Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6210 SE Same problemy!!

94 odpowiedzi na ten temat

#41 Share golas5720

golas5720

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:44

John Deere 6210 SE Same problemy!! Człowieku. W wielu tematach gdzie jest mowa o jelonku jest mowa o tym że na serwis trzeba było czekać bardzo długo. Sam mam john deere-a od bardzo dobrego dealera i nic mi się nigdy jeszcze w ciągniku niestało. Jeżeli mam jakiś problem chcę się czegoś dowiedzieć dzwonie do pracownika i pomaga mi a jeśli to coś więcej to przyjeżdza w bardzo szybkim czasie. I to jest prawdziwy wzór john deere-oskiego dealera.

Jelonek poprostu olewa małych gospodarzy.
Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6210 SE Same problemy!! Dzisiaj, 15:44
  •  

#42 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 21:04

John Deere 6210 SE Same problemy!! Skrót SE oznacza-spier... elektronika.Ogromna ilość awarii układu paliwowego.I to nie jest wina paliwa.Na mnie nie robi wrażenia ładne wykonczenie wnętrza kabiny i przyjemna dla ucha praca silnika.Za te pieniążki sprzęt ma być bezawaryjny i zarabiać na siebie.

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 21:14

John Deere 6210 SE Same problemy!! Wiesz co Skrzypek-zaczynam podejrzewać że na drugie masz Korbanek :D-a tak poważnie-to ile tej elektroniki masz w SE ?I jakie dokładnie były te awarie układu paliwowego ?Gdzieś wcześniej stwierdziłeś że Twój brat pracuje w serwisie-ale za granicą-tak ?-no to powiedz w jakim kraju a wtedy postaram się sprawdzić co piszą rolnicy z owego kraju na temat tych ciągników-no chyba że Internetu tam nie mają-albo mówią po węgiersku :D

#44 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 05:48

John Deere 6210 SE Same problemy!! Przyjacielu Jaro-pracowałem u Korbanka w latach1994-96.Dominatory i Megi sprzedawane były jak świeże bułki.Fendt śnił się każdemu rolnikowi.I też w fabryce w Harsewinkel zdarzały się buble.Moja wiedza kończy się na Dominatorze i Medze więc nic nie potrafie o nowym sprzęcie napisać.Korbanek powyganiał mechaników na własną działalność co było błędem,placówki serwisowe dał pod kontrole niewłaściwym,nieodpowiedzialnym ludziom,więc spakowałem walizki i wróciłem do doM.

#45 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 09 kwiecień 2008 - 07:06

Ja jestem od John Deere Jelonek koło Poznania

No to pokaz swojego pierwszego posta w tym temacie swojemu przełożonemu w Jelonku - napewno się ucieszy a ty będziesz mógł iśc popracować do korbanka :D (o ile już tam nie pracujesz)

a teraz w temacie - nie mówię ze taka sytuacja nie mogła mieć miejsca jak opisał kolega @johndeere ale coś mi tutaj za dużo wad JD i za dużo chwalenia Fendta - z ciągnikami zarówno starymi i nowymi jest tak ze czasem się psują jedne częściej inne rzadziej - moze to nie najlepszy przykład ale mielismy swego czasu w zakładzie dwa ursusy C-360 z roku 1986 i numery seryjne tych ciągników różniły się o 8 sztuk - i pierwszy z nich chodził jak żyleta (beczka 9000l i przyczepa HL8011 dla niego to nie problem a o 7 polowej bronie to już nie wspomnę) a druga (ta młodsza o 8 sztuk) 15 za bramą Agromy zagotowała się w niej woda (wadliwy termostat) a na pierwszy przegląd gwarancyjny ciągnik musiał być odcholowany (nomen omen przez tę drugą 60-tkę) a po 600 MTH w wadliwej C-360 pękł wał korbowy (jak marchewka) więc z ciagnikami jest różnie

O jakości wykonania między JD a Fendtem nie mogę wiele powiedzieć bo mam w praktyce styczność tylko z JD 8200 ale kilka razy widziałem również Fendta (dokładnie to model 824) z którego olej wyciekał mocniej niż z MTZ-a ( nie uchybiając MTZ-owi)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#46 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 07:27

Ja mam takiego jd z 2002(pracuje od 2003) roku. 5000 tys mtg bez awarii. Nie narzekam. jak do tej pory na naprawy wydałem 2000 tys zł. Tj uszczelka łącząca skrzynię, potem kawałek stali od hitha i pompkę paliwową z baku. to wszystko i jestem zadowolony.

