Skocz do zawartości

Zdjęcie

sznurek czy siatka?

368 odpowiedzi na ten temat

#161 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 19 luty 2010 - 16:27

sznurek czy siatka? kwestia jest takiego typu: plus dla sznurka ze względu na łatwość transportowania z miejsca na miejsce, plus dla siatki za niewątpliwą szybkość prasowania w żniwa...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sznurek czy siatka? Dzisiaj, 04:13
  •  

#162 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 19 luty 2010 - 17:14

sznurek czy siatka? @ Andrzej24871
U mnie po zastosowaniu siatki zniknęły problemy z rozwalającymi się belami zimą. Jak były owinięte sznurkiem to ze 30 potrafiło się rozwalić w ciągu roku, tak że musiałem je ręcznie zbierać. Teraz przy owijaniu siatką belki rozwalone w ciągu roku na palcach jednej ręki mogę policzyć. Przymerźnięte bele trzeba brac z wyczuciem i nie będzie problemu.

#163 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 19 luty 2010 - 17:42

sznurek czy siatka?

@ Andrzej24871
U mnie po zastosowaniu siatki zniknęły problemy z rozwalającymi się belami zimą. Jak były owinięte sznurkiem to ze 30 potrafiło się rozwalić w ciągu roku, tak że musiałem je ręcznie zbierać. Teraz przy owijaniu siatką belki rozwalone w ciągu roku na palcach jednej ręki mogę policzyć. Przymerźnięte bele trzeba brac z wyczuciem i nie będzie problemu.

to co ty robisz albo czym zabierasz te baloty ze tak si sie psuja bo mi jak narazie zadna sie nie popsuła a prasuje classem roland 46 sznurek i jak dotej pory nie narzekam jeszcze mi sie nie rozwaliły chyba ze te kilkuletnie

#164 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:36

sznurek czy siatka?

No ja bym sie spierał ;[ czy snopki owiniete siatką są leprze do przewożenia. Jka jest siatka owinieta to byle czym i byle o co uwadzisz i siatka pęknięta , a w zime jak sie bierez i snopki nie są przykryte to też jest nie ciakwie już nieraz mi sie snopki owinięte siatką rozwaliły , podnosze snopka a tu bach sietka rozerwana bo sie przykleiła do innego snopka ( lód ją skleił) siatka o ile sie nie myle może utrzymać ciężar 250 kg a pojedyńczy sznurek ile ?? 50kg 70kg?? i ile sznurkiem jest snopek owiniety?? poprostu z tym sie niezgadzam że jak snopek owinięty siatkom to lepiej go przetransportować uważam że gorzej . Tak ganie i ganie tą siatke ale ja tylko używam siatki a sznurkiem to owijam jak mi sie siatka skończy i niemam na polu 2 rolki. Panowie a może sie orjętujecie czy są jakieś siatki biodegradowalne?? bo ja tej przymarznietej sietki to nieodrzucam tylko razem z gorszą troszke przygnitom słomą odrzucam i heja na obore ( ciekawe jak zaczne wywozić obornik jak sie będzie zachowywał adapter ;[ )

Nie mam zielonego pojęcia kolego co u Ciebie z tym rozwalaniem jest bo ja owijam Defalinem i snopki po 350kg mają i jak były te mrozy duze w tym roku to ja akurat słome ładowałem bo do brykieciarni woziłem i ja nie rozumiem jak ta siatka wam może przymarzać, u mnie nie ma żadnego takiego problemu. Tak samo nie rozumie z tym szurkiem w transporcie bo u mnie to była porażka bo jak gdzies wcisnac snopek to polowa sznurkow sie zsuwała a z siateczka nie ma najmniejszego problemu.

#165 Share Adam74

Adam74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 14:16

sznurek czy siatka? Jak się pytałem w tym tygodniu w Agromie o cenę siatki Defalina 2000 m to mi powiedział że na chwilę obecną kosztuje 320 zł i że staniała bo kosztowała wcześniej 370 zł

#166 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 19:56

sznurek czy siatka? a ile płacicie za sznurek i jaki polecacie?
czy to nie ten wątek ? :)
W rolnictwie siła!!! :)

#167 Share yaris3

yaris3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 10:06

sznurek czy siatka?

Siatka defalinu chyba wszędzie kosztuję podobnie czyli koło 370zł. Jak weźmiesz całą palete to wychodzi po 340zł.

A w firmie można kupić po 307,00 zł jak weźmiesz całą paletę. Na targach prezentowali nowe rodzaje siatek: Astra, ROLNET S, Powerful mówią że szerokość robocza siatki to 128 cm. To tak, że zachodzi na boki.

#168 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 marzec 2010 - 10:16

sznurek czy siatka? To chyba ta szersza siatka(128cm) jest lepsza??
Deutz is Power!

#169 Share yaris3

yaris3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 10:48

sznurek czy siatka?

To chyba ta szersza siatka(128cm) jest lepsza??

Pewnie tak. Zaglądałem na ich stronę internetową i widziałem fotki to te bele super wyglądają. jak chcesz to wejdź na linka Mój odnośnik. Ta siatka jest nawijana na 123 a rozciąga się na balocie.

#170 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 18:19

sznurek czy siatka? Ciekawa sprawa z tą siatką. Trzeba spróbować :)
Deutz is Power!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:59

sznurek czy siatka? Według mnie ekonomiczniej jest mi w tej chwili owijać sznurkiem niż siatką. Mam wiązanie 2xsznurek i wydajność nie jest zła.

#172 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 06:28

sznurek czy siatka? Ale jak masz krótką słomę czy siano to lepiej siatką, ponieważ lepiej się będzie bela trzymała.
Deutz is Power!

#173 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:49

sznurek czy siatka?

Według mnie ekonomiczniej jest mi w tej chwili owijać sznurkiem niż siatką. Mam wiązanie 2xsznurek i wydajność nie jest zła.

widac że nigdy nie próbowałeś siatką:lol: ja też mam na dwa sznurki a jak spróbowałem siatka to do sznurka w życiu nie wróce bo to jedno wielkie badziewie i męczarnia a koszty podobne ;[

#174 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 21:18

sznurek czy siatka? Różnice w kosztach związanch co do owinięcia sznurkem czy siatką są znaczne bo siegające nawet 1 do 1.5 zł na jednej beli( sznurkiem taniej), wstępnie licząc dla owijania sianokiszonki przy owijaniu sznurkiem 22 razy ,a siatką 3 razy. Rozpatrując dalej wysztkie pozostałe czynniki ekonomiczne takie jak czas poświęcony na owinięcie beli, spalone paliwo jaki i ogólny czas na belowanie oraz w razie uszkodzenia beli straty związane z psuciem sie beli wszystko przemawia za siatką jako lepsze rozwiązanie! Licząc dla owijania słomy i siana to różnic w kosztach owinięć siatką czy sznurkiem już praktycznie nie istnieje gdyż siatką wystarczy owijać 1.5-2 razy. Datego polecam owijąć siatkąDodany obrazek!

#175 Share RafalRolnikPostepowy

RafalRolnikPostepowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 08:41

sznurek czy siatka? Potrzebuje instrukcji obsługi do Prasy CLaas Rolant 66 2000 r siatka sznurek.
:)

#176 Share yaris3

yaris3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 09:14

sznurek czy siatka?

Z takich mniej zaawansowanych technologicznie siatek mogę polecić Cover-Net. Odrobinę droższa niż defalin ale przynajmniej dobrze nawinięta i nie ma problemu z owijaniem do końca rolki. Siatka dostępna w rolkach 2000 i 3000m.
A jak już bela ma być bardzo dobrze zabezpieczona to siatki typu edge to edge. Drogie ale belki idealnie owinięte.

Orientowałem się na temat siatki typu edge to edge to siatka rozkłada się od brzegu do brzegu. Te z defalin też się rozciągają.

#177 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 19:06

sznurek czy siatka? a owija ktos siatką z JUTA?? bo jest troszke tansza niż defalin i nie wiem co lepsze.

#178 Share yaris3

yaris3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 08:44

sznurek czy siatka?

a owija ktos siatką z JUTA?? bo jest troszke tansza niż defalin i nie wiem co lepsze.

Mój znajomy owijał JUTĄ to bele wychodził nie za bardzo.

#179 Share Sebastian122

Sebastian122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:09

sznurek czy siatka? Umnie sąsiad ma prase z przystawką do siatki to jak popatrze jakie te belki wchodzą z jego prasy to niewiem czy się śmiać czy płakać.Niema chyba jakiejś dodrej prowadnicy bo gdy zawieke to owinie tylko połowę balota ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 15:43

sznurek czy siatka? planuję kupić sznurek firmy SIPMA - czy ktoś z was uzywał taki ?
W rolnictwie siła!!! :)