Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR]

129 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Max11441

Max11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 październik 2008 - 20:59

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] Z 2007 roku były już z normą euro 3. z oznaczeniem silnika  (10,13,14,15)-05

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] Dzisiaj, 03:43
  •  

#62 Share roobercik

roobercik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 październik 2008 - 21:31

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] no właśnie i jest również tam jakiś czujnik przy kolektorze wydechowym i nie wiem jak zaślepię tą rurkę czy nie zacznie coś wariować - próbował ktoś może tak robić?

#63 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 07 październik 2008 - 22:44

no właśnie i jest również tam jakiś czujnik przy kolektorze wydechowym i nie wiem jak zaślepię tą rurkę czy nie zacznie coś wariować - próbował ktoś może tak robić?

Jeśli masz zetora z euro 3 to proszę napisz jak się sprawuję. Chodzi mi o reakcje na gaz i czy też dymi czarnym dymem. To nie czujnik a zawór tak myślę połączony z jakimś czujnikiem na kolektorze ssącym .Jeśli możesz to przyjrzyj się tego powiedzmy czujnikowi i napisz co zaobserwowałeś .

#64 Share Max11441

Max11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 październik 2008 - 21:11

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] Z euro 3 jest tak samo jak u wszystkich forter,kopci przy ruszaniu puzniej przestaje.Silnik też jest słaby poniżej 1500obr/min. Sądzę że to jest wina turbiny tzn.turbodziura, nic na to sie nie poradzi. Powyżej tych obrotuw jest już dobrze.

#65 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:34

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] ja tez mam frotke 115 2009 r. i tez taki mol ponizej 1500 ze szok, panowie jak myslicie czy w moim zetku tez mozna zatkac ta rurke
maszeruj albo giń !!

#66 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:32

ja tez mam frotke 115 2009 r. i tez taki mol ponizej 1500 ze szok, panowie jak myslicie czy w moim zetku tez mozna zatkac ta rurke

własnie ja mam forterre 125 i tez mnie to denerwoje troche... u nas sa silniki euro 3... a da sie to zatkac??

#67 Share Moryc

Moryc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 15:28

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] mam pytanie ma może ktoś foto tej rurki?

#68 Share marventur

marventur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 21:40

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] A więc tak.. przyjrzałem się całemu tematowi bo również mam forterre 12441 z 2009r.
forterra posiada zawór EGR sterowany elektromagnesem, te kable pod "kolektorem" (a raczej chłodnicą EGR-u) są od sterowania zaworem i ich zdjęcie spowoduje że zawór nie będzie się otwierał i dymił do kolektora ssącego :-), ale jest jeszcze mały obieg spalin który dymi cały czas od momentu odpalenia (to ta mała rurka w EGR). Zawór połączony jest kabelkami z pompą wtryskową i to ona nim steruje.

Samo zdjęcie kabli nie poprawi dynamiki silnika ponieważ zawór EGR-u otwierany jest powyżej 1500 obr( wiem z autopsji zdjąłem rurke z egr i sobie pogazowałem) zawór zamyka się również w momencie hamowania silnikiem.
cały patent egr w zetorze ma dwa obiegi "duży" i "mały", duży to zawór a mały to ta rurka nad zaworem.
Zaślepienie tej małej rurki spowoduje większe ciśnienie w kolektorze wydechowym na wolnych obrotach więc większe obroty turbo i wtedy dopiero silnik się zwija do życia. Nie czuje się tego przeskoku powyżej 1500 obr..
Z jednej strony egr działa jak drugie turbo bo również razem z turbiną dostarcza jakieś ( zatrute) ciśnienie do kolektora ssącego, ale jego wyrzucenie spowoduje zwiększenie obrotów turbo i większe ciśnienie, mało tego turbo będzie podawać więcej zimnego powietrza na tłoki bo mamy intercolera a zimnego powietrza zmieści się więcej jak ciepłych spalin.
Chyba jedyna wada zaślepienia egr to dłuższe nagrzewanie się silnika ponieważ przez chłodnicę spalin , spaliny już nie będą płyneły.

ja w moim ciągniczku zaspawałem tę rurkę co wchodzi do kolektora ssącego :-) tak żeby szło to ustrojstwo reanimować wrazie czego. Wiem że poprawiła się dynamika i myślę że pare koników mu to dodało przynajmniej takie mam wrażenie. za tydzień wyjadę gruberem to będę wiedział.

optymalnym rozwiązaniem było by na tę małą rurkę założyć jakiś zaworek i można by wtedy go np. zimą otwierać a z zaworu zawsze można zdejmować kable to też nie problem.

Nasuwa się pytanie o ile zwiększą się obroty turbo na wysokich obrotach i czy turbo to wytrzyma.

jeśli się mylę z tymi ciśnieniami i temperaturą powietrza dostarczanego do cylindra to niech mnie ktoś poprawi. i sorki że troszkę bazgrolę ale próbowałem to opisać "prosto"..

#69 Share ferdynand

ferdynand

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 06:41

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] Jest pare osób które to zatkało?? Mam 9641 2007r, noi tak jak mowicie tier2,moze ktos kto to zrobil jak to sie spisuje,bo mozna by sprobowac taki tuning opdalic.

