Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 18:38

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 czy w zbiorniczku wyrównawczym ma się zbierać ciśnienie? troche to dla mnie dziwne żeby zbiorniczek zbierał ciśnienie aż się rozdymał, że po odkręceniu korka psyknoł i zmniejszał objętość lekko objętość, na przeglądzie serwisant poprawił (przetknoł) trochę odpowietrzenie korka i troche lepiej było ale dalej duże ciśnienie sie zbierało no i w końcu proprawiłem sam :D :lol: że nie ma ciśnienia ale korek sie poci, i tak źle i tak niedobrze, więc czy w ciągniku ma sięzbierać ciśnienie, bo w samochodach jakoś tego nie zauważyłem najwyżej minimalnie więc czy muj korek był felerny, czy może ten typ tak ma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 Dzisiaj, 23:13
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 18:54

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 Lekkie powinno być (w granicach 0,8 - 1,2 bar, zależy) ale nie żeby zbiorniczek rozdymało :lol: Przy pewnej wartości nadciśnienia korek powinien puszczać do odpowietrzenia które powinno być drożne.

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 19:19

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 no właśnie lekkie ciśnienie, a u mnie rozdymało zbiorniczek, ba po 2 dniach postoju jeszcze było malutkie ciśnienie, korek jak korek ma dziurki do odpowietzenia ale całe odopowietrzenie to gumeczka z dziurką na środku taka że może powietzre dostać się do zbiorniczka ale zbiorniczek ciśnieniem zaciska się a przepuścić tylko przez dziurkę w gumce może no i trochę przetarłem tą dziurkę, ciśnienia prawie wcale nie ma ale niestety korek się poci, tragedii nie ma ale cay czas jest wilgotny, więc pozostaje chyba tylko wymiana korka

#4 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 19:46

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 ogolnie we wszystkich silnikach tak jest ze sie zbiera ciśnienie ale to że go rozdeło to już coś jest nie tak...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 19:51

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 sprawdziłem pasuje korek od poloneza, jest praktycnie taki sam tylko inny ma odpowietrzniczek, zobaczymy jak będzie z korkiem od poloneza :lol:

co do dużego ciśnienia w zbiorniczku zastanawiam się czy to nie ma związku z tym że nagrzewnica jest w dachu, więc pytanki do posiadaczy agroplusów lampo rollerów itp

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 22:34

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 Spotkałem sie kiedys w VW Transporteże T4 2,4D że zbiorniczek wyrównawczy ma korek bez odpowietrznika i szczelnie dokrecany. Gromadzilo sie w nim cisnienie. Po odkręceniu sadziło powietrzem a poziom płynu lekko sie podnosił. Zauwazyłem to także w jeszcze kilku różnych typach VW. One tak maja i działają. :D :lol:

#7 Share LamboR3

LamboR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 18:53

czy w zbiorniczku wyrównawczym ma się zbierać ciśnienie? troche to dla mnie dziwne żeby zbiorniczek zbierał ciśnienie aż się rozdymał, że po odkręceniu korka psyknoł i zmniejszał objętość lekko objętość, na przeglądzie serwisant poprawił (przetknoł) trochę odpowietrzenie korka i troche lepiej było ale dalej duże ciśnienie sie zbierało no i w końcu proprawiłem sam ;) ;) że nie ma ciśnienia ale korek sie poci, i tak źle i tak niedobrze, więc czy w ciągniku ma sięzbierać ciśnienie, bo w samochodach jakoś tego nie zauważyłem najwyżej minimalnie więc czy muj korek był felerny, czy może ten typ tak ma?

Musisz mnieć coś z korkem bo u mnie w R3 tak niema.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share agronom83

agronom83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 19:08

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 Nie chcial bym strszyć ale nadmierne ciśniemnie w układzie chłodzenia może być spowodowane uszkodzoną uszczelką pod głowicą. To tylk moja sugestia. ps. miałem taki przypadek.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 19:12

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 Nic takiego nie ma bo jak raz zluzuje korek i spuszcze ciśnienie to potem cały dzień może pracować i ciśnienie nie wzrasta, raczej jakiś taki twardy korek mam, ale przewody od chłodnicy nie są mocno twarde wiec chyba tak ma być, jakby korek nie trzymał ciśnienia to by sączył się płyn,
ps. agronom w jakim ciągniku tak było?

#10 Share LamboR3

LamboR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 12:56

Nie chcial bym strszyć ale nadmierne ciśniemnie w układzie chłodzenia może być spowodowane uszkodzoną uszczelką pod głowicą. To tylk moja sugestia. ps. miałem taki przypadek.

Może tak być, ze jest lekko uszkodzona uszczelka i po jakimś czasie może wzrosnąć ciśnienie.-mod

Edytowany przez Olik, 18 marzec 2009 - 19:57.
Popraw pisownię!

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 14:12

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 Zrobiłem mały test z ciśnieniomierzem na starym zbiorniczku z poloneza (taki sam korek) zmodyfikowąłem korek skracając sprężynkę, ciśnieniomierz pokazał ze otwiera się korek przy 0,7mpa a orginalny korek przy 1,2mpa a więc wszystko ok, co się okazało nawet na tak słabym korku zbiorniczek tak samo się rozdyma, tzn góra zbiorniczka podnosi się, więc obstawiam wadliwy zbiorniczek (z uszczelką obalam bo po zluzowaniu korka i zakręceniu na gorącym silniku potem żadne ciśnienie się nie zbiera, więc albo ten zbiorniczek jest felerny (po rozgrzaniu jakiś nawet elastyczny się robi) albo tak ma być, ale jeśli @lamboR3 tak niema to zbiorniczek będzie wadliwy, a tak wogóle czy ktoś wymienial kiedyś zbiorniczek wyrównawczy?

#12 Share agronom83

agronom83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 12:40

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 Ja tak miałem przy 1614. Raz na jakiś czas wzrastało ciśnienie i wypychało płyn z chłodnicy. To nie było za każdym kiedy sie uruchomiło ciągnik tylko sporadycznie. No nie wiem czy u Ciebie jest to samo bo to inne ciągniki ale zasada działania to sama. Nie jestem mechanikiem to tylko moja sugestja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 00:48

Zbiorniczek wyrównaczy układu chłodznie w r3/agrofarm/explorer3 http://www.youtube.c...I...A96&index=8 nie wiem ale na tym filmiku ten zbiorniczek wygląda zupełnie jak mój wzdęty lekko może tak ma być ze jak ciągnik się rozgrzeje, to góra zbiorniczka lekko sie unosi i to tak wyglada, jakby korek lekko sie pochylał?

Dodaj odpowiedź