Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6210 SE Same problemy!!

94 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johndeere

johndeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 luty 2007 - 19:47

John Deere 6210 SE Same problemy!! Witam Wszytskich Bardzo Serdecznie na naszym rolniczym forum. Chciałbym poruszyć temat ciągnika rolniczego JD 6210SE z 2001 roku kupionego u Dilera w Jelonku koło Poznania ! Zaczne od problemów jakie ten ciągnik sprawił. Zaczęło się od drugiego roku użytkowania tego ciągnika (gwarancja tylko na jeden rok, szok dla mnie, uważam że tak wychwalony i wypromowany cięgnik jak piszą inni i mówią o nim inni to powinien mieć gwarancje 10 lat !!!!!) Pierwszym problemem było pęknięcie filtra oleju hydraulicznego przy 300 MTG (NIEWIARYGODNE A PRAWDZIWE) Następna usterka jaka wystąpiła to zapowietrzanie się układu paliwowego (Brak zaworku zwrotnego i wymiana przewodów paliwowych) Kolejnym bardzo poważną naprawą, która musiałem zwalczyć to wymiana spręzarki klimatyzacji, która zatarła się przy 600MTG a przyczyną było optarcie się przewodów przy silniku (taki JD a nie umie położyć i zabezpieczyć przewodów przy silniku, który ma drgania podczas prac, bo leży na poduszkach) Nie będę tutaj pisał o kosztach jakie mnie wyniosły przy prawie nowym, ledwie dobrze dotartym ciągniku JD. Przy przebiegu około 1000MTG przepaliła się rura wydechowa ( co dla mnie był to ogromny szok i skandal) Dla porównania rura wydechowa w ciągniku ZETOR 7211 wytrzymała 6000MTG. Ale to nie koniec usterek i awari tegoż wychwalonego ciągnika John Deere. Przy przebiegu 1100MTG następuje wyciek oleju na uszczelece rozrządu ( naprawe wykonuje serwis i bagatelka wymiana uszczelki sięga 2000zł !!) Nastąpiła tez awaria regulacji dolnych cięgieł. Cały czas ciągnik ten jest regularnie serwisowany i naprawiany przez Dilera w Jelonku koło Poznania. Ciągnik na dzień dzisiejszy ma 1500MTG i jest drugim ciągnikiem o mocy 90KM, a pierwszym jest Fendt w którym nic się nie dzieje jak na razie. A teraz napiszę pare mądrych zdań o jego oszczędnym, wychwalonym SILNIKU w miesięczniku TOPAGRAR!! Jest to wręcz nie wiarygodne żeby ciągnik o mocy 90KM spalał w od 12 do 20 LITRÓW ON na GODZINE !! Są to zbyt duże koszty na utrzymanie tego ciągnika w poruwnaniu do FENDTA 309 C to około 30% JD spala więcej paliwa. Moim zdaniem JD jest tylko wychwalonym ciągnikiem, którego sponsorują rolnicze gazety, wzamian za dobre, pozytywne opinie na temat ciągników JD w mocy do 100KM. Bardzo chętnie przeczytam wasze spostrzeżenia, które ja tu poruszyłem a z którymi możecie się nie zgadzać ale niech piszą tu osoby, które mają podobny ciągnik lub podobne problemy z tym ciągnikiem. Ja na dzien dzisiejszy uważam za ciągnik numer jeden to FENDT nie wspominając juz tu o FENDCIE z skrzynią VARIO. Przypomniało mi się że jedynym plusem tego ciągnika JD jest jego zwrotność ale nic po za tym, nawet nie ma zegaru godziny i minuty. Serdecznie poydrawiam i nie polecam John Deera 6210SE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6210 SE Same problemy!! Dzisiaj, 22:48
  •  

#2 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 14 luty 2007 - 20:26

John Deere 6210 SE Same problemy!! Kolega ojca ma JD, ma 90 km czyli bedzie chyba ten samo model co wyzej wymieniony, nie orientuje sie zabardzo w numeracji JD, kupił go w tamtym roku, ma cos ponad 150 godzin, jest jeszcze na gwaracji, dwa razy wyminiono mu pompme hydrauliki, wiekszych problemów narazie nie miał z tego co mówił.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#3 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 14 luty 2007 - 20:37

John Deere 6210 SE Same problemy!! witam nie co do seri SE juz było poruszane...seria SE jest okrojona ze wszystko sa taka kakie moza powiedziec maszyny drugej kategori pełno w nich wad...ale i cena inna jak za normalna wersjie
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#4 Share johndeere

johndeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 luty 2007 - 20:54

John Deere 6210 SE Same problemy!! Witam ponownie ! Przecierz wersja SE jest wersją wyższą ,niż modele bez SE

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:07

John Deere 6210 SE Same problemy!! Oj czy Ty aby na pewno wiesz co piszesz ?SE-to tak jak pisał Witek-okrojony model

#6 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:07

John Deere 6210 SE Same problemy!!

, ma cos ponad 150 godzin, jest jeszcze na gwaracji, dwa razy wyminiono mu pompme hydrauliki, wiekszych problemów narazie nie miał z tego co mówił.