#70 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 20:23

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] mnie to już ręce szwędzą;p jutro bede grzebał :D
tylko powiedzcie mi tak w wersji rozszerzonej co mam zrobic po koleji :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 18:01

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] witam,
no i ja w koncu skusilem sie na mała modernizacje swojego zetorka, mianowicie zaspawałem tę rurkę i zdjełem kable z zaworu EGR
Wrażenia:
ciagnik nie jest mułem jak do tej pory ponizej 1500 obr, wiem bo akurat orałem pod pszenzyto, 1 dzien bez modyfikacji, drugi dzien z modyfikacja, teraz to poprostu poezja, zlikwidowałem rzecz która mnie w tym ciągniku najbardziej denerwowała
Paliwo:
na temat zużycia nie moge sie wypowiedzieć, ale wydaje mi sie ze pali odczuwalnie mniej, ale to moze byc roznica spowodowana parametrami orki, 1 dnia orałem ciezsze kawałki
Ztykać czy nie zatykać:
nie zastanawiać sie nawet minuty, zaspawac to ustrojstwo, sam zrobilem to chociaz mam prawie jeszcze rok gwarancji.
Pozdrawiam i życze powodzenia w modyfikacjach
maszeruj albo giń !!

#72 Share Moryc

Moryc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 14:43

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] ma może ktoś fotkę tej rurki którą trzeba zaślepić? podeślijcie linka dzięki

#73 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 17:24

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] http://img815.images....us/f/egrr.jpg/
W linku jest fotka z przewodami, moze ktos napisac ktory przewod trzeba zaslepic, z gory dziekuje w imieniu wielu urzytkownikow. Mały update chodzi o rurke B

Edytowany przez slawny, 19 marzec 2011 - 20:47.

#74 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 20:28

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] Rurka B.
NAPIS ćWICZEBNY

#75 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 20:55

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] To chyba tylko Polak potrafi.
Edison wymyslił zarówkę, a polacy nadal twierdzą, że lampa naftowa lepsza.
Niemcy mercedesa, a placy że maluch lepszy.
Fendt skrzynię Vario, a polacy że stare Ursusy i Zetory lepsze.
Aż w końcu i zetor zastosował EGR w silnikach, a polacy zaspawać to świństwo.

Ludzie.
Nikt juz nie produkuje silnika samochodu bez systemu EGR.
EGR jest systemem powtórnego obiegu spalin do komory spalania silnika po to aby oszczędzać:
-środowiosko,
-paliwo,
-podzespoły silnika i skrzyni biegów.

Działa to w ten sposób, że:
jeśli silnik pracuje bez obciążenia to nie potrzebuje tyle tlenu do spalenia mniejszej ilości paliwa więc część spalin wraca do komory spalania mieszając się ze świeżym powietrzem.
jeśli podczas jazdy zdejmujemy nogę z gazu a pojazd toczy się, to pompa całkowicie ucina paliwo a do komory spalania idą same ciepłe spaliny i wychodzą tłumnikiem. Nie ma tak gwałtownego hamowania rozpędzonego pojazdu silnikiem jak by było gdyby do silnika trafiało świerze simne powietrze.

poniatno

#76 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 21:08

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] w nowych ciagnikach gdzie w silnikach jest technologia wykorzystujaca adblue nie ma recylkulacji spalin. Mam pytanie jeszcze odnosnie spalin, jak wysoka moga miec temperature w tym przewodzie, bo chcialbym zamontowac tam zaworek, pytanie jaki zeby wytrzymal temperatury.

Edytowany przez slawny, 19 marzec 2011 - 21:09.

#77 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 21 marzec 2011 - 21:21

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] po przeczytaniu tego tematu postanowiłem sam coś pogrzebać przy silniku ale nie zabardzo wiem która to rurka.

mam pytanie jest to rurka B na zdjeciu kolegi slawny???

#78 Share Moryc

Moryc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 12:54

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] Byłem ostatnio u znajomego i on wykręcił ten cały EGR wraz z rurką i zrobił dwie zaślepki. Przewody z płynem chłodniczym połączył, aby był przelew. Wymontował śmigło wiskozowe i założył sztywne. Powiem wam szczerze inny ciągnik i osiągi. Przynajmniej się nie grzeje.

#79 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 21:28

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] moje modyfikacje na dzien dzisiejszy to wymiana termostatu na starszy model i wstawienie zaslepki zrobionej z kawalka blachy miedzy chlodnice spalin a zawor egr( duzo lepsze i latwiejsze rozwiazanie gdyz w kazdej chwili mozna wrocic do oryginalnego set-up'u posiadam jeszcze zestaw do przerobienia wentylatora na zwykly bez wiskozy jednaj na razie go nie zakladalem aby przetestowac rozne konfiguracje, na dzien dzisiejszy czyli zatkany egr i termostat78stopni daje efekty: silnik nie zamula ponizej 1500rpm co przeklada sie na 2x zadsze uzywanie polowek i mniejsze zdzieranie spzegla, odnosnie temperatury to myslalem ze bedzie caly czas ok 80 jednak przy pracy ciezkiej jednak skacze do tych 100 i skoki sa jednak temp rosnie i spada w duzo mniejszym tempie moim zdaniem dzieje sie tak gdyz wiskoza zalacza sie w temp ok 100 stopni takze najlepszym rozwiazaniem byloby do mojej konfiguracji sprzeglo wiskotyczne o temp ok 85-90 stopni aby na pusto chodzilo sobie na pol gwizdka a pod obciazeniem na full nie dopuszczajac do rosniecia temp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:59

zetor 11441 słaby silnik poniżej 1500 obr/min [EGR] Witam. Posiadam Forterre z 2010 roku i dzisiaj z ciekawości zajrzałem do zaworu EGR i muszę stwierdzić, że rożni się od tego na zdjęciu tym ,że nie posiada rurki A. Wie ktoś może jakie jeszcze modyfikacje przeszła Forterra w 2010 roku, nie interesują mnie modyfikacje wyglądowe. ???? Dodam, że nie posiadam również wiskozy. Pozdrawiam