Zaloguj się, aby obserwować  
Hiszpan321

Czy da radę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hiszpan321    0

Witam wszystkich. Mam pytanie czy mój zetor 7211 uciągnie agregat uprawowo siewny bierny 2,7 m. Piszcie opinie na ten temat. W top agrarze w ostatnim numerze był taki agregat uparaawowo siewny ciągnał go jakiś zetor 7211 ale chyba nie mial 2,7 m. Pozdrawiam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zależy czy na hydropaku czy nadbudowany ile waży i jaki masz podnośnik ale szanse raczej marne.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w uprawie może i by poszedł ale podniesć raczej nie da rady za lekki przód i brak przedniego napędu robi swoje. gdybyś miał 7745 to by poszedł spokojnie z uprawowo siewnym 2,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Skoro 7211 może mieć problemy z dużym agregatem uprawowym (np. 3m kultywator + 3 wałki), to nie sądzę, że da radę z uprawowo-siewnym 2,7 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

sam agregat bedzie juz dużo ważył jak dla zetorka a co dopiero jak go zasypie ziarnem:P moim zdaniem nie bedzie roboty tym zestawem:)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dużo zależy od tego jak bardzo oddalony od ciągnika będzie siewnik, gracki UG z hydropakiem są dość długie i nawet z narzuconym siewnikiem podejżewam były by problemy ze stabilnością. Krótsze i niewiele cięższe są brony wahadłowe, do tego lekki wał rurowy i po dociążeniu przodu może by robiło, oczywiście w szerokości 2,5 m :D

 

Tu agregat 2,7 który pracował z 7211 http://www.agrofoto.pl/forum/Famarol-2-7m-...image54481.html niestety bez wału :lol: Ciągnik starczał na styk jeśli chodzi o stabilność, trzeba było czepiać dodatkowe ciężarki z przodu. TUZ też nie miał wesoło ale działało i siało :D

 

Generalnie nie ma sensu przeciążać sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpan321    0

Chciałbym kupić coś na hydropaku ale jak nie da rady to musze sie rozejrzyć za nowym ciągnikiem. Podnośnik u zetora jest dobry i z siłownikiem wspomagającym. Ale jak mam jechać na polowych biegach to nie ma sensu. Chciałbym kupić Belarusa 892.4 to by śmigał bez problemu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Uciągnąć to da rade, będą tylko problemy ze stabilnością. Ja dodatkowo doczepiałem na przednią ramke 4x 25kg od MF 255 i było nawet OK w powyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj