arassso

914, 1014 czy MTZ 82

Polecane posty

DawidMalw    1

Jeśli interesuje Cie Ursus 1014 to masz pare linkow

Tutaj masz w miare ładne 1014:

http://www.allegro.pl/item448366086_ursus_...owie.html#photo

http://www.allegro.pl/item441970064_ciagni...urbo.html#photo

http://www.allegro.pl/item444315928_ursus_...ania.html#photo

Poszukaj gdzieś w komisach lub u znajomych popytaj kto nie chce kupić ciagników


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mam mtz i jego zaleta to rzeczywiście skrzynia łatwo można wybierać bo jest w czym jedynie przy 25-30 km brakuje jednego biegu. Ursusa znajdziesz w tej cenie ale starszego,a i uważaj na nowsze używki z zachodu mogą mieć bardzo duży przebieg chodź na pierwszy rzut oka nie widać .No i jeszcze jedno zbieraj kase i czekaj aż ruszy PROW będzie w czym wybierać (czyli po części tez można skorzystać z PROW) .A i pod żadnym pozorem nie bierz ciągnika co ma lub miał tura sam wiesz że to o wiele większy przebieg i zużycia szczególnie przedniego mostu i skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ciągnik z turem jedynie tylko od znajomego handlarza, bo on mi kitu nie wciśnie. Narazie to co napisaliście to wiedziałem, a te na allegro juz przeglądałem. Bardziej przekonuje sie do mtz. Będe próbował z młodym rolnikiem tylko musze sie dowiedziać jak i co z wykształceniem, bo dalej sie ucze i nie w kierunku rolniczym i co bym musiał zaliczyć zeby odczepili sie od wykształcenia bo reszte wymogów spokojnie spełniam.

 

Do pytania o maszynie z zachodu to powiem tylko że mógł bym jedynie jak by sie trafił zetora cięzkiego 4 gary, jak by sie trafił, albo mf z seri 3060 3065, bo skrzynia jak skrzynia drogo by nie wyszła ale reszta podzespołów podobna jak w 4512 chodzi o silnik itd. to bym sie jeszce pokusił, a nie chce zagranicznych ciagników bo wiadomo koszty napraw duzo duzo większe.

 

A jesli tak juz piszecie to w ursusie to wiem na co uwage zwracac bo mam podobnego no a w mtz zabardzo nie wiem na co zwrucić, uzytkownicy tych ciagników mogli by mi pomóc, wiem jedynie o hydraulice ze cieknie no i przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz23    0

jak byś oglądał mtzeta jakiegoś to sprawdź skrzynie czy nie tłucze coś na wolnych obrotach tak poniżej 900 obrotów bo to pierwsza oznaka że trzeba się szykować do remontu .

No i sprawdzaj czy nie wyje na którymś biegu głośniej bo silnik sprawdzisz jak pojedziesz w pole :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
(...) znowu za ursusem przemawia to ze znam bardzo dobrze ten ciągnik no i masa tego ciagnika.(...)

 

Hm a jak bardzo różni się masa ursusa z ruskim ? Ursus waży około 4,5t, a z tego co pamiętam ruski waży około 4.7t. Także w masie nie ma zbyt dużej różnicy.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mam przed sobą stary prospekt Pronaru i dla standardowego MTZ 82 podają mase eksploatacyjną 4100kg. U-914 bez obciążników waży 4520kg a z obciążnikami 5200kg.

 

Jeśli ciągnik miałby pracować z turem to Ursus ma tą przewage że jest gabarytowo niższy, ma solidniejszy przedni most i zmiane kierunku jazdy lewą ręka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie chwale bo mam tylko przedstawiam fakty, jakby MTZ był cięższy i niższy to bym tak napisał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKZYLA    0
Właśnie mam porównanie bo jeden sąsiad ma mtz 82 i ciągnie nim pług 5*35 szybciej niż drugi sąsiad ursusem 4*35.To jest tylko moje zdanie i sie tylko wypowiedziałem.Pozdrawiam

 

 

na pusto zetorem 5211 4biegiem nie doganiam mtz z 4*35

 

ale brat muwi ze wtedy żre pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Polecam cięzkiego 4-cylindowego Ursusa z przednim napędem. Przed zmiana ciągnika był u nas U-914 i bardzo go sobie z ojcem chalimy do dziś. Były juz przymiarki w rodzinie, bo kuzyni chcieli sie z nami zamienic za 6 cylindowego ale naszczęscie tego nie zrobiliśmy. W 2007 roku sprzedaliśmy go za 30 tyś, rocznik 85. Stan dobry, kilka fot w mojej galegi, pozdrawiam;) <<<<tani i niezawodny w eksploatacji>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