DWA razy wymieniana pompa od hydrauliki w ciągu 150 godzin i nie miał większych problemów ???
a ile by to kosztowało gdyby za to zapłacił ???
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#7 Share johndeere

johndeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:19

John Deere 6210 SE Same problemy!! Jak mam to rozumieć ,, wersja okrojona" !! Wersja 6210SE jest przecież w klimie, turbo doładowaniu, rewers, kogut, obciążniki , opony radialne itp.

#8 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:22

John Deere 6210 SE Same problemy!! Coś mi sie wydaje że użytkownik johndeere to jakis pan od korbanka :)

#9 Share johndeere

johndeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:25

John Deere 6210 SE Same problemy!! Ja jestem od John Deere Jelonek koło Poznania

#10 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:32

John Deere 6210 SE Same problemy!! @johndeere

SE to gorsze wydanie, Premium "lepsze" . Sam powiedz kupiłeś go bo był tani :) w porównaniu do Fendta pewnie o 40% :)
tak to jest jak najwazniejszym kryterium jest cena, a nie jakość. Tani ale z wadami.
Znam taka samą akcje z fendt 309 pod wzgledem awaryjnosci jak wyzej wymieniona u JD 6210SE. Nie ma reguły. czasem trafi sie taki zonk.

Znasz jakiś ciągnik nowy JD bez Turbo? rewers,opony radialne to jest standart :)
Tu chodzi o troche grubsze zeczy, a mianowicie o silnik, który nie jest w CR , pompa hydrauliczna montowana w SE zawsze jest okrojona, szkrzynie biegów, TUZ i sporo drobiazgów. Pamiętam ze ciagniki w wcześniejsze wresji SE nie posiadały ramy.
Klima to drobiazg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:54

John Deere 6210 SE Same problemy!! Ja co prawda jak mantrę powtarzam czasami słowa naszych zachodnich kolegów po fachu-ale oni też piszą o JD SE,że jest to model nienachalnie bezawaryjny :)

#12 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:43

John Deere 6210 SE Same problemy!! Witam!
W końcu znalazł się ktoś szczery do bólu i potrafi jak prawdziwy farmer powiedzieć prawdę o swoim ciągniku. Moje uznanie więcej takich na forum. Dosyć słodzenia o JD "nizawodność naszą siłą" chyba się to hasło troszkę zdeaktualizowało. Ktoś prawdę powiedział że takiej reklamy i prania mózgu jakie nam funduje jelonek nie robi nikt a niestety wielu z nas bardzo prosto łyka slogany. Każdy ciągnik się psuje mniej lub bardziej. Pozdrawiam.

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:51

John Deere 6210 SE Same problemy!! Teraz czekamy na następnego odważnego z mózgiem zamiast wody ,który opisze swoją gehennę z McCormickiem :).Tyle,że ten ktoś od JD to nawet zbyt dobrze swego modelu nie znał-jak rozumiem człowiek od McCormicka będzie każdą własnoręcznie rozbieraną część znał :)

#14 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 14 luty 2007 - 23:11

John Deere 6210 SE Same problemy!! Człowiek od McCormicka, New Hollanda, CASE, Valtry, Zetora, Ursusa, itd marek do wyboru mamy wiele. Zapraszamy.

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2007 - 23:18

John Deere 6210 SE Same problemy!! Dokładnie tak jak MCKYLO napisał :)-zapraszamy-swoją drogą muszę Tobie,drogi MCKYLO zwrócić uwagę,iż nie jestem jakimś nawiedzonym JD-fanem-ale to tak na marginesie .

#16 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 luty 2007 - 00:29

John Deere 6210 SE Same problemy!! Oj cos ciężko mi się zdaje że @john deer to faktycznie ktoś z korbankowa :)
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#17 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 15 luty 2007 - 09:24

John Deere 6210 SE Same problemy!! Może mi się tylko wydaje ale gdzieś już czytałem identyczną wypowiedz jak ta pierwsza :) . I chyba było to na forum top agry.

@johndeere
Dobre. Żeby właściciel nie wiedział że SE to okrojona seria. Nawet ja (przeciwnik "wspaniałych" jeleni) o tym wiem :) .

#18 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 15 luty 2007 - 10:40

John Deere 6210 SE Same problemy!! Cześć jaro ja też nie jestem fanem McCormicka, tak na marginesie mam swoją ulubioną markę ale mało o niej piszą więc nie zaczynam tematu a faktycznie chyba zbyt dobrze nie wczytałem się w posta że kolega nie rozróżnia dokładnie SE i Premium no to coś tutaj nie gra. Moim skromnym zdaniem straszny śmietnik się na tym forum zrobił dużo pisania mało konkretów zaczynam się zniechęcać i chyba zacznę tylko czytać jak w gąszczu tematów znajdę ten co mnie interesuje. Pozdrawiam

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 luty 2007 - 11:11

John Deere 6210 SE Same problemy!! A jaka to jest marka MCKYLO ?Myślę,że nie ma problemu abyśmy porozmawiali na spokojnie i merytorycznie o ciągniczkach-niekoniecznie rozwlekle smile.gif

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 15 luty 2007 - 11:46

John Deere 6210 SE Same problemy!! Hej jaro! Hm hm zastanowię się dobra propozycja. Pozdrawiam.