Skocz do zawartości

Zdjęcie

biegi szosowe i terenowe w mtz 82

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:48

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 mam pytanie czy da sie przerobic dziwgnie od zmiany biegów w mtz tak zeby biegi szosowe na terenowe były w oddzielnej dzwigni ??? kiedys widziałem cos takiego w t25 i mysle ze moze tu tez sie da :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
biegi szosowe i terenowe w mtz 82 Dzisiaj, 23:28
  •  

#2 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 21:26

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 aj, juz wymyslacie rozne udziwnienia.
najlepiej byloby gdyby nie bylo az tak duzej roznicy w przelozeniu miedzy 8 a 9 biegiem, lub miedzy 3 a 4 biegiem. zalezy co kto ma.
a propos dzwigien...
tez chcialbym miec revers :D
ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :lol:

#3 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 23 wrzesień 2008 - 15:01

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 ale mi nie chodzi o rewers tylko o dodatkowa dzwignie do zmieniania biegów z terenowych na szosowe

#4 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 23:26

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 nie zrozumiales mnie.
ty chcesz dodatkowej dzwigni do zmiany szosowych <-> terenowych, chociaz masz te zmienianie w tej samej dzwigni ktora wrzucasz poszczegolne biegi.
ja natomiast chcialbym miec revers, ktorego wogole nie mam w ciagniku.
i chociaz tego nie mam, to i tak lubie ten ciagnik taki jaki jest, i nie wymyslam Bog wie czego :lol:

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 23:33

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 Nie wiem jak wygląda skrzynia w MTZ ale we władku dało sie tak ze wzgledu na to że wodzik od szosowe- polowe jest ostatni, czyli wajchą bierze sie na sam przód. Więc nowa wajcha nie przeszkadza w wkładaniu pozostałych biegów.

Jak wygląda schemat biegów w MTZ??

Edit:
Juz wiem jaki jest schemat biegów :lol: http://www.agrofoto....orum/post-a607-
Wiec jak dla mnie powinno sie dać. Dzwignia powinna byc umieszczona z prawej strony starej wajchy.
Jedynie musisz dorobic mocowanie nowej. Może posłuzy ci do tego dzwignia od T-25 przód tył.
Takie jest moje skromne zdanie :D Czekamy na krytyke.
Ale uważam że będzie to duże usprawnienie(choc nie jeździłem MTZ) bo jeździłem Władkiem w którym trzeba wyjać bieg i przełaczyc na szosowe potem znowu na bieg. A ja w swoim w oryginale mam tak że jade na np,5 i cyk 2 wajchą na szosowe i juz jest 6. O wiele wiele wygodniej, wiec popieram pomysł. :D

#6 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 13:41

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 mi zalerzy na tej dzwigni no bo wiadomo mtz nie ma rewersu i jak z turem trzeba wmiare szybko cofac no to mozna by było wtedy szybko przezucic na szybki wsteczny no bo na szosowych fajnie sie cofa ale na 6 biegu to troche zaszybko bo z łyzki sie wysypuje

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 20:55

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 Wiec kolego badz pierwszy na AF kto posiada MTZ z tak przerobioną skrzynią na 2 wajchy. :lol:
Chyba bedziesz musiał sam zaryzykowac i spróbowac przerobic. Powodzenia.
A i daj znac jak poszło. :D

#8 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 08:32

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 trochę mylisz bo ta 2 wajcha jest od terenowych-szosowych a ty chcesz zmieniać z I na II no rzeczywiście za wolny ten wsteczny na I ,
Niewiem jak we T25 ale tu jest problem bo jest jedna kula ,chyba że byś spróbował wyżucić czujnik (od tego czy jest na luzie czy bieg) i tam jakoś pręta wsadził i go odpowiednio powyginał ,Powodzenia

#9 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 18:47

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 no nie wiem w tym roku pewnie dam se juz spokuj bo w polu robota prawie skonczona a zimą tylko 360 odpalam :lol:

