Skocz do zawartości

Zdjęcie

ON, PB czy LPG

234 odpowiedzi na ten temat

#181 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:14

ON, PB czy LPG Wszystko zależy od regulacji instalacji. I silnika, jedne lubią inne nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ON, PB czy LPG Dzisiaj, 13:53
  •  

#182 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 19:20

ON, PB czy LPG

U nas niestety i bez urazy panuje kult bmki często wśród ludzi których na te auta poprostu nie stać. Sam znam kilku których bmka odpalana jest od święta. A potem protesty, że paliwo drogie.

M550d ma kosztować ok 350 tyś zł, podobnie do 550i. Mało kogo stać na taki samochód. Dla "biednych" jest 520d.
Nie wiem czemu nie możesz zrozumieć, że niektórym po prostu lepiej się jeździ dieslem, a niższe spalanie to dodatkowy bonus.

A co do kultu, to sam jestem fanem, ale nie BMW, tylko technologii jaką stosują.

#183 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:31

ON, PB czy LPG 550i to v 8 zupełnie inny świat. Faktycznie nie każdy to zrozumie.

#184 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:33

ON, PB czy LPG Ja tam szczególnych upodobań co do rodzaju paliwa nie mam-jest mi doskonale obojętne kto czym jeździ.Nie lubię tylko aut które są hiper , super ale tylko to wysiadło tylko tamto padło.Wybrałem benzynę bo była tańsza i bez problemów odpala w zimę-jak do tej pory zainwestowałem całe 80 zł w nowy czujnik.

#185 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 19:38

ON, PB czy LPG

550i to v 8 zupełnie inny świat. Faktycznie nie każdy to zrozumie.

Heh kult diesla jest zły, za to wypada być fanem V8. Pewnie powiesz, że dźwięk itd? Bo osiągi lepsze ma kopciuch.

#186 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:39

ON, PB czy LPG Ale czy ty nie rozumiesz że w kręgach ludzi, których na to stać diesel zaczyna byc opciachem. Nawet osiągi nie mają tu znaczenia bo ci ludzie się tym nie interesują. Te auta budowane są raczej dla prezentacji mozliwości firmy. Audi po v 12 dało se spokój. Mercedes raczej też jakoś nie bedzie się udzielał bo mją mocne benzyny i to wszystko.

Edytowany przez hubertuss, 21 luty 2012 - 19:41.

#187 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 21 luty 2012 - 19:43

ON, PB czy LPG Co do odpalania z zimę to octavia rodziców (1.9 TDI czyli bardzo popularny gruźlik) bardzo ładnie przy -28 odpaliła (od pierwszego strzała) no ale ma przelatane tylko trochę ponad 180 tys. km. Natomiast jeśli chodzi o moją "taczkę" to też nie mogłem narzekać na odpalanie (na LPG trochę szybciej łapał :P niż na benzynie).

Edytowany przez kokoman0, 21 luty 2012 - 19:44.

#188 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 19:44

ON, PB czy LPG Faktycznie obciach. Potwierdzają to statystyki. Większość samochodów klasy wyższej sprzedawanych jest z silnikami diesla. Widocznie nieświadomi klienci nie wiedzieli, że kupują obciachowe 4.2, 6.0 TDI.

#189 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:57

ON, PB czy LPG Klasa wyższa jest bardzo szeroka. Trzeba by było porównać sprzedaż aut w cenie 350 tys.

#190 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:02

ON, PB czy LPG

Co do odpalania z zimę to octavia rodziców (1.9 TDI czyli bardzo popularny gruźlik) bardzo ładnie przy -28 odpaliła (od pierwszego strzała) no ale ma przelatane tylko trochę ponad 180 tys. km. Natomiast jeśli chodzi o moją "taczkę" to też nie mogłem narzekać na odpalanie (na LPG trochę szybciej łapał :P niż na benzynie).