My mamy Ursusa 902 i na razie radzi sobie dobrze. Ale moim zdaniem MTZ w porównaniu z 914 jest lepszy. Ma 80 koni, durzo więcej biegów i moim zdaniem jest troszke lepszy jeśli chodzi o ogół mechaniki ( ale to jest tylko takie moje subiektywne zdanie, którego Ty nie musisz brać pod uwagę). Jeżeli potrzebny Ci jest ciągnik typowo do pola, to "Rusek" Będzie o wiele lepszy od 914. Ursus 1014 ma 100 koni, więc ciężko mi jest go porównać z 80-cio konnym MTZ-tem. W końcu 20 km to około 1 metr więcej w agregacie uprawowym, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

przy zakupie bede jeszce brał pod uwage zetorki cięzkie 4 garowe odpowiedniki ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Przeczytałem jeszcze raz Twoje posty w tym temacie i zmieniłem zdanie. Jeżeli bardzo dobrze znasz się na mechanice Ursusów to kup Ursusa albo jego zetorowski odpowiednik ( to sa praktycznie takie same ciągniki ). W razie jakiejś awarji, która na pewno w końcu nastąpi, Będziesz od razu wiedział co się stało i jak to zrobić. Ruska będziesz się musiał "nauczyć". Poza tym wiesz na co zwracać uwagę przy zakupie i nikt Ci kupy szrotu nie wciśnie mówiąc, że jest w idealnym stanie.

Jeżeli chodzi o wybór Zetor-Ursus, to stawiałbym na Zetora. Modele chyba od połowy lat 80-tych mają już w miarę komfortowe kabiny, o których w Ursusach możesz tylko pomarzyć.

Jeżeli chodzi o moc, to jak masz kasę to szukaj 100-konnego z turbiną. Zapas mocy w stosunku do areału nie zaszkodzi (będzie Się szybciej i wygodniej robić), a jak daj Boże w przyszłości przybędzie pola to nie bdziesz musiał całego gospodarstwa od razu modernizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi217    2
mysleliśmy z ojcem nad belarusie 820,2 nowym z powodu choroby ojca zrezygnowalismy i mamy zamiar kupic coś uzywanego. Ojciec widzi tylko mtz mówi ze twarde silniki itd duzo biegów mozna dobrze dobrać no i w cenie ok 30 35 tyś młode roczniki jeszce w miare. ja znowu mam przekonanie co do silników i tego ze mtz to ciagnik do katowania w polu ale mamy ta c 385 i robiłem w niej już chyba wszystko przy zakupie takiego ursusa 914 lub 1014 wiedział bym na co zwracać uwage no juz sie zna bardzo dobrze buzowe tego typu ursusa a przy mtz nie bardzo. chociaż argumety ojca tez mnie kuszą na mtza i nie wiem co lepiej ?? najlepiej jak by sie wypowiedział uzytkownik który uztykuje oba tego typu ciągniki gdzies w galerii kiedys widziałęm ktoś tam miał mtz i ursusa z przodkiem

 

Mysle ze URSUS 914-1014 to dobre ciągniki sam posiadam 1014 od roku i jestem zadowolony jak do tej pory nic sie nie psuje wszystko dziala. Tylko przy zakupi rade zwrócic uwage na to czy dzilaja dzwignie pod kierownica(żółw i WOM) to bardzo wazne ale ogólnie polecam


Moje filmy: http://www.youtube.com/profile?user=tomi2177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

No wiesz za wiele rad dotyczących zwracania uwagi przy ursusie to nie musicie mi dawać bo jeżdżę cięzkim ursusem od kąd pamiętam jeszcze u dziadka a potem u nas. Podjeliśmy decyzję ze jak już się zdecydujemy ze kupujemy to zalęzy co się w ładnym stanie trafi albo zetorek ciężki z turbo albo 1014 i jeszce jest czas pomysleć czy nie 1224 bo kasa taka sama a mocy będzię w zapasie a potzreba troche zapasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

JAK dla mnie to MTZ tylko zależy jaki czy 82, 82 TS a może 1025??jak dla mnie to mtz jest bardziej poręczny, zwrotniejszy. i posiadacze ursusów 9.. czy 1... nie piszcie że te maszyny mało palą proszę, to już dzieci wiedzą że jak żetor czy silnik od niego to mały CPN na podwórku trzeba mieć :) i nie piszcie że w MTZ są skomplikowane biegi bo wyśmieje każdego kto tak powie :) bo głównie używa się tylko cztery biegi od 6 do 9.Polecam każdego MTZ a uszczelnić go to nie problem trochę pomysłowości. znajomy ma 1025 i robi nim na 110 ha i daję radę.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
posiadacze ursusów 9.. czy 1... nie piszcie że te maszyny mało palą proszę, to już dzieci wiedzą że jak żetor czy silnik od niego to mały CPN na podwórku trzeba mieć :)

