Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 17 październik 2008 - 15:22

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Pewnie chłodnica ci sie oberwała na kolanku od dołu, zgadłem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Dzisiaj, 14:47
  •  

#42 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 17 październik 2008 - 15:27

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Cieknie z dołu. Bo w chlodnicy są takie płytki i ktoraś pękła :angry:

#43 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 17 październik 2008 - 16:55

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a A nie oberwało się kolanko? Pewny jestes? Sprawdz bo ja też myslałem że z kąd indziej sie leje.

#44 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 17 październik 2008 - 17:14

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Tyy być może. Bo sypałem proszek to nawet nie zaklejiło.

#45 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 17 październik 2008 - 17:25

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Ja to rozebrałem chłodnice(jest rozbieralna) i zespawałem gazowo to kolanko, wczesniej lutowałem ale to nic nie dawało, samemu można to zrobić w 2 godziny, ja to już z 5 razy wyjmowałem tą chłodnice tylko nie spawaj jej złożonej bo się rozlutuje i po chłodnicy rozbierz ją jest skręcana na śruby.

#46 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 17 październik 2008 - 19:32

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a No dzięki! Bede pamiętał ;) http://www.allegro.p...rbina_90km.html Tutaj ktoś zalożył turbine do 82a

#47 Share wiesiek290

wiesiek290

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 październik 2008 - 23:51

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Witam wszystkich. Ja też mam zimą zamiar założyć do swego 82 turbinę.już się dowiadywałem koszt zakupu to około 1500 zł. w tym turbina, koletor wydechowy,tłumik i kolano kolektora ssącego,a robocizna w własnym zakresie.Jak odpale to napisze jak to chodzi, potem pomyśle o interkulerze.przyda mu się trochę ducha.jeśli ktoś zamontuje pierwszy niech napisze o tym. Pozdrawiam.

#48 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 19 październik 2008 - 00:18

Witam wszystkich. Ja też mam zimą zamiar założyć do swego 82 turbinę.już się dowiadywałem koszt zakupu to około 1500 zł. w tym turbina, koletor wydechowy,tłumik i kolano kolektora ssącego,a robocizna w własnym zakresie.Jak odpale to napisze jak to chodzi, potem pomyśle o interkulerze.przyda mu się trochę ducha.jeśli ktoś zamontuje pierwszy niech napisze o tym. Pozdrawiam.

To wydaje mi się drogo zważywszy na fakt że sama turbina (90km) oryginalna z Białorusi kosztuje ok 600zł! a tłumik się pewnie da przerobić. Nurtuje mnie tylko jedno, czy turbina z 90 konnego nie rozleci się w silniku D243 który rozkręca się do 2200 obr/min , przecież w TSie jest tylko 1800obr.min!

#49 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 październik 2008 - 09:24

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a własnie dla tego powinna byc taka przystawka przy pompie (TSA i 1025A mają tak) z tej przystawki idzie jakas rurka do turbiny i powoduje to to ze silnik sie nie rozkręca... ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#50 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 19 październik 2008 - 11:35

własnie dla tego powinna byc taka przystawka przy pompie (TSA i 1025A mają tak) z tej przystawki idzie jakas rurka do turbiny i powoduje to to ze silnik sie nie rozkręca... ;)

ta przystawka nosi nazwe korektor nadcisnieniowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:06

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Najlepiej to kupować z fabrycznie założoną turbosprężarką , bo po co się później w koszty wpędzać i mechanikom płacić. Fachowo założona i bez kłopotu. ;)

#52 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 19 październik 2008 - 19:17

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Korektor ma za zadanie tylko zmienić dawke paliwa w zalerzności od ciśnienia doładowania! i nie ma nic do obrotów maksymalnych silnika (no prawie)
obroty ustawia się na pompie śrubą zderzakową, i oczywiście że można to zrobić tylko wtedy ciągnik nie poleci już 35km/h. Ot do tego pije.
Pozdro dla turbo zakręconych

#53 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 20 październik 2008 - 13:31

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Ale ja tego pronara bym nie chciał mieć bardzo jest ze szpecony ;)

#54 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:02

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Wracam znowu do tematu. Gadałem z mechanikami i mówili żę to będzie zbyt cieżkie na ciągnik. Bo samochody z turbina i ciągniki maja korbowód wzmacniany tłoki itp. Więc silnik może nie wytrzymać niewiem jak jest w pronarach ale myśle że też maja wzmacniany.

Gdzieś mi sie obiło o uszy popma wtryskowa rzędowa bo mtzecie jest rotacyjna. W tedy jest mniejsze spalanie i większa moc. Ale z kąd taka popme wziąść.

#55 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 październik 2013 - 23:03

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a oj panowie najpierw popatrzcie troszke na silnik potem piszcie. W mtz pompa jest rzedowa sekcyjna i czy to w 80 konnym czy w 105 konnym jest taka sama ( oczywiscie mowie o ruskiej nie jakichs czeskich ) . Korektor cisnieniowy w MTZ nie jest od regulacji dawki paliwa w zaleznosci od cisnienia doladowania - jego zadanie polega na tym ze rozkrecony silnik ma wolniej schodzic z obrotow zeby gwaltownie nie wyhamowywac i przeladowywac turbiny- ktora jest jeszcze rozkrecona i pcha pod cisnieniem powietrze do komory spalania , . Nawet jest on przykrecony do regulatora obrotow , dawka w ruskiej pompie jest ustawiana sruba M 6 na dole pompy i jest caly czas stala, niezmienna. walek rozrzadu , wal korbowy , korbowody sa identyczne i w 80 i w 105 , roznica jest w tlokach , turbo maja pierscien we wtopce i ciut wieksza komore wirowa w tloku , nie ma zadnych kanalow natryskowych na denka tlokow - to archaiczna konstrukcja.

Edytowany przez Uziu92, 01 październik 2013 - 23:05.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#56 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:15

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a a wie ktoś może jak delikatnie zwiększyc dawke w belarusie 952 na czeskiej pompie bo czasami brakuje mu mocy szczególnie w orce

#57 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 02:04

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a jak ci w 95 koniach brakuje mocy to odkrec korpus

#58 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 14:56

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Myślę że kolega ma za dużo paliwa. Zawsze kiedyś brakuje mocy nawet gdy będziesz miał 150 koni. Po te jest skrzynia biegów. Zredukuj.
KPK Kumurun Team

#59 Share bitbit

bitbit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 22:12

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a witam panowie spokojnie można zakładać turbo . ja założyłem do MF 255 i do c330 i smigam od 2,5 roku
wszystko wytrzyma spokojnie tylko jak założycie nie zwiększajcie dawki paliwa . Jesli chodzi o zasilanie oleju to wszystko jest gotowe w pronaże przy filtrze oleju jest wyjscie .
co do kolektora wydehowego można przrobić samemu w godzinkę i to samo przy sacym kolektoże
w tą zimę turbo zakładam i w pronaże
A i zapomniał bym sporo osób pisze straszne bzdury co do turbo. Jesli ktoś chce uzyskać jakieś wiadomości prosze pisać

Edytowany przez bitbit, 03 listopad 2013 - 22:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 listopad 2013 - 23:03

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a w c 330 turbo ? przy 2 garach ? daje cos ?
jak nie zwiekszysz dawki stosownie do ilosci powietrza to turbina bedzie tylko gwizdkiem i da bardzo niewiele .

Edytowany przez Uziu92, 03 listopad 2013 - 23:07.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź