Skocz do zawartości

Zdjęcie

ON, PB czy LPG

234 odpowiedzi na ten temat

#161 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 17 czerwiec 2009 - 12:11

ON, PB czy LPG Wracając do tematu to ja od 3 miesięcy użytkuje skode octavie 1.9 TDI i jestesmy z niej zadowoleni, 12 000 km bez awari, a spalanie to 5.5- 6 litrów ropy
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ON, PB czy LPG Dzisiaj, 00:22
  •  

#162 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 22:27

ON, PB czy LPG gaz raczej odpada bo nie mam przekonania co do tego paliwa ;)
pocieszam sie tylko faktem ze ten maly baby merc pali mniej od ml 320 cdi ;)
a naped na tyl jest naprawde fajna sprawa i po przesiadce do mamy punta strasznie glupio zbieram wszystkie zakrety

#163 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 00:48

ON, PB czy LPG Zdecydowanie wole tylny napęd, najlepiej ze szperą ;) Spodobały mi sie bawarki, do jakiej bym nie wsiadł to sympatycznie sie prowadzi :)

Założyłem sie dziś o 3 (słownie: trzy) flaszki że objade swoim padalcem Golfa 1.9 TDI 90KM... to kiedy pijemy? ;) Fanatycy momentu obrotowego próbowali mnie przekonać że moc to tylko prędkość max, a przyspiesza sie momentem... Pała z fizyki! :) Czytanie bełkotu na onecie i w polskich edycjach Auto Bilda naprawde ogłupia...

#164 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 01:01

ON, PB czy LPG przeciez z afn moglbys sie ciac i raczej bys pozamiatal, jechalem kolegi honda z takim silnikiem jak twoj tylko sedan 4d i wiem ze nie mialbym czego szukac swoim ciezkim golfem, moze 3d afn by juz powalczyl, a gdzie 1Z pasuje w ogle. ile twoja honda wazy??
co do tylniego napedu to mi przypasowaly zdecydowanie nissany, przy s13 jest milo, a nie ma zadnej blokady, wiec przy s14 musi juz byc w ogole konkretnie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#165 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 01:24

ON, PB czy LPG Specjalnie lekka to ona nie jest, katalogi podają 1090kg, w dowodzie wbite 1145kg ;) Szału nie robi. Ogólnie taki wyścig kogucików to śmieszny jest ale chłopacy od TDI zaczeli sie napinać to podjąłem wyzwanie :) przeciwko sobie mam jeszcze Passata B4 TDI 110KM i Sharana TDI 115KM ;) żebym wiedział że takie tarcia będą to bym sobie zatrzymał Carine :)

#166 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 10:54

ON, PB czy LPG hmm jak dla mnie to diesel jest dobry tylko ewentualne koszty naprawy trochę podnoszą cisnienie, ja mam 2 samochody na gaz :nexia i leganza spalanie gazu na poziomie 10 nexia ,11 leganza te samochody lubią gaz, nawet jak jest -25 w zimie przełączam na gaz i nie ma problemu , poza nimi jest też 6 diesli mercedes C,cordoba ,avensis,partner,boxer,i land crusier ale ze wszystkich to golf 3 był najlepszy miał 420 tys i nie brał oleju nic, co do reszty to oprócz landa wszystkie są oszczędne ale i tak wolę benzynę z gazem bo lubie wysoko krecic silniki
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#167 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 17 październik 2011 - 10:21

ON, PB czy LPG Ja bym w życiu nie kupił samochodu w lpg. Jak zobaczyłem tłoki w samochodzie mojej siostry to aż mi włosy dęba stanęły...
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#168 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 październik 2011 - 10:55

ON, PB czy LPG Czyżby dziurki w nich się porobiły? Jeśli tak to efekt ubogiej mieszanki i wyższej tem spalania gazu. Wypalanie uszczelki pod głowicą i problemy z samą głowica to następna zmora aut z gazem. Oczywiście jedne znosza go lepiej inne gorzej.

Edytowany przez hubertuss, 17 październik 2011 - 10:57.

#169 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 październik 2011 - 11:30

ON, PB czy LPG Znaczy się brak, właściwej obsługi technicznej lub przesadny nacisk na niskie spalanie przy regulacji gazu. Sprawny układ chłodzenia powinien zapobiec takim przypadkom.

#170 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2012 - 14:11

ON, PB czy LPG Odkopuje temat, zobaczcie co BMW wykrzesało z 3 litrowego diesla. Pierwszy tak wysilony diesel(127 KM/litr), Audi zostało z tyłu(313 KM), Mercedes jeszcze nie odpowiedział.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2012 - 16:07

ON, PB czy LPG Nie wiem czym tu się ekscytować. Nie wiadomo co to za film czy to wejdzie do sprzedaży i czy wogóle jeździ. Nie wiem po co robić takie diesle. Przy tej mocy znika cała oszczędność. A ludzi których stac na takie auta nie obchodzi czy leją do baku on czy benzyne, która już i tak jest tańsza.

