatni test top agrar, w ktorym wystepuje n92

 

przeczytaj sobie ten tekst i zapewniam ciebie, ze nie bedziesz mial juz zludnych tajemnic co do recyrkulacji :D

http://bc.biblos.pk.edu.pl/bc/resources/CT/CzasopismoTechniczne_7M_2008/JaskolskiJ/SystemEgr/pdf/JaskolskiJ_SystemEgr.pdf

Kolega Brzozak2 pisze tylko o rec. zewnętrznej , a mnie interesowała wewn. ponieważ jest to inaczej rozwiązane.

ktory z producentow ciagnikow rolniczych w swych silnikach wykorzystuje wewnetrzna recyrkulacje spalin?

 

w samochodach osobowych to zaden problem sterowanie recyrkulacja wewnetrzna, w dobie rozrzadow elektrohydraulicznych multiair, czy calkowicie elektrycznych w lotusie, ale w dieslu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

w silnikach deutza :D jest recyrkulacja wewnętrzna cała seria agrotronów K agrotronów M do 640 ( 640 ma już zewn.) i odpowiedniki w grupie SDF i od agrotrona ttv 630 jest zewn. a tak to wewn. jak jest w mniejszych garofarmach agroplusach niewiem. http://roltop.pl/prezentacja/DF_Agrotron_K_410_610.pdf

edit: wkradła sie herezja :) wycofuje sie ze stwierdzenia że seria TTV ma recyrkulacje wewnętrzną pomyliło mi sie bo kojażyłem że jak 4 zaw. na cyl to dopiro wtedy rec. jest zewn.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

glupio jest to pomyslane z ta dodatkowa krzywka na walku, ale coz. jednym slowem z wewnetrzna recyrkulacja spalin nic nie zrobimy, a z zewnetrzna nie ma takiej potrzeby i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ale z tych wykresów które są w linku co podawałeś wyżej wynika że to i tak niema większej różnicy, no chyba że źle wykresy odczytałem ( po niemiecku to prawie wogule czytać nie umiem) bo w porównaniu np. z claasem lub fendtem te wykresy prawie identyczne co agrotron k 430. Jak to nieda sie nic zrobić :D a wałek rozrządu zmienić?? (żart :) ) za dużo zachodu. Aha a tak co do tego rozwiązanie z tą krzywką >>> a bo ja wiem czy to jest głupie , na pewno minus że przy takim rozwiązaniu nie ma chłodzenia spalin ,ale jeśli to tylko dobrze zdaje egzamin mam na myśli odpowiedni stopień recyrkulacji itd. to być może jest to leprze rozwiązanie ponieważ jest ono w 100% mechaniczne i niema żadnego dodatkowego sterowania . Wiadomo im prostrze rozwiązania tym leprze i jest mniej do zepsucia ( tylko że w takim układzie zawór ssący dwa razy częściej pracuje)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie ,miałem na myśli to że niby K430 ma wewn. recyrkulacje ale wykresami od innych chyba nie odstaje ,są bardzo zbliżone do siebie (te wykresy). Jeśli dobrze je odczytałem.( bo na tych wykresach coś było o recyrkulacji tak ?? Jak wspominałem po niemiecku nic nie umiem ,po angielsku co innego)bo jeśli na tych wykresach nic nie było o recyrkulacji to przepraszam za zamieszanie


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wykresy przedstawiaja przebiegi krzywych momentu, mocy, spalania jednostkowego i ilosciowego, we wszystkich procz DF zawor egr jest zamkniety, bo wykresy rysuje sie dla max. obciazenia silnika. nie wiem czy w DF jest otwarty, w sensie nie wiadomo dokladnie jak jest krzywka zrobiona, bo widzimy na prezentacji tylko 2 wymiary, a przeciez istnieja przestrzenne krzywki, poza tym w inny sposob moze byc zapewnione ze okno wylotowe sie jednak domknie, nie wiem po prostu jak jest w przypadku deutza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj