Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 17 październik 2008 - 15:22

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Pewnie chłodnica ci sie oberwała na kolanku od dołu, zgadłem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Dzisiaj, 17:03
  •  

#42 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 17 październik 2008 - 15:27

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Cieknie z dołu. Bo w chlodnicy są takie płytki i ktoraś pękła :angry:

#43 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 17 październik 2008 - 16:55

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a A nie oberwało się kolanko? Pewny jestes? Sprawdz bo ja też myslałem że z kąd indziej sie leje.

#44 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 17 październik 2008 - 17:14

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Tyy być może. Bo sypałem proszek to nawet nie zaklejiło.

#45 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 17 październik 2008 - 17:25

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Ja to rozebrałem chłodnice(jest rozbieralna) i zespawałem gazowo to kolanko, wczesniej lutowałem ale to nic nie dawało, samemu można to zrobić w 2 godziny, ja to już z 5 razy wyjmowałem tą chłodnice tylko nie spawaj jej złożonej bo się rozlutuje i po chłodnicy rozbierz ją jest skręcana na śruby.

#46 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 17 październik 2008 - 19:32

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a No dzięki! Bede pamiętał ;) http://www.allegro.p...rbina_90km.html Tutaj ktoś zalożył turbine do 82a

#47 Share wiesiek290

wiesiek290

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 październik 2008 - 23:51

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Witam wszystkich. Ja też mam zimą zamiar założyć do swego 82 turbinę.już się dowiadywałem koszt zakupu to około 1500 zł. w tym turbina, koletor wydechowy,tłumik i kolano kolektora ssącego,a robocizna w własnym zakresie.Jak odpale to napisze jak to chodzi, potem pomyśle o interkulerze.przyda mu się trochę ducha.jeśli ktoś zamontuje pierwszy niech napisze o tym. Pozdrawiam.

#48 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 19 październik 2008 - 00:18

Witam wszystkich. Ja też mam zimą zamiar założyć do swego 82 turbinę.już się dowiadywałem koszt zakupu to około 1500 zł. w tym turbina, koletor wydechowy,tłumik i kolano kolektora ssącego,a robocizna w własnym zakresie.Jak odpale to napisze jak to chodzi, potem pomyśle o interkulerze.przyda mu się trochę ducha.jeśli ktoś zamontuje pierwszy niech napisze o tym. Pozdrawiam.

To wydaje mi się drogo zważywszy na fakt że sama turbina (90km) oryginalna z Białorusi kosztuje ok 600zł! a tłumik się pewnie da przerobić. Nurtuje mnie tylko jedno, czy turbina z 90 konnego nie rozleci się w silniku D243 który rozkręca się do 2200 obr/min , przecież w TSie jest tylko 1800obr.min!

#49 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 październik 2008 - 09:24

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a własnie dla tego powinna byc taka przystawka przy pompie (TSA i 1025A mają tak) z tej przystawki idzie jakas rurka do turbiny i powoduje to to ze silnik sie nie rozkręca... ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#50 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 19 październik 2008 - 11:35

własnie dla tego powinna byc taka przystawka przy pompie (TSA i 1025A mają tak) z tej przystawki idzie jakas rurka do turbiny i powoduje to to ze silnik sie nie rozkręca... ;)

ta przystawka nosi nazwe korektor nadcisnieniowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:06

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Najlepiej to kupować z fabrycznie założoną turbosprężarką , bo po co się później w koszty wpędzać i mechanikom płacić. Fachowo założona i bez kłopotu. ;)

#52 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 19 październik 2008 - 19:17

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Korektor ma za zadanie tylko zmienić dawke paliwa w zalerzności od ciśnienia doładowania! i nie ma nic do obrotów maksymalnych silnika (no prawie)
obroty ustawia się na pompie śrubą zderzakową, i oczywiście że można to zrobić tylko wtedy ciągnik nie poleci już 35km/h. Ot do tego pije.
Pozdro dla turbo zakręconych

#53 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 20 październik 2008 - 13:31

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Ale ja tego pronara bym nie chciał mieć bardzo jest ze szpecony ;)

#54 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:02

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Wracam znowu do tematu. Gadałem z mechanikami i mówili żę to będzie zbyt cieżkie na ciągnik. Bo samochody z turbina i ciągniki maja korbowód wzmacniany tłoki itp. Więc silnik może nie wytrzymać niewiem jak jest w pronarach ale myśle że też maja wzmacniany.

Gdzieś mi sie obiło o uszy popma wtryskowa rzędowa bo mtzecie jest rotacyjna. W tedy jest mniejsze spalanie i większa moc. Ale z kąd taka popme wziąść.

#55 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3266 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 październik 2013 - 23:03

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a oj panowie najpierw popatrzcie troszke na silnik potem piszcie. W mtz pompa jest rzedowa sekcyjna i czy to w 80 konnym czy w 105 konnym jest taka sama ( oczywiscie mowie o ruskiej nie jakichs czeskich ) . Korektor cisnieniowy w MTZ nie jest od regulacji dawki paliwa w zaleznosci od cisnienia doladowania - jego zadanie polega na tym ze rozkrecony silnik ma wolniej schodzic z obrotow zeby gwaltownie nie wyhamowywac i przeladowywac turbiny- ktora jest jeszcze rozkrecona i pcha pod cisnieniem powietrze do komory spalania , . Nawet jest on przykrecony do regulatora obrotow , dawka w ruskiej pompie jest ustawiana sruba M 6 na dole pompy i jest caly czas stala, niezmienna. walek rozrzadu , wal korbowy , korbowody sa identyczne i w 80 i w 105 , roznica jest w tlokach , turbo maja pierscien we wtopce i ciut wieksza komore wirowa w tloku , nie ma zadnych kanalow natryskowych na denka tlokow - to archaiczna konstrukcja.

Edytowany przez Uziu92, 01 październik 2013 - 23:05.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#56 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:15

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a a wie ktoś może jak delikatnie zwiększyc dawke w belarusie 952 na czeskiej pompie bo czasami brakuje mu mocy szczególnie w orce

#57 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 02:04

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a jak ci w 95 koniach brakuje mocy to odkrec korpus

#58 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9498 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 14:56

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a Myślę że kolega ma za dużo paliwa. Zawsze kiedyś brakuje mocy nawet gdy będziesz miał 150 koni. Po te jest skrzynia biegów. Zredukuj.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

#59 Share bitbit

bitbit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 22:12

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a witam panowie spokojnie można zakładać turbo . ja założyłem do MF 255 i do c330 i smigam od 2,5 roku
wszystko wytrzyma spokojnie tylko jak założycie nie zwiększajcie dawki paliwa . Jesli chodzi o zasilanie oleju to wszystko jest gotowe w pronaże przy filtrze oleju jest wyjscie .
co do kolektora wydehowego można przrobić samemu w godzinkę i to samo przy sacym kolektoże
w tą zimę turbo zakładam i w pronaże
A i zapomniał bym sporo osób pisze straszne bzdury co do turbo. Jesli ktoś chce uzyskać jakieś wiadomości prosze pisać

Edytowany przez bitbit, 03 listopad 2013 - 22:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3266 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 listopad 2013 - 23:03

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a w c 330 turbo ? przy 2 garach ? daje cos ?
jak nie zwiekszysz dawki stosownie do ilosci powietrza to turbina bedzie tylko gwizdkiem i da bardzo niewiele .

Edytowany przez Uziu92, 03 listopad 2013 - 23:07.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź