Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ma ktos byki rasy BBB ??

75 odpowiedzi na ten temat

#41 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 11:39

Ma ktos byki rasy BBB ?? jak zamawiacie nasienie to gdzie później to czymacie w zamrażarce? i przez ile można to przechowywać? chce kupić kilka porcji i chciałbym się trochę dowiedzieć co z tym robić pózniej
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ma ktos byki rasy BBB ?? Dzisiaj, 09:45
  •  

#42 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2011 - 12:00

Ma ktos byki rasy BBB ?? @ adamo91 nasienie przechowuje się w ciekłym azocie w specjalnych kontenerach .Musi kolega znależć inseminatora który zechce przechować te porcje nasienia do czasu inseminacji .

#43 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 12:04

Ma ktos byki rasy BBB ??

jak zamawiacie nasienie to gdzie później to czymacie w zamrażarce? i przez ile można to przechowywać? chce kupić kilka porcji i chciałbym się trochę dowiedzieć co z tym robić pózniej

Kolego takie coś trzyma się w specjalnym kontenerze w ciekłym azocie. Przechowywać jeśli się nie rozmrozi można w nieskończoność. Zapytaj swojego inseminatora na pewno ma tę rasę bo ona jest teraz bardzo modna. A jeśli nie ma to sprowadzi bez problemu każda firma rozprowadzająca nasienie ma BBB.

#44 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 12:19

Ma ktos byki rasy BBB ?? a jak się zamawia to też przysyłają w jakiś specjalnych pojemnikach z ciekłym azotem?
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#45 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 12:21

Ma ktos byki rasy BBB ?? Przywożą bezpośrednio do wyznaczonego inseminatora

#46 Share xibo

xibo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:00

Ma ktos byki rasy BBB ?? Ja swoje krówki zacielam sam, a za belga płaciłem 20 zł za porcje, problemów z porodami nie było w przypadku hf, cielaczki bardzo ładnie przyrastały, czekam teraz jeszcze na krzyżówki z simem, zobaczymy co z tego wyjdzie...

#47 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 marzec 2011 - 06:13

Ma ktos byki rasy BBB ?? i jeszcze kolego napisz mi że dostałeś nasiona ICARE ??? jedna krowa z 11 sie tylko po nim zacieliła, a cielak to potwór sie rodził ledwo wyciagnelismy.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#48 Share xibo

xibo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 11:21

Ma ktos byki rasy BBB ?? Garde, Gargo, Nasau, takimi buhajami kryłem, ale fakt faktem, że z zacieleniami był problem, krowy które zacielały się od jednej porcji nasienia przez 3 poprzednie laktacje potrzebowały około 3 porcji belga. 25 porcji nasienia kupiłem a 9 krów zostało cielnych!!!

i jeszcze kolego napisz mi że dostałeś nasiona ICARE ??? jedna krowa z 11 sie tylko po nim zacieliła, a cielak to potwór sie rodził ledwo wyciagnelismy.

Edytowany przez xibo, 07 marzec 2011 - 11:52.

#49 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:49

Ma ktos byki rasy BBB ?? Panowie, a jak umaszczony jest cielak mieszaniec bbb x hf mam takiego do kupienia i nie wiem czy to mieszaniec z belgiem.
Piwo to moje paliwo

#50 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 maj 2011 - 21:10

Ma ktos byki rasy BBB ?? one są czarno białe ale na czarnych łatach mają pojedyncze białe włosy. Coś takiego jak stara krowa która siwieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 08 maj 2011 - 17:37

Ma ktos byki rasy BBB ?? Z tymi porodami to nie przesadzajcie. Grunt to wybrać odpowiednie sztuki do unasieniania. Może i krzyżówki z BBB nie cielą się samodzielnie ale jak już wspominałem nie każda krowa nadaje się do inseminacji tą rasą. Ważne jest też żeby do krzyżowania używać nasienia buhajów z oszacowaną wartością hodowlaną i z testem na łatwość porodów. Z tego co wiem to Mazowieckie Centrum w Łowiczu ma czystorasowe BBB z Belgii - nie pamiętam nazw buhajów ale można tam zadzwonić i się dopytać.