#172 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 16:21

ON, PB czy LPG W sprzedaży od maja, są już znane ceny.. Oczywiście masz doświadczenie z dieslami o mocy ponad 300 KM, wiesz wszystko o oszczędności skoro tak piszesz?

550d robi pierwszą setkę w czasie podobnym do M5 e60, szybciej niż M5 e39, ale zapewne znaczna w tym zasługa napędu na 4 koła. Z drugiej strony jeżdżąc oszczędnie(czyli takim tempem jak reszta) spali poniżej 10 litrów.

#173 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:16

ON, PB czy LPG Mariusz-a ja to powiem szczerze-jak widzę wszędzie te posty o tym który to ciągnik czy samochód jest oszczędniejszy (i oczywiście ten lepszy i bardziej godny szacunku który ma oszczędniejszy ciągnik czy auto)-to źle mi się robi bo swiadczy to jedynie o naszym polskim "dziadostwie".Tak napisałem to świadomie-te nasze licytacje "kto jest większym sknerą" :D świadczy li tylko o naszej biedzie-już chciałbym zobaczyć Amerykanów rozprawiających na taki temat ...
Czy inny bogaty naród.

#174 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 17:27

ON, PB czy LPG Wujek Sam ma dużo taniej ropy(a jak nie ma to jadzie z kanisterkiem do Iraku, do Iranu pewnie też niedługo wpadnie), na nich bym nie patrzał. Tak samo jak kraje arabskie, jak tankują to nie pod korek, tylko aż się przewalać zacznie.
Jeśli ma się do wyboru dwa samochody o tych samych osiągach, to czemu nie wziąć oszczędniejszego? Żeby pokazać, że nas stać?

#175 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:45

ON, PB czy LPG Zgoda-pod tym warunkiem że oba kosztują tyle samo-w innym wypadku jest to jak kupowanie do małego gospodarstwa Fendta zamiast Zetora i pocieszanie się że co prawda kosztuje sto czy dwieście tysięcy więcej-ale Panie kochany ile oszczędniej :D .
A ja bym chciał zawsze tankować do pełna i nie zastanawiać się ile kosztuje paliwo.
I na koniec-to chyba w Polsce taka mentalność możliwa http://nafta.wnp.pl/...2802_1_0_0.html

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 17:50

ON, PB czy LPG Sprytnie to wymyślili. Jak spadnie popyt na ON to podniosą ceny benzyny itd.

#177 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:21

ON, PB czy LPG Wszystko pięknie tylko żeby tak pojeździć to musiałbym zapewne Mariusz jechać gdzieś w Twoje strony-u nas po prostu nie ma dobrych dróg a na tych nędznych kawałkach które mamy i tak stoją misiowie...
A w zimę i tak wolę benzynę-w tym roku jak zwykle ropniaki pozamarzały ludziom i cześć.No i swoim nędznym Quattro mogę w zimę objechać każde BMW...wiem ,wiem X-drive ale raz że ich u mnie prawie nie ma dwa i tak je objeżdżam :D

#178 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 18:34

ON, PB czy LPG Taki samochód w ruchu drogowym wykorzysta pełną moc jedynie przy przyspieszaniu. Nie da się wykorzystać jego możliwości, ale fajnie jest mieć zapas pod butem. Zobaczymy jak rynek przyjmie 50d, V12 TDI Audi nie przyjęło się zbyt dobrze, V 10 podobnie.

#179 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:03

ON, PB czy LPG I to szału nie zrobi. Chyba że wśród nowobogackich w polsce. Po co komu drogi w zakupie serwisowaniu kopciuch. Ludzie, ktorzy kupuja takie auto nie robią nim setek tys km. Większość kupi benzynę o podobnej mocy. Zgadzam się z tobą jaro. U nas diesel robi taką furorę dlatego, że większość kupuje auto ponad swoje możliwości. ( nie licze tych którzy dużo jeźdżą). Diesel jeżeli się nie rozleci pozwala taniej jeździć zwłaszcza w dużym aucie. Jednak coraz więcej ludzi kupuję benzynówki a znam też takich co mówią diesel nigdy. Kumpel kupił 407 2.0 hdi. Zrobił nim z 20 tys km padła dwumasa wydał 2200 zł. Licząc droższy samochód i te 2200 ile benzyny mozna za to kupić?
U nas niestety i bez urazy panuje kult bmki często wśród ludzi których na te auta poprostu nie stać. Sam znam kilku których bmka odpalana jest od święta. A potem protesty, że paliwo drogie.

Edytowany przez hubertuss, 21 luty 2012 - 19:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:08

ON, PB czy LPG a ja wypowiem się w temacie.samochody na lpg nie są takie złe jak opisywali koledzy kilka postów wyrzej miałem espero 1.8 przejechał około 150 tyś.na gazie i nic mu nie było obecnie mam nexie na gazie przejechane 100 tys. i nic jej niejest,wiadomo taniej to kosztuje niz na pb.ale jak by mnie było stac lac do baku benzyne to wybrał bym pb.i jesli chodzi o moc silników to gdzie ją wykorzystać na naszych polskich drogach raczej nie.chyba że do niemiec pojechać na ich autostradach pośmigać