To fakt przez Ciebie doświadczony czy tylko głosisz populizmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Dobrze że pouczył właścicieli ursusów jeszcze by ktoś napisał że mu mało pali albo że niema do niego dystrybutora z dużym zbiornikiem na podwórku. Tak jak napisał dzieci wiedzą.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja jezdze MTZ i ursusami. Moge stwierdzic,ze ursus wiecej spali (nawet w ciezkiej pracy) ale jak policzyc koszty remontow,to moim zdaniem eksploatacja ursusa bedzie tansza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meler    1

Witam

U mnie w gospodarstwie był uzytkowany MTZ 82 oraz 914, traktory były u nas od nowości i występowały w nich usterki żeby nie było, jednak nic poważniejszego

Mtz 82 99r 1200 Mtg(nadal jest u nas w gospodarstwie)

PLUSY

+Małe spalanie w lżejszych pracach(w porównaniu do 914)

+Duża liczba biegów

+Szybka skrzynia(idealnie nadaje się do transportu)

+Leprze wykonanie kabiny

MINUSY

-mała masa

-wąskie koła

-mniejsza siła uciągowa

-słaby podnośnik

-mała szczelność hydrauliki(jak sie dba to można temu zaradzić )

-mała wygoda, jest sztywny:/

-problem z wyczuczuciem skrzyni

Ale można sie tego nauczyć jednak bendze to trwało dłużej niż w przypadku ursusa.

-pod dużym obciążeniem spali więcej jak 914 przy tej samej pracy.

-mała kabina

Ursus 914 90r 2500mtg(sprzedany rodzinie i nienarzekają)

PLUSY

+Duża siła uciągowa

+Mocny podnośnik

+Większa masa

+Duża przestronna kabina

+Łatwa obsługa

+Szerokie ogumienie

+Możliwość łatwej rozbudowy przedniego obciążenia oraz podnośnika.

+Niezawodny

MINUSY

-Dość duże spalanie w lekkich pracach

-Wolny(mielimy z wolną skrzynia)

-Słabe wykonanie kabiny np: brak obić błotników itp

 

Napisałem to na podstawie opini ojca i swojej.

 

Mtz idealnie nadaje się do transportu i lekkich prac polowych. Zbiornik paliwa 120 l starczał na 2 dni z agregatem uprawowym 3,60

Dobrze sprawuje się przy turze, ma wyjścia olejowe z przodu

Bardziej pasuje do gospodarstw z produkcją zwierzęcą.

 

914 dobrze sprawuje się przy ciągnięciu dużych ładunków. Bardziej nadaje się do ciężkich prac polowych typu agregat uprawowo siewny

czy pług. 914 musi być w pełni wykorzystany bo na pusto jest nieopłacalny:/

Gadanie ze Ursus ma mało biegów to nieprawda chyba ze ma się niesprawne półbiegi ma on 4 biegi polowe i szosowe a na każdym biegu jest

żółw i zając tak ze może jest trochę mniej jak w mtz-ecie ale i tak można dobrać odpowiednią szybkość.

 

Mtz nie jest przystosowany do dużych obciążeń dla porównania.

914 i mtz były podłączone do pługa z grdziądza 4*45(mamy 2 takie same)

Ursus bez problemu sobie radził z podnoszeniem oraz z uciągiem.

Mtz miał małe problemy z podnoszeniem, jeśli chodzi o uciąg to ma on mniejszy od ursusa

na równym i suchym polu szedł bez problemu leczy gdy podjeżdżał pod górkę miał czy też wjeżdżał w mokry dołek miał problemy

co niewystępowało w przypadku 914.

Dlatego zdjeliśmy 1 skibe.

 

kolego nie uzywamy kolorow

Edytowano przez Meler
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19
To fakt przez Ciebie doświadczony czy tylko głosisz populizmy?

 

fakt doświadczony w pracy z 912 wuja


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

OK, niech będzie, ale w takim razie do MTZ potrzeba większy CPN na podwórku jeśli miałby służyć w ciężkich pracach polowych - patrz post wyżej, takie opinie bardzo sobie cenię gdyż wypowiada sie użytkownik jednego i drugiego ;) Chyba nie ma bardziej obiektywnego porównania niz praca w jednym gospodarstwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj