Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej do skrzyni

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TDIESEL

TDIESEL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 21:41

Olej do skrzyni Witajcie Forumowicze ma do was pytanie nabyłem ostatnio JOHN DEERE 3040 z przednim napędem i sprawdziłem olej w skrzyni i jest mało i mam pytanie jaki to olej dolać ewentualnie wymienić za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuje Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej do skrzyni Dzisiaj, 21:05
  •  

#2 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 22:13

Olej do skrzyni Najlepiej zalej oryginalnym JD bo te modele maja bardzo czuła hydraulike.Ewentualnie Fusch MC 10w 40 lub jakis Agrol hydrauliczno-przekladniowy.Jakbys mial jakies pytania dotyczace tego modelu to pisz na gg 485096.sam posiadam 3140 od ponad 7 lat i co nieco wiem na jego temat.

P.S.Masz półbiegi w swoim,ktory rocznik tego ciagnika??

#3 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 wrzesień 2008 - 20:28

Olej do skrzyni pamiętaj zeby do John deera nielac taniego oleju,bo jesli jest jakis tani smiec to tylko popsujesz ciągnik,
tak mi kiedys powiedział pewien uzytkwonik John deera

#4 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:13

Olej do skrzyni Koledzy po co zaraz Fushi Castrole i inne .Mamy nasze krajowe tez dobrej jakosci i klasy .Reguluja to norma API
i wiadome że firmy zachodnie ciagnikow czy kombajnow nie będą polecać naszych krajowych olejów.Nakręcają kasę swoim
kolegom. W kapitaliżmie to normalka.Byłem swiadkiem jak kolega sciagnął olej silnikowy Z FUSHI i twirdził ze to z
wysokiej półki.Bo taki kazli stosować w serwisie .Jak się przejzałem to nasz krajowy o jedną klasę lepszy
i o dwa razy tańszy.No częsciowo płacimy za markę. Wadomo nie porownywac z CB lub CC do silnika czy zwykły HL do hydraliki czy też zwykły hipol do przekładni.
Ale naprawde nie dajcie sie dawniej nazywali --ZRUSYFIKOWAĆ-- dzisiaj to się inaczej nazywa
Stosuje ja jak moi koledzy nasze krajowe w zachodnich maszynach i jest OK
A tak na marginesie to na zachodnich olejach czy na krajowych tez sa wpadki awari
Ja sam jak i moi koledzy stosują do klaasa do hydrauliki olej krajowy z seri HV
o kilkadziesiąt procent tańszy.A niech ktoś mi powie że miał z tego powodu jakąś awarie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:02

Olej do skrzyni Jaki krajowy olej do dużych silników diesla spełnia lub przewyższa specyfikacje ACEA E7/E5/E4 oraz API CI-4 przy klasie lepkości 10w40 ?? Wskaż mi taki to go zaleję przy najbliższej wymianie :)

#6 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 luty 2010 - 22:05

Olej do skrzyni No ale co cię zmusza by z tak bardzo wysokiej półki sięgać.Oczywiście twoja wola.nie zawsze taniej tzn. żle

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 luty 2010 - 22:19

Olej do skrzyni powiem Ci, ze porównywałem te oleje, wychodziło tak sobie, wydębiłem w serwisie rabat na oleje i na filtry i wszystko mam od dilera JD, dokładnie to co zalecają.
Moze i mnie to wyszło z 300-400zł drozej (kiedy cała wymiana kosztowała 3tys) ale mam pewnosc ze w razie w, nie powiedza mi ze to przez zamienniki.
Jak poznam ciagnik to moze sie skusze na cos tanszego

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 18:09

Olej do skrzyni Witam odświeżę temat. Jaką specyfikacje ma olej przekładniowy w 5070 M. Nie ma w nim biegów pod obciążeniem także jakiś cudowny ten ich olej nie jest. Mój wujek ma hurtownie z olejami to by mi coś dobrał

Dodaj odpowiedź