Moje Audi ma 315 tys...-tu nawet nie chodzi o odpalanie-często jest tak że odpali a potem niestety gaśnie-co w benzynie raczej sie nie zdarza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:07

ON, PB czy LPG Gdyby paliła i zaraz gasła to bym nie nie pisał, że odpaliła. Nie pięknie cykała zajechałem do Whitestoku i wróciłem czyli nie jest źle. A to co napisałeś to zwykle wynika z zaniedbań związanych z nie wymienianiem filtra paliwa i zatankowaniem kijowego paliwa. Mimo to ja jednak osobiście wolę jeździć samochodami na benzynę.

Edytowany przez kokoman0, 21 luty 2012 - 20:09.

#192 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:11

ON, PB czy LPG Tyle że w Polsce nie wiesz gdzie owe kijowe paliwo jest-loteria.W benzynie raczej tego nie ma-co najwyżej parę km/h mniej.

#193 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:22

ON, PB czy LPG Tej zimy kijem mieszałem napęd w ciężarówce, po dodaniu depresatora, bo było koloru łoju. Kurs zarobkowy skończył się zanim zaczął(odjechałem w zasięgu widoczności komina elektrociepłowni). Tankowałem zimowe :D , przed mrozami :wacko: . Benzynka(LPG) ma jeszcze ten plusik, że jak wyprzedzam, to nie mam potrzeby zmiany biegów. Dostałem ofertę od firmy Jacuć z hasłem TIR na gaz(Solaris Diesel).
http://www.jacus.eu/

Edytowany przez zorzyk2, 21 luty 2012 - 21:35.

#194 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:38

ON, PB czy LPG

Zdecydowanie wole tylny napęd, najlepiej ze szperą Dodany obrazek Spodobały mi sie bawarki, do jakiej bym nie wsiadł to sympatycznie sie prowadzi Dodany obrazek

Założyłem sie dziś o 3 (słownie: trzy) flaszki że objade swoim padalcem Golfa 1.9 TDI 90KM... to kiedy pijemy? Dodany obrazek Fanatycy momentu obrotowego próbowali mnie przekonać że moc to tylko prędkość max, a przyspiesza sie momentem... Pała z fizyki! Dodany obrazek Czytanie bełkotu na onecie i w polskich edycjach Auto Bilda naprawde ogłupia...

Zdecydowanie popieram, ja uznaję tylko auta tylnonapędowe. Obecnie mam już trzeci samochód z tylnym napędem i następny w przyszłości również będzie tylnonapędowy, niezależnie od silnika. Pierwszym moim cudem techniki był maluch ( jak wiemy napęd na tył), Następnie był opel omega B 2.5TD a obecnie jest BMW 520i e39. I gdyby nie kontrola trakcji to jazda była by momentami trudna.

#195 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:05

ON, PB czy LPG No to polecam jeszcze jazdę że tak powiem przedniotylnonapędowym :D -szczególnie w zimie a zaręczam że zmienisz zdanie.

#196 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:14

ON, PB czy LPG Potwierdzam jazda z 4x4 to przyjemność zimą (i nie tylko zimą) nawet w takim niepozornym autku jak octavia :P (szkoda tylko, że ESP, ASR i innych tego typu rzeczy nie da się wyłączyć).

Edytowany przez kokoman0, 21 luty 2012 - 21:15.

#197 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:24

ON, PB czy LPG No to wyobraź sobie jazdę bez ESP, ASR i z Torsenem zamiast Haldexa...

#198 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:27

ON, PB czy LPG No przyznam, że autem osobowym 4X4 jeszcze nie jeździłem, ale biorąc pod uwagę jazdę ciągnikiem z 4x4 i starem 266 z napędem 6x6 wieżę wam że jest to lepsze od tylnonapędowców. :)

#199 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:30

ON, PB czy LPG Nie muszę jeździłem trochę 90-tką 2.3 20v quattro jako pasażer wprawdzie ale przeciążenia podczas wykręcania kręgów na asfalcie do tej pory pamiętam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:44

ON, PB czy LPG Nawiążę do sporu Niemcy vs Japonia... Każdy mówi ze hondą1.3/1.4 zniszczył golfa 1.8. ok zgodzę się, tylko że ja audi 80 2.0 16v odsadziłem accorda 2.0 16v mimo że audi 4 lata starsze i tyklo LPG.