Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Claas

56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 16 luty 2009 - 12:06

John Deere czy Claas No tak @pabloooo to jest Polska. Jak możemy oczekiwać szacunku w innych krajach jak sami siebie nie szanujemy !! Jeśli chodzi o Korbanka, to swoją sprzedaż opierają na wyłączności w marce Claasa, Fendta i MF. Reszta to dla picu, że niby są kompletną firmą, ale nie zależy im - albo sprzedadzą albo nie.

Ja dziś jadę sobie pojeździć jd 6930 na ful opcji, do taty kolegi obaczymy. Przy okazji porównam swojego tucano z jd 1450 (bo go ma) - komfort i jak chodzi "na sucho".

A jeszcze @brzozak2, tą usterkę usunęli Ci ma gwarancji? czy się wykręcili?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Claas Dzisiaj, 07:05
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2009 - 13:46

John Deere czy Claas usuneli w ramach gwarancji
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 16 luty 2009 - 18:20

John Deere czy Claas @pabloooo a jaka jest cena tego Ariona 510 cebis jeżeli można wiedzieć? Pytam w tym temacie bo o takim tu mowa. z góry dzięki za odp

#44 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 16 luty 2009 - 23:49

John Deere czy Claas Korbanki wycenili mi Ariona 510 CEBIS na 56 tys. euro. Najlepsze jest to ,że jak byłem pierwszy raz u nich to powiedzieli cenę ok 50 tys. euro. Ktoś by powiedział że się pomyliłem?? Niestety nie , tak mi jakoś ze studiów zostało że wszystko pisze ,żeby mi ktoś jakiegoś kitu później nie wciskał.Za drugim razem jak byłem to przyszedł jakiś gość od finansów, rozwalił jakieś papiery przed sobą i zaczął coś liczyć. Do dziś dzień nie wiem co, bo po pierwsze było to luźna rozmowa i twierdziłem że jeszcze do końca nie zdecydowałem, byłem kompletnie zdziwiony tym co on tam sobie liczy, zamiast mi z jakiegoś cennika powiedzie tyle i tyle i finito.Jakbyś chciał przednią ośkę miękką to dopłata ok 4,3 tys. euro, Przedni WOM +TUZ ok 6 tys euro, sam TUZ połowę tej ceny, a chyba nawet mniej. U dilera niemieckiego taniej o ok 5-6 tys . euro na dzień dobry bez żadnego targu oczywiście. brzozak2 można ten ciągniczek wyposażyć jeszcze w kilka bajerów np śruba rzymska hydrauliczna, elektryczne lusterka i takie tam, heh. Chce wziąć taki ciągnik bo chce się tez trochę ustawić po usługi, ma mi to ciągnąć agregat uprawowo-siewny bierny firmy KUHN a dokładnie INTEGRA G II, pług obrotowy KUHN-a Master 102 4 skiby. Tylko te plany mogą ulec szybkiej zmianie przez to nieszczęsny kurs euro. Jak byłem ostatnio u dilera KUHN-a to powiedział mi że firma wprowadza 20% podwyżkę, a zaznaczam że jedną już mieli 6 czy 7 %, więc czasem z dużych planów będą nici. Pozdrawiam

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2009 - 11:03

John Deere czy Claas a tak hydrauliczny lacznik gorny i lustra w pradzie, zapomnialem :) a to dodatki, ktora portafia byc bardzo uzyteczne
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 17 luty 2009 - 18:47

John Deere czy Claas no hydrauliczny łącznik to jeszcze spoko, ale elektryka lusterek, to tylko ustawianie a nie podgrzewanie. Mi by pasowało podgrzewanie, ale ustawianie .... szkoda kasy - pomyśl ile razy ustawiasz to lusterko, szkoda kasy. No jak by się tak pięknie składało jak w holmerze to może może :)

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2009 - 19:13

John Deere czy Claas darek, ale chodzi o ustawianie lusterek do pracy w polu, np. robiac redliny :)
prawidlowo ustawienie lusterka szczegolnie prawego samemu to czasem kilkanascie wyjsc z kabiny i pomysl, ze tak 2 razy dziennie lub wiecej

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2009 - 19:31

John Deere czy Claas Hmm-a ja lustereczka ustawiam przy siewie aby na znaczniki sobie luknąć od czasu do czasu-fajnie byłoby jakby były elektryczne...

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2009 - 19:52

John Deere czy Claas jaro nie masz podlokietnika :) pol biedy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:15

John Deere czy Claas Pół biedy ?-mówisz tak jakbyś siekiery na wyposażeniu gospodarstwa nie posiadał :)

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:24

John Deere czy Claas no zacisniajac krag zastosowan tylko do tego przypadku :)

#52 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:27

John Deere czy Claas Siekiera instrumentem wszechstronnie uzdolnionym w fachowych łapkach jest :)

#53 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:31

John Deere czy Claas tak szczegolnie psychopatów, zwyroli itp. :)
o podlokietnik mi chodzilo... (chociaz doskonale wiem, ze wiesz o co mi chodzilo :) )

#54 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:09

John Deere czy Claas Dziś dostałem nowy cennik od dilera niemieckiego i już on nie jest taki korzystny jak poprzednio, choć przyznam się ze wersja ta jest bogatsza niż w Korbankowie, cena rożni się o ok 800 euro z tym ze ten od niemieckiego dilera ma szersze kapcie z przodu i z tyłu. Pozdrawiam

#55 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 luty 2009 - 12:57

John Deere czy Claas @pabloooo możesz mi przesłać na PW lub gg jakieś namiary na tego niemieckiego dealera?? :)

#56 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 19 luty 2009 - 13:06

John Deere czy Claas Dla wszystkich zainteresowanych.Oto stronka , tam wszystko jest napisane, http://www.k-h-landm...de/en/index.asp Miejscowość to Jacobsdorf ok 10 km od granicy polskiej , w ogóle podobno widać to z auto banu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share zeus11

zeus11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 13:27

John Deere czy Claas Wielkie dzięki za wasze podpowiedzi, z tych ciągników o których pisałem i nad którymi się zastanawiałem to wybrałem już Claasa.
Dokładnie wybrałem Claasa Ariona 640 Cebis do tego wziąłem pług Gregora 4 skiby i wał Campbell z Krośniewic, talerzówkę Uni 3,9 m i glębosz kret, ten sprzęt przywieźli mi już dwa miesiące temu wiec trochę już nim pracowałem i jest ok.
Jeszcze się zastanawiam na kupnem MF 3625 ten ciągnik ma być do oprysków (opryskiwacz pilmet 2000l) rozsiewacz nawozów Sulky, siewnik kukurydzy Monosem jeszcze ciągnik ten ma być wyposażony w ładowacz czołowy STOLL ROBUST F HDPM. Co myślicie o zakupie tego sprzętu chodzi o ciągnik, opryskiwacz, siewnik, rozsiewacz nawozów i o ładowaczy czołowym, a może podpowiecie mi jakiś sprzęt innych producentów który jest lepszy waszym zdaniem
Z góry dziękuje.

Dodaj odpowiedź