Skocz do zawartości

Zdjęcie

firma FAHR a polskie maszyny

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:26

firma FAHR a polskie maszyny małe sprostowanie co do tego ze bizon jest na licencji fahr - jest to nie do końca prawda - sytuacja jest troche bardziej skomplikowana - a mianowicie bizon jest konstrukcją opracowaną na podstawie trzech zachodnich kombajnów zakupionych specjalnie w tym celu w roku 1968 - były to
1. Fahr M1000
2. Clayson M120 (obecnie NH)
3. jakiś JD ale nie pamietam symbolu (chyba 430 lub630)
i tak - z fahr-a wzięto układ omłotowy, z JD kosz sitowy i przenośniki ziarna i kłosów , a z M120 silnik i układy napedowe (dlatego w tych kombajnach pasują czesci od bizona i na odwrót :D) - w całej tej mieszance wybuchowej całkowicie polski jest pomost operatora (opracowany zgodnie z ówczesnymi wymogami ergonomi - podobno dosc innowacyjny jak na tamte czasy) i heder (opracowany na doświadczeniu zdobytym na kombajnie Vistula w tym zakresie :)) no i pare innych szczegółów.
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
firma FAHR a polskie maszyny Dzisiaj, 22:49
  •  

#22 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 11 czerwiec 2007 - 22:28

Prasa Unia-famarol DF 120. 1,5 - 1.8 są te prasy podobno na licencji Deutz-Fahra

kiedyś widziałem fotki tej maszyny i zaintrygowało mnie oznaczenie DF 120... :D pomyślałem sobie - "pewnie kolejna licencja"... :angry:
all rights reserved

#23 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 czerwiec 2007 - 22:37

firma FAHR a polskie maszyny nie ma sie co dziwić - koszt skonstruowania nowej maszyny z jakimś sensownym rozwiazaniem technicznym sporo kosztuje (a polskie firmy jak wiadomo za bogate to nie są) a kupujac gotową licencję ma sie podane "na talerzu" całą maszyne ze wszystkimi patentami i w dodatku technologie jego wytwarzania

no ale np kombajn do ziemniaków Bolko (Z-643) i Karlik (Z-632) są całkowicie polskimi konstrukcjami (anna Z- 644 jest skonstruowana na bazie kombajnu Hassia)

Prasa zwijająca Z-230 jest na licencji firmy International

ale za to prawie wszystkie produkowane w polsce przyczepy zbierające są polskimi konstrukcjami (poza jedną - Z-072 jest na bazie czeskiej przyczepy)

no ale nie zapomnijmy tez o tym ze nie tylko maszyny rolnicze sa na licencji w naszym pieknym kraju - a maluch i duzy fiat jak by nie patrzeć licencja
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#24 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 11:16

firma FAHR a polskie maszyny mam kosiarke rotacyjna bebnowa, famarol meduza 1,65 metra. jest na niej napis " LICENCJA FAHR". maszyna ma 25 lat i tylko jedna powazna naprawe za soba a kosimy jakies 50 ha rocznie. łąk jest 23 ha ale na częsci wypasam stado

#25 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 17:22

firma FAHR a polskie maszyny małe sprostowanie co do postu o pochodzeniu bizona

1. clayson M 135 http://www.konedata.net/nh122.htm
2. fahr M1000 http://www.konedata.net/DF1000.htm
3. john deere 630 http://www.konedata.net/jd530.htm

na bazie tych właśnie trzech kombajnów powstał "polski" :D bizon

a co do kosiarek z famarolu to rzeczywiśćie na początku lat siedemdziesiątych firma FAHR wygrała "przetarg" na sprzedaż licencji polskim producentom maszyn rolniczych - maszyny testowane były w miejscowości Grądy gdzie znajdował sie duży PGR z ogromnym areałem łąk (nie wiem czy to kogos zainteresuje ale z tego co wiem to drugie miejsce w tym przetargu zajął Kuhn ale był za drogi)

#26 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 17:58

firma FAHR a polskie maszyny Czyżby ta miejscowość to Grądy Woniecko. Żal dupe ściska gdy sie tam przejeżdza. Po jedej stronie więźniowie którzy mają tam jak w ośrodku wypoczynkowym a po drugiej stronie niszczeje dawny PGR :angry:
Tu coś o nim pisze jak zna ktoś fińskiBizon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 22:13

firma FAHR a polskie maszyny możliwe ze to jest w tej wsi - kiedyœ był nawet taki program w TV i rzeczywiœcuie jest tam zakład karny - i ludzie z byłego PGR-u co sš na zasiłkach mówili ze to chyba oni sš w wiezieniu a nie tamci
a co do tego "fińskiego" bizona to kolejna strona która przekazuje brednie ze Bizon jest na licencji - gdyby był na licencji to w instrukcjach obsługi lub na maszynach powinny byc chociaż małe oznaczenia firmy która sprzedała licencje - ja osobiœcie przez 24 lata swojego życia w tym 9 lat w zawodzie mechanizatora nie spotkałem sie z bizonem który miał by takie coœ

#28 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 27 czerwiec 2007 - 12:55

Czyżby ta miejscowość to Grądy Woniecko. Żal dupe ściska gdy sie tam przejeżdza. Po jedej stronie więźniowie którzy mają tam jak w ośrodku wypoczynkowym a po drugiej stronie niszczeje dawny PGR :angry:
Tu coś o nim pisze jak zna ktoś fińskiBizon

skąd jesteś? ja mam do grąd niedaleko

program o tych wiezieniach to nic innego jak wiadomosci na TVP1

#29 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 10:36

firma FAHR a polskie maszyny Z-224 to na 100% licencja fahr. Mam instrukcję obsługi i tam wyraźnie pisze o tym.
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#30 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 19:41

a co do tego "fińskiego" bizona to kolejna strona która przekazuje brednie ze Bizon jest na licencji

Owszem jest Bizon na Fińskiej licencji, mianowicie SAMPO.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 19:47

firma FAHR a polskie maszyny chodziło mi bizona Z-056 (tam był link do fińskiej strony więc nazwałem go fińskim )

a co do SAMPO to rzeczywiscie jest to licencja