Ile kosztuje taka pompka paliwowa do baku. Czy jak włączysz kluczyk to powinna ona po odkręceniu odpowietznika na filtrze pompować paliwo i odpowietrzyć układ, czy dopiero jak zacznie kręcić rozrusznik?
Pozdr

W takim razie u mnie musi być już słaba ponieważ przy odkręconym odpowietrzniku i włączonym kluczyku nie pracuje a dopiero jak włącze rozruch to ją słyszę i lekko pompuje.

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 07:32

John Deere 6210 SE Same problemy!! Odpowietrza bez kręcenia rozrusznikiem

#48 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:38

Ile kosztuje taka pompka paliwowa do baku. Czy jak włączysz kluczyk to powinna ona po odkręceniu odpowietznika na filtrze pompować paliwo i odpowietrzyć układ, czy dopiero jak zacznie kręcić rozrusznik?
Pozdr

W takim razie u mnie musi być już słaba ponieważ przy odkręconym odpowietrzniku i włączonym kluczyku nie pracuje a dopiero jak włącze rozruch to ją słyszę i lekko pompuje.

Około 600 zł netto ja swoją zajechałm paliwem z wodą (nasze piekne stacje tak chrzciły ON). Na bank przez wodę bo często musiałęm spuszczać wodę z ostojnika. Po wymianie filtrów włączasz na kilka minut i dopiero rozruch i maszynka pali z dotyku. Nie powinno być żadnego "chechłania" rozrusznikiem :D

#49 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:48

John Deere 6210 SE Same problemy!! kupowałem znajomemu w pąpke do JD 6610 i to wtedy był roczny traktor jak dziś poamiętam cene 714zł i coś później mówił że te pieniądze mu zwrucili bo była jakaś wadliwa serria tych pąpek

#50 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 06:50

John Deere 6210 SE Same problemy!! Przyjacielu Mechanizator-JD 8200 to dobry ciągnik.Zwykła,rzędowa pompa wtryskowa.Bez zbędnych-psujących się bajerów.Uważaj bo przy tych ciągnikach serwisy mają pole do popisu,już tłumacze-w skrzyni i hydraulice pojemność oleju wynosi 120l,a olej spuszca się z dwóch miejsc-są dwa korki spustowe(jedno z sitem).Z jednej komory schodzi ok.50l,a z drugiej 70l.Tu dodam,że w czasie pracy te oleje mieszają się.Serwis spuszcza olej z jednej komory,zmienia filtry i wlewa ok.70l a fakturka wynosi 120l.A ich drani przyłapałem!Olej w skrzyni i hydraulice jest tak czysty,że nie poznasz czy nowy,czy stary.A jego poziom widzisz w rurce koło cięgien.Wniosek-patrzmy na ręce serwisantom-wszystkich marek! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 13:33

John Deere 6210 SE Same problemy!! Do wymiany wzywać serwis -na gwarancji to rozumiem, ale po to na pewno zrobię to lepiej i dokładniej bo nigdzie mi sie nie spieszy :D

#52 Share jd6220

jd6220

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 23:12

John Deere 6210 SE Same problemy!! JOHNDEERE jak ci ten ciągnik sie nie podoba to po co go kupywałeś ???????

#53 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 czerwiec 2008 - 23:25

John Deere 6210 SE Same problemy!! Ja mam jd 6210. Pracował z stollem V202, Przyczepą sarmat 12 ton i najwięcej z opryskiwaczem RAU 4 tys litrów. Mam go od 2002 roku. Teraz ma ponad 5300 mtg, jak na razie nic poważnego się z nim nie działo. Siadła pompka zasilająca pompę główną (2,5 tys mtg na opale przejeździł) oraz takie małe gówno do blokady hitcha. Poza tym jest bezawaryjny i póki co nie żałuje. 80% swego życia pracował na wykorzystaniu mocy od 90% do 100%, nigdy lekko nie miał, wiec nie mam co narzekać(a 12 tonową przyczepkę tandemową w polu pociągnąć dla takiego traktora to nie lada sztuka). Dla mnie firma Jd stwarza zaufanie takie, aby w najbliższych latach całość gospodarstwa pracowała na maszynach tej firmy (i wszystko ku temu zmierza)

#54 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:05

John Deere 6210 SE Same problemy!! Jelonek k/Poznania to... dużo mógłbym o nich powiedzieć niestety jednak nic dobrego.... za filtr do paliwa wołają 20 zł więcej jak w Grene, dwa pasy do kombajnu droższe są w sumie o 1000 zł od tych z Grene i serwis... Jeśli miałbym kupić ciągnik tej marki to tam gdzie go produkują... Fakt później problem byłby z serwisem, ale tą jedną wymianie filtrów i olejów jakoś bym strawił...
opisywany ciągnik 6210 - ja poznaje go po
braku halogenów w dachu,
wydech z lewej przy masce,
okrojony licznik motogodzin... być może się mylę ale ja tez na pierwszy rzut oka widzę ze to wersja okrojona, u mnie jeden ma 6610 ale nie narzekają na niego. Ja tez jeżdżę na tej marce, fakt nowy nie jest, ale nie nakręciłby 6 tys mth jakby się tak wciąż psuł.
DEZERTER

#55 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 22:31

John Deere 6210 SE Same problemy!! Kol. johndeere czy przypadkiem na silnik nie ma 2 lata gwarancji ? a na reszte jest 1 rok także wydaje mi się że coś kręcisz - co mi się bardzo nie podoba.
Jeszcze może być jeden problem gniotące raty :) - właśnie wtedy przestaje się sprzęt podobać :) a jak się psuje.... Mam nadzieje że się nie obrazisz.

#56 Share bartekjd1

bartekjd1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 22:44

John Deere 6210 SE Same problemy!! ja swoim 6210 mam 2500mtg i jak na razie zadnych problemow jestem zadowolony ;)

#57 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 luty 2010 - 11:26

John Deere 6210 SE Same problemy!! Też mam 6210 SE 2001r kupiony w Jelonku ,mam 1800 mtg. z usterek - spalona pompka zasilająca w zbiorniku , czujnik temp. i najgorsze że podnośnik nie trzyma .Max spalanie u mnie to 10l/mtg w transporcie 2xHl 8T w orce 4x40 obrotowy ~ 9 l/mtg

#58 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 październik 2010 - 18:06

John Deere 6210 SE Same problemy!! Witam.Dzisiaj w JD 6320. urwało sie koło pasowe od pompy wodnej.Jaka mogła byc przyczyna?,luzu nigdzie nie ma,pompa lekko sie kreci, koło jest masywne a popekało we wszystkie strony.Było dobrze przykrecone bo jak odkrecałem częsc przylegajaca to sruby stawiały opór.

#59 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 październik 2010 - 21:41

John Deere 6210 SE Same problemy!! może zmęcznie materiału
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 październik 2010 - 06:13

John Deere 6210 SE Same problemy!! Widac po serii w miare nowy ciągnik i juz się koło zmęczyło może w chinach robione. Przecież jd to jd jak mówią niektórzy. A tak na powąznie jak pisze przedmówca zmęczenie materiału sprawdź dla wszystkiego inne koła czy któreś nie ma np bicia i nie generuje drgań sprawdź tez pompe.