#10 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 22:29

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 no to chyba teraz jest najlepszy czas na ewentualne remonty i usprawnienia.
skoro z robota juz prawie koniec, to masz troche wolniejszego czasu. a dopoki zimny wiatr nie zawiewa w dupe, to mozna "majsterkowac" przy ciagniku.
lepiej bedzie teraz "to" zrobic i miec gotowa maszyne na przyszly rok, niz siedziec i dziubac w ten czas kiedy trzeba "wyruszac w pole". :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 23:23

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 Powiedzmy to wszyscy głośno: @pronarek rób teraz tego MTZ! :D :lol:
W koncu ktos musi zrobic ten eksperyment. A jak zrobisz bedziesz dumny ze swojej pracy to sie nam pochwalisz i udzielisz rad i wskazówek.
I tak jak juz mówił @Mrowojad lepiej teraz skoro jestes juz obrobiony.

#12 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 27 wrzesień 2008 - 07:06

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 tylko ze niebędzie prosto ,a własciwie to będzie bardzo cięzko i sam to wątpie zebys cos zrobił

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 08:04

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 właśnie ten okres jest najlepszy nie gonią cię terminy a i może postać rozebrany ,weź wykręć ten czujnik i tokarz niech ci zrobi jakąś tuleje zamiast tego z takim gwintem a w środku otwór

#14 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 08:38

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 no tylko ze my oprócz pola mamy terz szklarnie i niedługo zacznie sie seznon na sprzątanie i mtz bedzie chodził w transporcie dlatego to ze skonczyłem w polu to nie znaczy ze nie mam narazie roboty :lol: a zima mam juz troche planów po 1 przrobic przyczepe na wywrotke i jak starczy czasu to pomalowac mtz a przy tej dzwigni jest troche roboty bo trzeba podłoge rozebrac no i całą dzwignie od biegów wogóle to musze najpierw skołowac katalog częsci do mtz zeby przemyslec jak sie za to wziąśc :D

#15 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 październik 2008 - 06:57

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 tak się zastanawiam nad tą wajchą i wychodzi mi że jak się ją już wstawi to w małej kabinie nie będzie miejsca za bardzo na prawą noge :o

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 08 październik 2008 - 20:44

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 mało miejsca zawsze można pozaginać pręta albo system dźwigni czy linek i nawet przy kierownicy będzie :o :o .A wracając do tematu czujnik jest z lewej a wodzik z prawej strony nie pomyślałem a przecież dźwignia wybiera biegi po przeciwnej stronie.

Dla zainteresowanych katalog tylko że nie komletny

#17 Share plotyn7

plotyn7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 maj 2010 - 21:41

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 siemka widze ze macie dylemat z Mtz.
otoz posiadam ten ciagnik jestem z nigo bardzo zadowolony ale ma swoje wady, jak np. skrzynia ona jest za delikatna jak na ta moc silnika i jesli chcecie zrobic 2 wajche do zmiany zolw/zajac to uwazam ze jest to nie mozliwe

ps. a co pol biegi macie zrabane ja tego dosyc czesto uzywam

#18 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 23 maj 2010 - 05:11

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 @pronarek jest możliwość wyposażenia MTZ w oryginalny rewers mechaniczny. Serwisant na przeglądzie mówił mi że zakładał takie ustrojstwo i jest to całkiem prosta sprawa.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#19 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 23 maj 2010 - 05:21

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 Ale oryginalne części :D :rolleyes: mnie się zdaje że można wyrzucić terenowe-szosowe a na to miejsce rewers

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 23 maj 2010 - 05:28

biegi szosowe i terenowe w mtz 82 To są oryginalne części, wstawia się zębatkę przy kole b. wstecznego synchronizator i ...? Jak przyjedzie na następny przegląd to z niego wszystko wyduszę.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Dodaj odpowiedź