#52 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 maj 2011 - 17:56

Ma ktos byki rasy BBB ?? Mi ma się za parę dni cielić krowa po lathencie nie pamiętam z jakiej firmy on był. Czy ktoś ma cielaki po tym buhaju?

Edytowany przez damian40000, 08 maj 2011 - 20:53.

#53 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 maj 2011 - 18:39

Ma ktos byki rasy BBB ?? ja mam jałówkę bbb ok 50% i kurcze były problemy przy porodzie i jest DUŻA jak na niecałe 4 miesiące...
gmhnbmbnm

#54 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 08 maj 2011 - 21:10

Ma ktos byki rasy BBB ??

ja mam jałówkę bbb ok 50% i kurcze były problemy przy porodzie i jest DUŻA jak na niecałe 4 miesiące...

Przyrosty za to będziesz miał duże...
Jak 50% BBB to warto ją pokryć tez BBB - będziesz miał prawie czystą rasę :)
Tylko dobrze dobierz buhaja - w Łowiczu mają kilka.

Edytowany przez kombinat, 08 maj 2011 - 21:13.

#55 Share krasa

krasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 18:15

Ma ktos byki rasy BBB ?? belgijskie blekitno biale, a ja z kolei czytalem ze problemow z wycieleniami niema poniewaz cielaki rodza sie male, dopiero w 4,5 miesiacu zaczynaja przerastac i robia sie takie mutanty, macie moze info o nich bo wszedzie co znajde to takie pobiezne tylko, a chcialbym cos w tym kierunku sprubowac

#56 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 22:53

Ma ktos byki rasy BBB ?? @ kombinat daj Mu jeszcze namiary na dobrego weta sprawnie robiącego cesarki :lol:. Czyste BBB prawie w 100% jest odbierane przez cesarskie cięcie. Tak jak koledzy pisali nasienie jest cieńkie, na skuteczne zacielenie trzeba zdecydowanie więcej porcji niż przy innych rasach mięsnych, przyrosty są rewelacyjne, trochę kiepsko ze zdrowotnością. Trzeba pamiętać że to wynalazek belgijski, a tam jest o wiele cieplej niż u nas. Piszę wynalazek, bo nie jest to rasa naturalna, została stworzona poprzez pracę hodowlaną z różnymi gatunkami bydła.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#57 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 23:21

Ma ktos byki rasy BBB ?? @ agromatik czyste bbb w polsce nie wystepuje o ile dobrze wiem, ja mam krowe jakas mieszanke z bbb i dwukrotnie poród przebiegał bez problemu

#58 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 10:03

Ma ktos byki rasy BBB ?? Znam hodowcę w śląskim, który ma trzy czystorasowe buhaje BBB i kryje nimi krowy LM

#59 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:35

Ma ktos byki rasy BBB ??

@ agromatik czyste bbb w polsce nie wystepuje o ile dobrze wiem, ja mam krowe jakas mieszanke z bbb i dwukrotnie poród przebiegał bez problemu

Kolego po kilkudziesięciu porodach po BBB mogę powiedzieć co nieco na temat tej rasy. Widziałem też stada czysto rasowe BBB w Belgii i podczas rozmowy z hodowcami sami przyznali, że większość porodów kończy się cesarką. Chyba znasz takie powiedzenie że wyjątek potwierdza regułę B).

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 12:04

Ma ktos byki rasy BBB ?? obawiam sie ze w polsce musialbys sie naszukac kogos kto by ci zrobil cesarke, przynajmniej u nas nikt tego sie nie podejmie.
Nie mowie ze bbb to same z krowy wychodza lecz w przypadku mojej krowy nie ma problemu lecz napewno 100% to tylko cesarka